20 Kasım 2023, Pazartesi 15:23:02

Emirates'ten 58 milyar dolarlık dev sipariş

Emirates, Dubai Airshow 2023'ü ek olarak 95 adet geniş gövdeli uçak için yaptığı önemli bir siparişle açtı ve toplam sipariş sayısını 310 uçağa çıkardı.
  • bu tarz ulkeler yillik haraclarini mal alimiyla yapar malum
  • Amerika yine arabı yakalaıp söğüşlüyor. Araplar olmasa ne yapacak
  • Kasabın yağı çok olursa, orasına burasına sürermiş
  • Kendi sonumuzu getiriyoruz. Bu kadar uçak atmosferi mahfediyor, güneş ışınları yere varamıyor. Yavaş yavaş dünyamızı yok ediyoruz. Yarın çocuklarımız nefes alamayacak noktaya geldiğinde, bindiğimiz uçakların sadece yolculuğumuzu değil ömrümüzü de kısalttığını göreceğiz.
  • 52 milyar dolar merkez bankasının rezervinin 3 de 1 demek aradaki uçuruma bak
  • Tk da sadece laf.Sipariş göremedik daha.
  • Benzin ve gazının dünyaya satış ve pazarlama işini yahudilere veren arabülkebap yine zengin etti ağababasını hamdolsun.
  • Majesteleri,şeyh vs İslam'da var mı, ayrıca bae,suudi arabistan,fas, bahreyn israil'e boykota karşı çıktı hani din kardeşliği,müslümanlık,din, iman nerede? Üstelik de hepsi arap! Bu demek oluyor ki kraldan fazla kralcı olmayacaksın...
  • Hayırlı olsun. İnşallah pastayı kaptırmayız.
  • Maaslar cok kotu; Thy kokpit kabinden akli olan korfez gider

Emirates, Dubai Airshow 2023'ü ek olarak 95 adet geniş gövdeli uçak için yaptığı önemli bir siparişle açtı ve toplam sipariş sayısını 310 uçağa çıkardı.

Hâlihazırda dünyanın en büyük geniş gövdeli yolcu uçağı operatörü olan Emirates; büyüme planlarını güçlendirmek, modern ve verimli bir filoyu sürdürmek ve yolcularına en iyi uçuş deneyimini sunmak için 52 milyar ABD Doları değerinde ek Boeing 777-9, 777-8 ve 787 uçaklarını sipariş etti.

Emirates Havayolu ve Grubu Başkan ve CEO’su, Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO'su Stan Deal , GE Başkanı ve CEO'su ve GE Aerospace'in CEO'su Larry Culp'ın imzaladığı anlaşmanın yapıldığı törene Dubai Veliaht Prensi ve Dubai Yürütme Kurulu Başkanı Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Rashid Al Maktoum, BAE Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı ve Dubai Hükümdar Yardımcısı Şeyh Maktoum bin Muhammed bin Rashid Al Maktoum ve Dubai Spor Konseyi Başkanı Şeyh Mansour bin Muhammed bin Rashid Al Maktoum da katıldı.

Şeyh Ahmed konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “İlk günden itibaren Emirates'in iş modeli, Dubai'ye ve Dubai üzerinden uzun mesafelerde çok sayıda yolcuyu konforlu ve güvenli bir şekilde taşıyabilen modern ve verimli geniş gövdeli uçaklarla operasyon gerçekleştirmek oldu. Bugünkü uçak siparişleri bu stratejiyi yansıtıyor.”

“Bu ek uçaklar, Emirates'in daha da fazla şehri birbirine bağlamasını sağlayacak ve Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum'un önümüzdeki on yıl içinde Dubai'nin dış ticaret haritasına 400 şehir eklemek amacıyla ortaya koyduğu Dubai ekonomik gündemi D33'ü destekleyecek. 2030'ların başlarında, Emirates filosunun yaklaşık 350 uçaklık bir filoya sahip olmasını ve Dubai'yi dünya çapında daha fazla şehre bağlamasını bekliyoruz.”

Emirates’in Boeing siparişi

Hâlihazırda dünyanın en büyük Boeing 777 uçağı operatörü olan Emirates, ilave 55 adet 777-9 ve 35 adet 777-8 için sipariş anlaşması imzaladı. Bu anlaşma, havayolunun 777-X siparişlerini toplam 205 adede çıkardı.

Emirates ayrıca yeni 777X filosuna güç sağlamak adına 202 ek GE9X motoru için onayladığı siparişle, havayolunun toplam GE9X motor siparişini 460 adede çıkardı.

Bir önceki 115 adetlik siparişte yer alan ilk 777-9'ların 2025 yılında Emirates filosuna katılması bekleniyor. Yeni anlaşma sonrasındaki ek siparişler, Emirates'in 2035 yılına kadar filosuna yeni 777-9'lar katacağı anlamına geliyor.

Bu son siparişle Emirates, aynı zamanda ilk teslimatlarının 2030'da yapılması beklenen 777-8 yolcu versiyonunun lansman müşterilerinden biri olacak.

Şeyh Ahmed sözlerine şöyle devam etti: “Emirates, bugünkü siparişiyle Boeing 777 uçaklarının en büyük kullanıcısı olma konumunu sağlamlaştırdı. Başlangıcından bu son nesil 777X uçağına kadar 777 programıyla yakından ilgilendik. 777, Emirates'in tüm kıtalardaki şehirleri kesintisiz olarak Dubai'ye bağlamaya yönelik filosunun ve uçuş ağı stratejisinin merkezinde yer aldı. Boeing ile ilişkimizi genişletmekten memnuniyet duyuyoruz ve ilk 777-9'un 2025 yılında filomuza katılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO'su Stan Deal, "Bu sipariş, Emirates'in globaldeki uzun mesafeli seyahat ihtiyaçlarını karşılamak için 777X ailesinin verimliliğine ve çok yönlülüğüne verilen inanılmaz bir güvenoyudur. 777-9 ve 777-8, Emirates'in büyüme planlarını destekleyecek, çevre performansını geliştirecek ve eşsiz yük taşıma kapasitesi sağlayacak mükemmel uçaklar" açıklamasında bulundu.

777, Emirates'in operasyonlarının omurgası olmaya devam ediyor ve havayolunun Dubai'yi altı kıtadaki şehirlere aktarmasız olarak bağlamasını sağlayan 18 saate kadar görev kapasitesine sahip olmasıyla öne çıkıyor. Yeni 777-9 ve 777-8'ler, Emirates'in kullanımdan kaldırdığı 777 uçağının yerini alacak ve havayolunun gelecekteki büyüme planlarına temel oluşturacak.

Emirates ayrıca 30 adet Boeing 787-9'luk önceki siparişini de güncelleyerek, siparişini 15 Boeing 787-10 ve 20 Boeing 787-8'den oluşan toplam 35 adet Dreamliner'a yükseltti.

Emirates'ten 58 milyar dolarlık dev sipariş

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

malum ~ 18 gün önce
bu tarz ulkeler yillik haraclarini mal alimiyla yapar malum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Usa ~ 18 gün önce
Amerika yine arabı yakalaıp söğüşlüyor. Araplar olmasa ne yapacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yılmaz ~ 18 gün önce
Kasabın yağı çok olursa, orasına burasına sürermiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
123.45 ~ 19 gün önce
Kendi sonumuzu getiriyoruz. Bu kadar uçak atmosferi mahfediyor, güneş ışınları yere varamıyor. Yavaş yavaş dünyamızı yok ediyoruz. Yarın çocuklarımız nefes alamayacak noktaya geldiğinde, bindiğimiz uçakların sadece yolculuğumuzu değil ömrümüzü de kısalttığını göreceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M ~ 17 gün önce
Siz önce sağlıklı gıda tüketinde sonra atmosfer diyin.
Vatandas ~ 19 gün önce
52 milyar dolar merkez bankasının rezervinin 3 de 1 demek aradaki uçuruma bak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk amir ~ 19 gün önce
Tk da sadece laf.Sipariş göremedik daha.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şeyh şıh hacı hoca ~ 19 gün önce
Benzin ve gazının dünyaya satış ve pazarlama işini yahudilere veren arabülkebap yine zengin etti ağababasını hamdolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
El bin şakşak ~ 19 gün önce
Majesteleri,şeyh vs İslam'da var mı, ayrıca bae,suudi arabistan,fas, bahreyn israil'e boykota karşı çıktı hani din kardeşliği,müslümanlık,din, iman nerede? Üstelik de hepsi arap! Bu demek oluyor ki kraldan fazla kralcı olmayacaksın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 19 gün önce
Hayırlı olsun. İnşallah pastayı kaptırmayız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tavsiye ~ 19 gün önce
Maaslar cok kotu; Thy kokpit kabinden akli olan korfez gider

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maaşlar ~ 19 gün önce
Kötü olan şu maaşların bir dökümünü verin de öğrenelim. Uçuş tazminatları dahil lütfen.
THY ~ 19 gün önce
Sadece maaşlar olsa keşke. Daha kötü şeyler duyuyoruz…
Maaş ~ 19 gün önce
Maaşlar mı kötü trde en yüksek maaş alan insanlar sizsiniz gerçekten şükür yok… diğer havayollarıyla kıyaslanamayacak fark var arada

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000