29 Nisan 2018, Pazar 09:37:20

Emirates ve Flydubai ortaklığı iyi başladı

Emirates, flydubai ile yaptığı ortaklık kapsamında altı aylık sürede elde edilen başarılı sonuçları açıkladı.
  • İki arap çıkmış meydane. Al birinden vur diğerine
  • Umarım Bursa'ya da uçuş başlatırlar.
  • Kendi dar gövde uçakları ile Emirates operasyon gerçekleştirince prestij kaybı mi oluyor anlamadım. Bilet emirates den uçuş fly dubai den. Filosuna alsin dar gövde uçak. Menzilin yettiği yeni hatlarda dar gövde uçak kullansın.
  • Cok büyük şirkeler. Darısı bizim başınıza
  • Thy nin Anadolu jet ile kargoyu ayirmasi hata hata hata, networked economy ler inemli birakin Pegasus in karliligini oda bizim ulkemizim bir mali, rakininiz Qatar Emirates Lutfhansa olsun, Balkan Jet i kurun, Balkanlari Almanya ve Turkiye ye buradan da dunyaya baglayin, Ukrayna Havayollari yada havalimanini isleti , 55 milyon Ukrayna linin dunyaya acilan kapisi olun, United dan yonetici aliniz, Amerikada biraz daha guclenin, Irandan Amerika ya giden her yolcuyu THY tasiyabilir, Iran ucuslari yetersiz
  • Flydubai Ordu-Giresun seferleri başlıyor cok yakinda.
  • Bizim hiçbir ittifaka ihtiyacımız yok tek başımıza dünyaya yeteriz topunuz gelin
  • Thy Anadolujet

Emirates, flydubai ile yaptığı ortaklık kapsamında altı aylık sürede elde edilen başarılı sonuçları açıkladı.

Ortak olmalarının ardından ilk altı aylık dönemde yüksek yolcu sayılarına ulaşan Emirates ve flydubai, yolculardan aldıkları olumlu dönüşlerle 2017 Temmuz ayında duyurdukları genişletilmiş uçuş birlikteliğine başarılı bir başlangıç yaptı.

2017 Ekim ayı sonunda başlayan ilk ortak uçuşların ardından Kasım 2017 ve Mart 2018 tarihleri arasında, 400 binden fazla yolcu ağırlayan Emirates ve flydubai; 250 binden fazla yolcunun da bir sonraki yılın yolculuklarını şimdiden planladığını açıkladı.

Öncelikle 29 şehre yapılan uçuş paylaşımları ile başlayan ortaklık; artan uçuş sıklıkları, küresel uçuş noktalarına tek bir biletle genişletilmiş ulaşım imkânı, yolcuların bagajlarını varacakları yere kadar her noktada kontrol etmelerinin rahatlığı, Dubai'den olan aktarmalı uçuşlardaki transferlerin kolaylığı gibi faydalar sayesinde artan talepleri karşılayacak şekilde hızlıca genişledi.

Şu an 141 destinasyona uçan Emirates, geçen yıl Atina, Zagreb ve Phnom Penh üzerinden Newark'a, yönelik yeni rotalar oluşturmuştu ve bu yıl da Londra Stansted ve Santiago de Chile'ye hizmet vermeye başlayacak. flydubai ise, 80'ine Emirates'in hizmet vermediği toplam 97 destinasyona uçuş gerçekleştiriyor ve böylece toplam ortak ağın kapasitesi, 206 uçuş noktasına çıkarılmış oluyor.

Her ikisinin de merkezi Dubai olan şirketler, bugün 90'dan fazla destinasyon için yaptıkları uçuş paylaşımı ile, ağlarında müşterilerine daha fazla uçuş esnekliği sağlamaya devam edecek. Son dönemde duyurulan yeni ortak uçuşlar, Krakow, Dubrovnik ve Kinshasa'yı da içeriyor ve 13 Haziran'dan itibaren Catania, 15 Haziran'dan itibaren Selanik ve 11 Ekim'den itibaren Helsinki olmak üzere, yeni uçuş noktalarının ağa eklenmesi bekleniyor.

Emirates Group Başkan ve CEO'su ve flydubai Başkanı Şeyh Ahmed bin Saaed Al Maktoum başarılı ortaklığa ilişkin şunları söylüyor: "Aldığımız rezervasyonlar, müşterilerimiz ve ticari ortaklarımızın geribildirimi açısından, Emirates ve flydubai ortaklığının iyi gidişatından dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Müşterilerimiz artık, yolculuklarını planlarken, daha fazla esneklik ve konfor ile, kapsamlı ağımız üzerinden uçuş yaptıklarında, her iki dünyanın da en iyi imkanlarından faydalanabiliyor. Avrupa ve Birleşik Devletler'den Ortadoğu ve Batı Asya uçuş noktalarına kadar olan birleştirilmiş Emirates-flydubai programlarına yönelik güçlü bir talep oluştu. Bu ortaklıkla, bir destinasyon olarak Dubai, geliştirilmiş bağlantı imkanları ve yeni seyahat akışlarından faydalanabiliyor. İşlek bir havacılık merkezi olarak, Dubai ayrıca, bu iki şirket arasındaki daha iyi yapılan tarife koordinasyonundan da faydalanıyor. Bu bir kazan-kazan durumu."

Kolaylaştırılan seyahatler

Emirates ve flydubai, kendi bireysel markalarını yansıtan seyahat deneyimleri sunmaya devam edecek. Ortak uçuş kapsamındaki rezervasyonlarda, Emirates yolcuları, flydubai tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda, ikram edilen lezzetli yemeklerin tadını çıkarırken, Business ve Economy Class'ta Emirates'in sunduğu bagaj imkanlarından yararlanacak.

Dubai'nin ultra-modern merkezinden bağlantı, kolay transfer deneyimi de sunuyor ve ortaklık kapsamında, yolcular, Emirates'in Terminal 3'teki merkezi ile flydubai'nin Terminal 2'deki merkezi arasındaki 120 dakikalık azaltılmış minimum bağlantı süresinden faydalanabiliyor.

Sık uçanlara daha fazla avantaj

Emirates Skywards üyeleri, mevcut Skywards programı kapsamında, ortak uçuşlardan, Skywards Milleri ve Skywards Sıra Milleri kazanıyor.

Emirates'in ücretsiz check-in yapılan bagaj haklarına ek olarak, Skywards Premium üyeleri, ayrıca, flydubai tarafından gerçekleştirilen ortak uçuşlarda, fazladan 20kg (Platinum üyeler), 16kg (Gold üyeler) ve 12kg (Silver üyeler) şeklinde, cömert bagaj haklarından faydalanabiliyor.

Ortak uçuşlarda seyahat eden Skywards Silver, Gold ve Platinum üyeleri, flydubai'inin Business check-in kontuarlarından, öncelikli bagaj etiketleri alabiliyor.
 

Emirates ve Flydubai ortaklığı iyi başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Arabic ~ 4 yıl önce
İki arap çıkmış meydane. Al birinden vur diğerine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mikdat ~ 4 yıl önce
Umarım Bursa'ya da uçuş başlatırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dar gövde ~ 4 yıl önce
Kendi dar gövde uçakları ile Emirates operasyon gerçekleştirince prestij kaybı mi oluyor anlamadım. Bilet emirates den uçuş fly dubai den. Filosuna alsin dar gövde uçak. Menzilin yettiği yeni hatlarda dar gövde uçak kullansın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 4 yıl önce
Cok büyük şirkeler. Darısı bizim başınıza

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mba USA ~ 4 yıl önce
Thy nin Anadolu jet ile kargoyu ayirmasi hata hata hata, networked economy ler inemli birakin Pegasus in karliligini oda bizim ulkemizim bir mali, rakininiz Qatar Emirates Lutfhansa olsun, Balkan Jet i kurun, Balkanlari Almanya ve Turkiye ye buradan da dunyaya baglayin, Ukrayna Havayollari yada havalimanini isleti , 55 milyon Ukrayna linin dunyaya acilan kapisi olun, United dan yonetici aliniz, Amerikada biraz daha guclenin, Irandan Amerika ya giden her yolcuyu THY tasiyabilir, Iran ucuslari yetersiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ordu-Giresun ~ 4 yıl önce
Flydubai Ordu-Giresun seferleri başlıyor cok yakinda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Büyük Türkiye ~ 4 yıl önce
Bizim hiçbir ittifaka ihtiyacımız yok tek başımıza dünyaya yeteriz topunuz gelin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dombra ~ 4 yıl önce
Yaw he he
Emirates ~ 4 yıl önce
Thy Anadolujet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Filaydubayiyi ~ 4 yıl önce
Efem’e sorun

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000