28 Nisan 2022, Perşembe 16:29:51

Ercan Havalimanı Bayram Yoğunluğuna Hazır

Ercan Havalimanı’nda Ramazan Bayramı’ndaki yoğun yolcu trafiğine yönelik hazırlıklar tamamlandı.
  • Biraz turizmi bilen aklı başında turist buraya gitmez. Arrival bir felaket departure ayrı bir rezalet. Bizim bakkala versem vallahi daha iyi işletir ercanı
  • Kktc bitti artık. Herşey ateş pahası. Resmen soygunculuk düzeni var. Zaten giden de pek kalmadı. Ayrıca ercan havalimanı migros gibi bir yer. Arka arkaya 2 uçak indimi havalimanı felç oluyor.
  • Yeni terminal,apron,pist ne durumda;ne zaman hazır?
  • Aman aman. Ercan son destinasyon bile olmamalı. Bu kadar bakımsız kuyruklarla dolu hiç bir önlem alınmamış meydan. İnanın migros daha düzenlidir
  • Ercan hiç bir zaman hazır olamadı. Özellikle böyle tatillerde kıbrısa gitmek akla ziyan. Normal trafiği bile kaldıramayan ercan bayramlardı kaos yaşıyor. Aklı olan gitmez

Ercan Havalimanı’nda Ramazan Bayramı’ndaki yoğun yolcu trafiğine yönelik hazırlıklar tamamlandı. Havalimanı, Ramazan Bayramı haftası süresince dokuz günde toplam 687 uçağa hizmet verecek.

T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik, bayramda Ercan Havalimanı’nı kullanacak yolcuların rahat giriş ve çıkış yapabilmesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını söyledi.

9 günde 687 uçak

Ercan Havalimanı’na bayram boyunca 344 geliş ve 343 gidiş olmak üzere 687 uçağın inip kalkacağını ifade eden Özçelik, Ercan Havalimanı’nı kullanacak uçak ve yolcuların güvenliği ve rahatlığı için gerekli tüm önlemleri aldıklarını da ifade etti.

Yoğunluk bayramın sonuncu günü ile hafta sonunda

T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü Özçelik, havalimanındaki yoğunluğun bayramın son günü olan Çarşamba ile bayram sonrasına denk gelen hafta sonu pazar günü olduğun kaydetti.

Özçelik, bayram arifesinde 69, bayramın son günü olan 4 Mayıs’ta ve bayram sonrası Pazar günü ise geliş ve gidiş olmak üzere 78 uçağa hizmet verileceğini ifade etti. Sağlık Bakanlığı Üst Kurulu’nun son aldığı kararlar neticesinde KKTC’ye girişlerde iki ve üstü aşılı olanlardan antijen, PCR ve Güvende kal uygulamasının istenmediğini sadece aşı kartlarının talep edildiğini ifade eden Özçelik, ülkeden çıkışlarda da ayni kuralın geçerli olduğunu belirtti. Özçelik, kurallar gereği giriş ve çıkışlarda sadece aşısın olanlardan PCR ve antijen istendiğini kaydetti.

Özçelik, COVID-19 salgınına karşı havalimanında rutin olarak uygulanan covid-19 önlemlerinin bayram süresince de aralıksız devam edileceği belirtti.
  
Özçelik, “Ercan Havalimanı’nda salgın karşısında turistler ve havalimanı personeli için tüm sağlık önlemleri alınmaya devam ediyor. Havalimanına maskesiz yolcu, ziyaretçi ve uğurlayıcı hiçbir kimse alınmıyor. Havalimanında sosyal mesafe görsellerinden yer işaretlemelerine, pasaport ve check-in bölgelerinde koruyucu ayıraçlardan dezenfektan stantlarına kadar tüm önlemler alınmıştır. Havalimanında sürekli anonslar yapılarak yolcuların salgında en önemli üç kural olan maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması isteniyor” dedi.

"Koordineli çalışıyoruz"

Özçelik, Ramazan bayramı süresince de Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Polis Genel Müdürlüğü, Sivil Havacılık Dairesi, Muhaceret, Gümrük Müdürlüğü, Değirmenlik Belediyesi ve uçaklara yer hizmeti veren İstanbul Handling ile koordineli olarak çalışmayı sürdürdüklerini belirtti.

Tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı kutlayan Serhat Özçelik, herkesin sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar geçirmesini temenni etti.
 

Ercan Havalimanı Bayram Yoğunluğuna Hazır

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Baş ~ 4 ay önce
Biraz turizmi bilen aklı başında turist buraya gitmez. Arrival bir felaket departure ayrı bir rezalet. Bizim bakkala versem vallahi daha iyi işletir ercanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kktc ~ 4 ay önce
Kktc bitti artık. Herşey ateş pahası. Resmen soygunculuk düzeni var. Zaten giden de pek kalmadı. Ayrıca ercan havalimanı migros gibi bir yer. Arka arkaya 2 uçak indimi havalimanı felç oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 4 ay önce
Yeni terminal,apron,pist ne durumda;ne zaman hazır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 4 ay önce
Unutun yeni terminali daha burayı adam edemediler
Aman ~ 4 ay önce
Aman aman. Ercan son destinasyon bile olmamalı. Bu kadar bakımsız kuyruklarla dolu hiç bir önlem alınmamış meydan. İnanın migros daha düzenlidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kktc ~ 4 ay önce
Ercan hiç bir zaman hazır olamadı. Özellikle böyle tatillerde kıbrısa gitmek akla ziyan. Normal trafiği bile kaldıramayan ercan bayramlardı kaos yaşıyor. Aklı olan gitmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000