17 Mayıs 2021, Pazartesi 08:22:20

Ercan Havalimanı'nın adı değişmeyecek

Ercan Havalimanı’nın adının değiştirilmesi tartışmasında yeni bir gelişme yaşandı.
  • Önce terminal işletmecisi inşaatçıyı değiştirin terminali bu işi bilen bir şirkete verin hepimiz rahat edelim. Bu iş böyle yürümüyor. Ne pilotu uçnak istiyor ne yolcusu memnun

Ercan Havalimanı’nın adının değiştirilmesi tartışmasında yeni bir gelişme yaşandı. KKTC Başbakanı Ersan Saner, Şehit Fehmi Ercan’ın oğlunu arayarak havalimanının adının değişmeyeceğini söyledi.

1974 Kıbrıs Barış Harekatı sırasında şehit olan Pilot Binbaşı Fehmi Ercan'ın adını taşıyan Kıbrıs Lefkoşa'daki Ercan Havalimanı'nın adını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar “Dr. Fazıl Küçük” olarak değiştirmek istedi.

Tatar'ın bu girişimi tepkileri de beraberinde getirdi. Vatandaşlar, “havaalanının ismine dokunma” sloganıyla kampanya başlattı. Çığ gibi büyüyen tepkiler sonrası Cumhurbaşkanı Tatar, geri adım attı.

Tatar'ın isim değiştirme girişimine Başbakan Ersan Saner de karşı çıktı ve “Kendi evlatlarını hiçe sayarak bir ülkenin vatan olmasını sağlayan şehitler, bizim için en önemli noktadadır. Gündemimizde böyle bir konu yok” diyerek son noktayı koydu.

Ercan Havalimanı'nın adı değişmeyecek

Facebook Yorum

Yorumlar

İsim vs ~ 28 gün önce
Önce terminal işletmecisi inşaatçıyı değiştirin terminali bu işi bilen bir şirkete verin hepimiz rahat edelim. Bu iş böyle yürümüyor. Ne pilotu uçnak istiyor ne yolcusu memnun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000