30 Ocak 2013, Çarşamba 16:21:34

ERCAN HAVALİMANI RAHATSIZ ETTİ

Kıbrıs Rum Kesiminin havayolu olan Kıbrıs Havayolları (Cyprus Airways) yöneticileri, Ercan Havalimanı üzerinden seyahat eden Rum yolcularda artışından dolayı zarar gördüklerini iddia ederek önlem alınmasını talep etti...
  • Yolcular kumar oynamaya hatun için gitmek istiyor. Tercih meselesi değil ne yazıkki.
  • Kıbrısta bulundum fakat kıbrıs olmamıs. Farklı olmaya çalıştıkca komikleşen bir toplum var o ada da ne yazık ki. Türkleri seviyoruz diyen bir toplum Türk olamaz ya da Türküm diyemez. Sevme zorunlulukları yok zaten... Geçenlerde farklı bir haberin altında Türkiye ye kin kusan bir çok yorum vardı.... Tanınmamış bir ada da yaşadıklarını unutuyorlar ve bizler olmasak onlarda şu anki bütünlüğe sahip olamazlardı.
  • Sadece rumlarmi diyen arkadas. Biz TC ni sizden daha cok seviyoruz bunu bil once! Sonra lafini bil. Kibrisa TURKIYE den kacakci tecavuzcu issiz cebunde bes para olmayan adamlar geliyor! Sen olsan sevvermisin? Her duyduguna gordugune inanma arayi bozmaya calisanlar var o ayri. Ama onlara prim verme boyle ! Herkes o dedigin gibi serefsiz degl! Ayptr ! Bu genellemen yanlis saygilar
  • Rumlar kadar Kibris Turkleri de ayni sekilde bizden nefret ediyor ve herseferde dile getiriyorlar. Bizimle sadece koseye sIkIsinca iyiler o kadar.
  • MENDEBUR HERIFLER BU RUM'DAN ADAM OLMAZ. KUZEYDEN GUNEYE GECIP ORADAN AVRUPA VE INGILTEREYE UCULDUGU ZAMAN HOSLARINA GIDER AMA RUM DAN KUZEYE GECIP UCULUNCA YANDIM ALLAH DIYE NARA ATARLAR. KARPUZUN ICINI YERKEN KIMIL KIMIL AMA KABUGA GELINCE MEEEE MI?
  • Bir tane kıbrıslıda türkiyeden gelen birini sevdiğini sölesin yok abi adamlar türkiyeden nefret ediyorlar zaten trafiğe bak ne olduklarını anlayın işte, ingiliz sömürsün sana hizmetciliği kalsın ne güzel üstüne birde küfür ye ne akıllı insanlar şu ingilizler rumlara onlar akıl veriyordur kesin.
  • Rumlar beter olsun 1974 den beri kuzey tarafa yaptıkları ambargo yetmıyor şimdi de havalimanını kapatırmaya çalışyorlar beter olsunlar inşallah. Çünkü 1 tane bile görmedim türkiyeyi seven bir rum her defasında adamlar içten içe bize kin duyuyorlar.
  • Merak etmesin rumlar. Ercan havalimanını işletenler bu kafayla giderlerse yakında Ercana kimse uçmayacak. Az kaldı.

Fileleftheros gazetesi, 'Cyprus Airways' yönetiminin, ayrıntılı mektuplarla, devlet birimlerini konu hakkında bilgilendirdiğini ve bu konuda tedbir alınmasını istediğini de yazdı.

Habere göre 'Cyprus Airways' Yönetim Kurulu Başkanı Stavros Stavru, genel kurulda yaptığı açıklamada Türk çıkarlı şirketlerin, 'kullandıkları çeşitli oyunlarla', Güney Kıbrıs'taki yolculara ulaşmayı başardıklarını, bunun sonucunda bu yolculara, Ercan Havalimanı üzerinden farklı destinasyonlara yönelik alternatif seçenekler sunduklarını savundu.

Stavru, bu eğilimlerin, kontrolsüz bir şekilde gelişmesine müsaade edilmesi durumunda elverişsiz gelişmelerle karşı karşıya kalacakları uyarısında da bulundu.

Gazete Güney Kıbrıs'da ikamet eden Kıbrıslı Rumların, AB vatandaşları ve diğer yabancıların, sadece Türkiye seyahati için değil, Türkiye üzerinden olan başka yerler ve özellikle Avrupa için de Ercan Havalimanı'nı kullandıklarını yazdı.

Gazete Cyprus Airways'e yıllardır zarar veren bir başka olayın ise Türk ambargosu olduğunu, Türkiye'nin, Cyprus Airways'in, Türkiye üzerinden uçmasına izin vermediğini yineledi.

ŞİRKETİN KAPANMASININ ZARARI YILLIK 348 MİLYON EURO

Alithia gazetesi, 'Cyprus Airways' Yönetim Kurulu Başkanı Stavros Stavru'nun genel kurulda yaptığı açıklamaya dayanarak Şirket'in kapanması durumunda, bunun zararının yıllık 348 milyon Euro olacağını yazdı.

Habere göre Stavru açıklamasında ayrıca Şirket'in kapanmasından doğacak zararın yanı sıra bunun işsizlik oranının artmasına da etkisinin olacağını belirtti. (Sabah)

ERCAN HAVALİMANI RAHATSIZ ETTİ

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

GRV-YRD ~ 11 yıl önce
Yolcular kumar oynamaya hatun için gitmek istiyor. Tercih meselesi değil ne yazıkki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GRV-YRD ~ 11 yıl önce
Kıbrısta bulundum fakat kıbrıs olmamıs. Farklı olmaya çalıştıkca komikleşen bir toplum var o ada da ne yazık ki. Türkleri seviyoruz diyen bir toplum Türk olamaz ya da Türküm diyemez. Sevme zorunlulukları yok zaten... Geçenlerde farklı bir haberin altında Türkiye ye kin kusan bir çok yorum vardı.... Tanınmamış bir ada da yaşadıklarını unutuyorlar ve bizler olmasak onlarda şu anki bütünlüğe sahip olamazlardı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 11 yıl önce
Sadece rumlarmi diyen arkadas. Biz TC ni sizden daha cok seviyoruz bunu bil once! Sonra lafini bil. Kibrisa TURKIYE den kacakci tecavuzcu issiz cebunde bes para olmayan adamlar geliyor! Sen olsan sevvermisin? Her duyduguna gordugune inanma arayi bozmaya calisanlar var o ayri. Ama onlara prim verme boyle ! Herkes o dedigin gibi serefsiz degl! Ayptr ! Bu genellemen yanlis saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
batur ~ 11 yıl önce
Valla doğru yazmışsın.. Madem Kıbrıs yavru vatanımız bizim de oraya sadece cebinde parası var diye üniversite okumaya değil, bir baltaya sap olamamışları bar kapısına fedai olmaya değil oradaki toplum kalitesini arttıracak kalifiye insan göndermemiz gerekirdi.
Sadece Rumlar mi? ~ 11 yıl önce
Rumlar kadar Kibris Turkleri de ayni sekilde bizden nefret ediyor ve herseferde dile getiriyorlar. Bizimle sadece koseye sIkIsinca iyiler o kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MISAFIR ~ 11 yıl önce
MENDEBUR HERIFLER BU RUM'DAN ADAM OLMAZ. KUZEYDEN GUNEYE GECIP ORADAN AVRUPA VE INGILTEREYE UCULDUGU ZAMAN HOSLARINA GIDER AMA RUM DAN KUZEYE GECIP UCULUNCA YANDIM ALLAH DIYE NARA ATARLAR. KARPUZUN ICINI YERKEN KIMIL KIMIL AMA KABUGA GELINCE MEEEE MI?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 11 yıl önce
Bir tane kıbrıslıda türkiyeden gelen birini sevdiğini sölesin yok abi adamlar türkiyeden nefret ediyorlar zaten trafiğe bak ne olduklarını anlayın işte, ingiliz sömürsün sana hizmetciliği kalsın ne güzel üstüne birde küfür ye ne akıllı insanlar şu ingilizler rumlara onlar akıl veriyordur kesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1 Varmış 1 Yokmuş ~ 11 yıl önce
sen de gelme o zaman. olur biter. Hatta burdakilerine de söyle, eğer senin gibi düşünen varsa onlarda kaçsınlar .
Karesus ~ 11 yıl önce
Rumlar beter olsun 1974 den beri kuzey tarafa yaptıkları ambargo yetmıyor şimdi de havalimanını kapatırmaya çalışyorlar beter olsunlar inşallah. Çünkü 1 tane bile görmedim türkiyeyi seven bir rum her defasında adamlar içten içe bize kin duyuyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merak ~ 11 yıl önce
Merak etmesin rumlar. Ercan havalimanını işletenler bu kafayla giderlerse yakında Ercana kimse uçmayacak. Az kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000