19 Şubat 2021, Cuma 14:40:47

Ercan Havalimanı personeli aşılandı

Türkiye Cumhuriyeti’nden KKTC Sağlık Bakanlığı’na yollanan yeni tip koronavirüse karşı etkili Sinovac aşısı ülke genelinde uygulanmasına kesintisiz devam ediliyor. Aşılama programı kapsamında Ercan Havalimanı'ndaki tüm personele ilk aşıları uygulandı.
  • Herhalde yeryüzünde daha acemice ve amatörce yönetilen bir havalimanı yoktur. Ey KKTC halkı yazık ettiniz bu meydana. Kendiniz neden işletmediniz. Neden konut yapan bir müteahhite verdiniz.. sonrada kalkıp aşı olduk diye haber yapıyorlar. Bunu bile beceremiyorsunuz. KKTC ye yazık oldu.
  • Siz orasını acm gibi yapıp gelen ve giden yolcular için hiç bir önlem almayın sonra kendinize aşı yapın. Nasıl bir işletmecilik zihmiyeti bu. Biraz büyük kuruluşlara danışsanıza? Gidip incelesenize neler yapıyorlar diye. Kolonya bile dağıtmadınız.
  • KKTC'nın havacılık sektörü çalışanları pandemiye karşı aşılanıyorlar , bu ülkeye aşı gönderen Türkiye'de bir tek havacılık çalışanına (65 yaşı üstü hariç) aşı yapılmıyor, ne güzel değil mi!?
  • Bizden olan bile bizden iyi. Biz bize yeteriz. Covid korksun bizden...
  • Dhmi iga tav çalışanlari ne zaman sezon açılıyor bir sürü yabancı gelecek öncelik yok mu
  • ya ne kuzeyi, Kibris Turklerindir, Turk adasidir!

Covid-19 salgınına karşı aşılama çalışmaları dünyanın birçok ülkesinde sürerken, Türkiye Cumhuriyeti’nden KKTC Sağlık Bakanlığı’na yollanan yeni tip koronavirüse karşı etkili Sinovac aşısı ülke genelinde uygulanmasına kesintisiz devam ediliyor.

KKTC Sağlık Bakanlığının 15 Ocak 2021’de başlattığı aşılama programı çerçevesinde ilk olarak sağlık çalışanları, 65 yaş üzeri vatandaşlar, huzurevi sakinleri aşılanmıştı. Geçtiğimiz hafta ise kritik görevde yer alan güvenlik mensupları ve belediye çalışanlarına aşılar yapılırken, havalimanında görev yapan tüm personele de ilk aşıları uygulandı.

KKTC’nin en önemli giriş kapısı olan ve yurt dışına açılan penceresi konumundaki Ercan Havalimanı’nda görev yapan ve riskli konumda olan Sivil Havacılık, T&T Havalimanı İşletmeciliği, itfaiye, yer hizmetleri, havayolları işletmeleri, havalimanı taksi şoförleri ve diğer havalimanı personeli Sivil Havacılık Yönetim Merkezinde Sinovac COVID-19 (Coronavac) ile aşılandı. İkinci aşılanma ise bir ay sonra yapılacak.

Özçelik: "Sağlık çalışanlarına minnet duyuyoruz"

T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik, Dünya’da halen aşıya ulaşamayan ülkeler varken Türkiye Cumhuriyeti’nin katkıları ile KKTC halkının aşı ile buluşmasının ülke insanının sağlığı açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti.

KKTC halkı ile tüm sektörlerin Koronavirüs salgını nedeniyle çok zor günlerden geçtiğini ifade eden Serhat Özçelik, Türkiye’den gelecek aşılar ile nüfusun yüzde 75’nin aşılanmasının planlandığını ve ardından vakaların azalması ile hayatın normale dönmesinin planlandığını kaydetti. Havalimanında uçuşların yüzde 98 düştüğünü ve günde iki uçağa hizmet verildiğini belirten Özçelik, bu süreçte yolcu sayısında büyük gerilemelerin de yaşandığını ifade ederek, “Yapılan bu aşılamalar neticesinde kapıların açılması dolayısıyla uçuşların da artışa geçmesini umut ediyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Ali Pilli ile Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ve ekibine salgın dönemindeki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Özçelik, özellikle bu zor dönemde büyük görev üstlenen sağlık çalışanlarına üstün gayretlerinden dolayı da minnet duyduklarını belirtti.

Ercan Havalimanı personeli aşılandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Lecn ~ 3 yıl önce
Herhalde yeryüzünde daha acemice ve amatörce yönetilen bir havalimanı yoktur. Ey KKTC halkı yazık ettiniz bu meydana. Kendiniz neden işletmediniz. Neden konut yapan bir müteahhite verdiniz.. sonrada kalkıp aşı olduk diye haber yapıyorlar. Bunu bile beceremiyorsunuz. KKTC ye yazık oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 3 yıl önce
Siz orasını acm gibi yapıp gelen ve giden yolcular için hiç bir önlem almayın sonra kendinize aşı yapın. Nasıl bir işletmecilik zihmiyeti bu. Biraz büyük kuruluşlara danışsanıza? Gidip incelesenize neler yapıyorlar diye. Kolonya bile dağıtmadınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne güzel! ~ 3 yıl önce
KKTC'nın havacılık sektörü çalışanları pandemiye karşı aşılanıyorlar , bu ülkeye aşı gönderen Türkiye'de bir tek havacılık çalışanına (65 yaşı üstü hariç) aşı yapılmıyor, ne güzel değil mi!?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aşı ~ 3 yıl önce
Oranın sahibi Türkiyenin malum müteahhitlerinden biridir mutlaka. Yoksa nasıl alacaklar
Oncelik biz haric herkese ~ 3 yıl önce
Bunu bilmiyormuydun neden şaşırdın
Airbus A360 ~ 3 yıl önce
Bizden olan bile bizden iyi. Biz bize yeteriz. Covid korksun bizden...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dhmi ~ 3 yıl önce
Dhmi iga tav çalışanlari ne zaman sezon açılıyor bir sürü yabancı gelecek öncelik yok mu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cyprus ~ 3 yıl önce
ya ne kuzeyi, Kibris Turklerindir, Turk adasidir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000