20 Ocak 2018, Cumartesi 11:45:10

Emirates'ten 16 milyar dolarlık dev sipariş!

Emirates Havayolu Airbus uçak üreticisine toplamı 16 milyar dolar tutarında 36 adet Airbus A380 tipi uçak siparişi verdiğini açıkladı. Siparişlerin 20 adeti kesin 16 adeti ise opsiyonlu olarak belirtildi.
  • 20 tane A380 yerde yatarken yeni 380ler almak ne hoş ...
  • Para petrol olunca sorun yok Dubai Londra arası Taksim Sarıyer dolmuş durağı gibi nerede ise her saat başı bir 380 kalkıyor . Helal olsun Emirates havacılıkta sınır tanımıyor .
  • Bu adamlar bu uçakları doldurabiliyor mu ya?
  • İşte budur, tecno ömrünü tamamlamış 330 ları da Tk ya gönder iş bitsin
  • araplar az kaldı deve ye binmenize azz ...

Emirates Havayolu Airbus uçak üreticisine toplamı 16 milyar dolar tutarında 36 adet Airbus A380 tipi uçak siparişi verdiğini açıkladı. Siparişlerin 20 adeti kesin 16 adeti ise opsiyonlu olarak belirtildi.

Dünyanın büyük A380 operatörü olan Emirates, 20 adeti kesin ve 16 adeti opsiyonlu olmak üzere 36 adet Airbus A380 uçağı için bir anlaşma gerçekleştirdiğini açıkladı. Yeni sipariş edilen Airbus A380’ler, Emirates’e 2020 tarihinden itibaren teslim edilecek. Şirketin 101 uçaktan oluşan güçlü bir A380 filosu ve mevcutta teslimat bekleyen 41 adet A380 siparişi bulunuyor. Yeni siparişler ile birlikte Emirates, A380 programı ile ilgili taahhüdünü, 60 milyar dolardan fazla değere sahip olan 178 uçağa çıkarıyor.

Emirates Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al-Maktoum konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Emirates, Dubai’nin büyüyen, esnek ve yenilikçi ruhunu tam anlamıyla temsil ediyor. Ayrıca, şehrin; insan, sermaye ve bilgi akışı bakımından, dünyayı bir araya getirmesindeki artan rolünü de pekiştiriyor. Bu alım, Emirates’in, geleceği şekillendirmede kendisine duyduğu güveni ve Dubai’nin dünya çapında bir destinasyon ve havacılık merkezi olma vizyonuna doğru ilerlemesindeki kararlılığı yansıtıyor” dedi.

Şirketin Dubai’deki merkezinde, Airbus Ticari Hava Taşıtları Müşteri Operasyonları Direktörü John Leahy ile mutabakat zaptını imzalayan Al-Maktoum yeni sipariş ile ilgili: “A380’in, Emirates için bir başarı hikayesi olduğunu hiç gizlemedik. Yolcularımız ona bayılıyor. Yolcu kapasitesi ve uçuş mesafesinin bize tanıdığı esneklikten faydalanarak bu uçakları uçuş ağımızda farklı uçuş noktaları için kullanıyoruz. Yeni sipariş etmiş olduğumuz A380’lerin bazıları, emekliye ayrılacak uçakların yerine kullanılacak. Bu sipariş, A380’nin gelecek üretimine de istikrar kazandıracak. Yolcularımıza, mümkün olan en iyi deneyimi sunabilmek adına, uçağın ve uçaktaki ürünlerin daha da iyileştirilmesi için, Airbus ile dirsek teması halinde olan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu uçağın güzel tarafı, kullanılan teknoloji ve tasarımı sayesinde iç mekanlarda farklı şeyler yapabilmemiz için, bol bol alan sağlaması” dedi.

Airbus Ticari Hava Taşıtları Müşteri Operasyonları Direktörü John Leahy ise: "Emirates, Şeyh Ahmed, Tim Clark ve Adel Al-Redha’ya, A380’e verdikleri destek için teşekkür etmek isterim. Bu uçak, 2008’den beri, Emirates'in büyümesine ve başarısına büyük katkılar sağladı. Bu başarıların devam edeceği için memnuniyet duyuyoruz. Bu yeni sipariş, Airbus’ın, A380’i, en azından on yıl daha üretme kararlılığının altını çizdi. Kişisel olarak, Emirates’in ortaya koyduğu bu örneği, daha fazla siparişin izleyeceğine ve bu harika uçağın, 2030’lu yıllarda da üretileceğine ikna olmuş durumdayım” dedi.

Emirates’in Airbus ile olan ortaklığı, onlarca yıla dayanıyor. Emirates, bugün hizmette olan 101 adet A380 ile, dünyadaki en büyük Airbus A380 işleticisi konumunda.

Emirates'ten 16 milyar dolarlık dev sipariş!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Emir ateş ;) ~ 4 yıl önce
20 tane A380 yerde yatarken yeni 380ler almak ne hoş ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.......... ~ 4 yıl önce
Para petrol olunca sorun yok Dubai Londra arası Taksim Sarıyer dolmuş durağı gibi nerede ise her saat başı bir 380 kalkıyor . Helal olsun Emirates havacılıkta sınır tanımıyor .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Petrol ~ 4 yıl önce
Dubai'de petrol yok iyi mi!
Petrol ~ 4 yıl önce
Su mu satıyor ? Biraz araştırsana. Arapseverlik zor iş.
İlginç ~ 4 yıl önce
Bu adamlar bu uçakları doldurabiliyor mu ya?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DXB-GRU ~ 4 yıl önce
Ben A380 ile Dubai-Sao Paulo, Sao Paulo-Dubai uçtum.Full doluydu.
Hah işte ~ 4 yıl önce
İşte budur, tecno ömrünü tamamlamış 330 ları da Tk ya gönder iş bitsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
deve ~ 4 yıl önce
araplar az kaldı deve ye binmenize azz ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu gidişle ~ 4 yıl önce
Biz deveye bile binemeyeceğiz. Dış borç 500 milyar dolara dayanmış. Buna ucube projelere verilen garatörlükler dahil değil. Hedef 2023 e 1 trilyon dolar dış borca koşarken adam araplara laf sokmuş. Ne içiyonuz siz? Biz de içek de moralimiz düzelsin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000