09 Nisan 2021, Cuma 16:22:04

Ercan Havalimanı'nda yolcuyu tekmeleyen polisin cezası belli oldu

Haziran 2019'da, Ercan Polis Karakolu’nda, Barış Tikenci’yi “X-Ray cihazından geçerken sarhoş olduğu ve rahatsızlık yarattığı” gerekçesiyle önce yerlerde sürükleyen ardından da karnına ve yüzüne tekme atarak ciddi şekilde darp eden polis memuru Gürşah Üregül, 50 gün hapis cezasına çarptırıldı.
  • Çok yanlış karar, eğer sen polisini korumazsan polis de böylelerine müdahale etmek yerine görevini yapmazsa o zaman kim korur vatandaşı ?
  • Biz de polisin suratini tekmeledigimizde de 50 gun mu ceza aliyoruz ?
  • Sen Polis oldun insanlar dana güveniyor Böyle mi Devleti temzil ediyorsun yazıklar olsun
  • Yok
  • Allaha havalesein, senide oyle tekmelerler insallah
  • Devletin gücünü, korumasını, kayırmasını arkasına alan tırsıklar... (sadece polis değil, asker, savcı , hakim, siyasetçi, bürokrat vb.) diğer vatandaşları sıradan mal gibi görmeye devam ettikçe bunları çok görürüz. Sen benim kim olduğumu biliyor musun? sorusunu tarihin çöplüğüne atmadığımız sürece bunlar çok yaşanır.
  • Günün şakasınıda okumuş olduk. Teşekkürler...
  • Hahaaaa! Tekmeci akp li bürokratı bir tek hatırlayan ben miyim? Kktc bile Türkiye’den daha adaletliymiş ki polise 50 günlük hapis cezası veripmiş. Ya Türkiye’de ne olmuştu. Tekmelenen madenci yakını suçlu bulunmuştu Türkiye’nin “yüce” adaleti sayesinde.

Ercan Havaalanı’nda ülkeden çıkış yapmak isteyen Barış Tikenci’yi “X-Ray cihazından geçerken sarhoş olduğu ve rahatsızlık yarattığı” gerekçesiyle önce yerlerde sürükleyen ardından da karnına ve yüzüne tekme atarak ciddi şekilde darp eden polis memuru Gürşah Üregül, 50 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Kamalı Haber Ajansı’ndan aktarılan habere göre, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görülen davada, Yargıç Temay Sağer, KKTC’nin bir hukuk devleti olduğunu ve kimsenin kendi adaletini sağlamasına müsaade edilemeyeceğini ifade ederek, polis teşkilatının, kişi hak ve özgürlüklerini yasalar çerçevesinde korumakla sorumlu olduğunu ve bu kuruma mensup kişilerin suç işlemesinin, polis örgütüne olan güveni sarsmakta olduğunu vurguladı.

Yargıç Sağer, polis memuru Gürşah Üregül’ün, söz konusu suçu emniyetten ve asayişten sorumlu polis teşkilatında görev yürüttüğü sırada ve resmi üniforma ile işlemesini, Tikenci’ye yerdeyken üç tekme atmasını, tekmelerden birinin, Tikenci’nin başına isabet etmesini ve Ercan Havaalanı gibi halka açık bir yerde sanığın bu suçu işlemesini ağırlaştırıcı faktör olarak değerlendirdiğini ifade etti.

Yargıç Sağer ayrıca, Barış Tikenci’nin olaydan önce alkol tüketip sanığa yönelik küfür sarf etmesini, sanığı itmesini ve üzerine yürümesi ile sanığın tahrik edilmesini lehine değerlendirdiğini ancak sanığın resmi üniforma ile görevi başında olduğu sırada tahriklere karşı daha dirayetli olması gerektiğini ifade etti.

Sağer, tüm olgular ışığında sanığa kamu menfaati gereği hapis cezası verilmesi gerektiğini belirterek sanığı 50 gün süre ile hapis cezasına mahkûm ettiğini açıkladı.

NE OLMUŞTU?

Haziran 2019’da, Ercan Havaalanı’nda, ülkeden çıkış yapmak isteyen ve alkollü olduğu tespit edilen Barış Tikenci, X-Ray cihazı başında görevli olan polis memuru Gürşah Üregül’ü itmiş ve üzerine yürümüştü.

Bunun üzerine polis memuru Üregül, Tikenci’yi Ercan Polis Karakolu’na götürmüş, yerlerde sürükleyip tekmelemişti.

Yaşananlar, polis karakolundaki güvenlik kamerası tarafından kaydedilmiş ve sosyal medyaya yansımıştı.

Görüntüler üzerine, polis memuru Üregül hakkında soruşturma başlatılmıştı. (kıbrıs postası)

Ercan Havalimanı'nda yolcuyu tekmeleyen polisin cezası belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Amerikan polisine bak ~ 2 yıl önce
Çok yanlış karar, eğer sen polisini korumazsan polis de böylelerine müdahale etmek yerine görevini yapmazsa o zaman kim korur vatandaşı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sen ~ 2 yıl önce
Polis misin? Ne yani polis canı sıkılsa, birini öldürse, polisi korumak lazım mı diyeceksin?
Ya biz ~ 2 yıl önce
Biz de polisin suratini tekmeledigimizde de 50 gun mu ceza aliyoruz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şeref ~ 2 yıl önce
Sen Polis oldun insanlar dana güveniyor Böyle mi Devleti temzil ediyorsun yazıklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 2 yıl önce
Yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Utnmz ~ 2 yıl önce
Allaha havalesein, senide oyle tekmelerler insallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
devlet gücü ~ 2 yıl önce
Devletin gücünü, korumasını, kayırmasını arkasına alan tırsıklar... (sadece polis değil, asker, savcı , hakim, siyasetçi, bürokrat vb.) diğer vatandaşları sıradan mal gibi görmeye devam ettikçe bunları çok görürüz. Sen benim kim olduğumu biliyor musun? sorusunu tarihin çöplüğüne atmadığımız sürece bunlar çok yaşanır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şaka ~ 2 yıl önce
Günün şakasınıda okumuş olduk. Teşekkürler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt380 ~ 2 yıl önce
Hahaaaa! Tekmeci akp li bürokratı bir tek hatırlayan ben miyim? Kktc bile Türkiye’den daha adaletliymiş ki polise 50 günlük hapis cezası veripmiş. Ya Türkiye’de ne olmuştu. Tekmelenen madenci yakını suçlu bulunmuştu Türkiye’nin “yüce” adaleti sayesinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000