23 Ağustos 2018, Perşembe 09:08:58

Ercan Havalimanı'na 6 günde 436 sefer

9 güne çıkan Kurban Bayramı tatili havayolu şirketlerine yaradı. Bayramın ilk günü ile tatilin son günü olan Pazar arasında hava trafiği yoğun olacak.
  • Keşke makyajlı değil de eski ercan havalimanı kalsaydı. Bayram ve yılbaşlarında bu kadar eziyet çekmiyorduk. Freeshop yapacağız diye meydanı avm gibi yapmışlar. Bir yerde dinlenmek istersen mecbur bir şey yiyip içeceksin. E havalimanlarında çalışmamış adamlarla burayı idare etmeye kalkarsan olacağı budur. Sayın yönetim kurulu, ucuza amatör adam alacağınıza iyi şirketlerden profesyonel ve tecrübeli yöneticiler alın şuraya da biz de rahat edelim.

İdari tatille birlikte 9 güne çıkan Kurban Bayramı tatili havayolu şirketlerine yaradı. Bayramın ilk günü ile tatilin son günü olan Pazar arasında hava trafiği yoğun olacak

BİR GÜNDE 82 UÇUŞ: Bayramın başladığı bugün ile tatilin sona erdiği Pazar günü arasında Ercan Havalimanı’na 216 uçak iniş yapacak. Aynı sürede, Ercan’dan kalkan uçak sayısı 220 olacak. Tatilin son gününde karşılıklı 41 sefer yapılacak

EN ÇOK İSTANBUL: En çok uçuşun yapılacağı destinasyon İstanbul. Bayramın birinci günü ile tatilin son günü arasında karşılıklı İstanbul seferleri toplam seferlerin yarısına denk geliyor. En yoğun seferler ise Bayramın 4’üncü günü ile tatilin son günü olacak

PAZAR İSTANBUL TRAFİĞİ: Bayramın 4’üncü günü, 36 gelen uçağın 20’si İstanbul’dan gelirken, Ercan’dan havalanacak 37 uçağın yine 20’si İstanbul’a gidecek. Tatilin son günü olan Pazar günü ise 41 gelen uçağın 21’i İstanbul’dan gelirken, 41 kalkacak uçağın 21’i İstanbul’a gidecek

Ercan Havalimanı’nda Kurban Bayramı süresince planlanan uçuş listesine göre Bayramın ilk günü dahil olmak üzere 21 Ağustos’tan, 26 Ağustos Pazar günü de dahil Ercan’dan Kalkış yapan uçak sayısı 216’yken, inen uçak sayısı 220 olarak. Öte yandan planlanan uçuş programlarında bu süre boyunca ilaveler ve iptaller yaşanabileceği belirtildi. Bayram tatili boyunca en yoğun uçuş tatilin son günü Pazar olarak görülüyor. Planlanan uçuş listesine göre Ercan Havalimanı’ndan kalkacak uçak 41 ve Ercan’a gelecek uçak sayısı 41. Öte yandan listeye bakıldığında en yoğun trafiğin olduğu bir diğer gün ise Bayramın 3’üncü günü yani 23 Ağustos Perşembe günü, o günde Ercan’a 39 uçak inecek ve 38 uçak havalanacak.

Kalan 6 günlük tatil boyunca en çok tercih edilen Yer İstanbul oldu. 6’gününde ilk sırasında yer alan İstanbul seferleri neredeyse uçuşların yarısını oluşturdu. En yoğun İstanbul seferi ise Bayramın 4’üncü günü olan 24 Ağustos Cuma günü gerçekleşecek. Bayramın 4’üncü günü 36 gelen uçağın 20’si İstanbul’da KKTC’ye gelirken, Ercan’dan havalanacak 37 uçağın yine 20’si İstanbul’a gidecek.

Bayramın 1’inci günü İstanbul’dan gelen ve İstanbul’a giden çok

Kurban Bayramı’nın ilk günü olan 21 Ağustos’ta Ercan Havalimanı’na gelecek 34 uçağın 14’ü İstanbul’dan geliyor. Öte yandan İstanbul’dan sonra bayramın ilk günü görülecek en yoğun hava trafik Ankara ve İzmir’den gelecek 4’er uçak olacak. Adana’dan ise 3 uçak gelecek. Öte yandan ülkemizden hava yolu ile İstanbul’a gidecek uçak sayı ise 17 olarak görülmekte. Toplam 37 kalkışın 17’si İstanbul’a gidiyor. İstanbul’dan sonra en yoğun uçuş 5 uçakla Ankara’ya, ardından 4 İzmir, 3 Adana ve 3 Antalya uçuşu var.

Bayramın 2’nci günü de ilk sırada İstanbul

Bayramın 2’nci günü olan 22 Ağustos Çarşamba günü ise Ercan trafiği biraz daha sakin 30 gelen yolcu uçağı 30’da giden yolcu uçağı var. Bayramın 2’inci günüde vatandaşların en çok tercih ettiği güzergah İstanbul oldu. 9 günlük bayram tatilini değerlendirmek isteyen vatandaş İstanbul’a bilet kesti. 30 gelen uçağın 16’sı İstanbul’dan gelecek, 30 giden uçağından ise 16’sı İstanbul’a gidecek. Yine diğer en çok tercihler arasında Ankara, İzmir ve Adana var.

En yoğun trafik 3’üncü gün

Bayram’ın 3’üncü günü olan 23 Ağustos Perşembe günü 39 gelen uçak 38 de giden uçak olacak. 4 günlük bayram süresince Ercan’ın en yoğun günü 3’üncü gün. Tabi ki 23’ünde de manzara değişmedi ve en çok İstanbul’a geliş ve gidiş yaşandı. 39 gelen uçağın 17’si İstanbul’dan geliyor. 38 giden uçağın ise 16’sı yine İstanbul’a gidiyor. Gelecek uçakların 6 tanesi ise Ankara’dan gelecek ve gidecek olan uçaklardan ise 6 tanesi Ankara’ya gidecek.

İstanbul’a en yoğun trafik 4’üncü gün

Kurban Bayramı’nın son günü olan 24 Ağustos Cuma günü 36 uçak gelip, 37 uçak gidiyor.  36 gelen uçağın 20’si İstanbul’dan Ercan’a inecek, 37 giden uçaktan ise 20’si Ercan’dan İstanbul’a gitmek için havalanacak. Kısacası bayramın 4’üncü günü en yoğun İstanbul seferlerinin olacağı gün olacak.  Yine gidiş ve gelişlerde 2’inci sırayı Ankara’dan gelen ve Ankara’ya giden uçaklar alacak gibi görülüyor.

Hafta sonu yoğunluk devam ediyor

Kamu çalışanları için 9 gün olan Bayram tatili Pazar günü sona eriyor. Resmi Bayram tatili olmayan ama hafta sonuna denk gelen 25 Ağustos Cumartesi ve 26 Ağustos Pazar günü de hava trafiği yoğun. Cumartesi günü Ercan Havalimanı’na 36 uçak gelecek ve 37 uçak Ercan’dan kalkacak. Tatilin son günü olan Pazar günü ise en yoğun gidiş ve gelişler yaşanacak 41 uçak gelecek, 41 uçak gidecek.  Bu uçuşlarda yine İstanbul açık ara önde. (Havadis / Eniz Orakcıoğlu)

Ercan Havalimanı'na 6 günde 436 sefer

Facebook Yorum

Yorumlar

Ercan ~ 4 yıl önce
Keşke makyajlı değil de eski ercan havalimanı kalsaydı. Bayram ve yılbaşlarında bu kadar eziyet çekmiyorduk. Freeshop yapacağız diye meydanı avm gibi yapmışlar. Bir yerde dinlenmek istersen mecbur bir şey yiyip içeceksin. E havalimanlarında çalışmamış adamlarla burayı idare etmeye kalkarsan olacağı budur. Sayın yönetim kurulu, ucuza amatör adam alacağınıza iyi şirketlerden profesyonel ve tecrübeli yöneticiler alın şuraya da biz de rahat edelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000