17 Şubat 2024, Cumartesi 21:56:10

Emirates Türkiye'den uçak teknisyeni arıyor

Dubai merkezli havayolu şirketi Emirates Türkiye’de personel arayışlarına devam ediyor. Emirates, kabin memuru arayışından sonra Türkiye’den teknisyen alımı için ilan açtı.
 • Teknik personele iki çift lafım var . Hesaplamalara göre 5 yıl sonra uzun adam gittiğinde hepimiz asgari ücret bandında maaş alıyo olucaz . O yüzden beraber toplu şekilde birlik olup aynı anda gidin . Çocuklarınızı bu canilerin katillerin uluslararası uyuşturucu baronlarının cirit attığı pislik çukurundan kurtarın . Para için değil evlatlarınız için yapın bunu . Bağcıların sonu yok .
 • abi karnım kazındı bi parça ekmek var mıydı ya
 • İnşallah teknisyenlerimiz hakettikleri imkanlara kavuşurlar. Yalnız Emirates’de 10 arızanın 9’unu hold’a alamazsınız bilginiz olsun. O rahatlık sadece bizde:)
 • Yok ağam bizde cemaate girince yönetici olup vergisiz maaş alıyosun ne uğraşıcaksın oraya gidip :))
 • Hadi başvurun Thy imkanlarını beğenmeyenler bir tane bile başvuru olmaz hep boş konuşmalar
 • İlanın detaylarını hiçbir yerde bulamadım. Gerçekten böyle bir ilan var mı? Selamlar.
 • Arkadaşlar şirket hatbakım mekanik, a bakım mekanik ve revizyon mekanik teknisyenlerine, iş yükü ve iş sorumluluklarının diğer birimlerdeki teknisyenlere göre kat ve kat daha fazla olmasına rağmen, tatmin edici bir zam yapmadı. Havacılıkta iki tane lisanslı personel var. biri uçağın pilotu, diğeri ise uçağın yetkili teknisyeni (licensed aircraft engineer). Bir lisanslı uçak teknisyeni kolay yetişmiyor. Şirket nasıl ki; kaptanlar kaçmasın diye yüksek maaş ödüyorsa, bize de ödemeli. en azında maaşımız uluslar arası standartlara yakın olmalı. Bu gün bir aircraft engineer (yani türkiye'deki ismi ile yetkili uçak teknisyeni) avrupa'da 5-6bin euro. Emirates'te 10-12 bin dolar kazanıyorsa, turkiye'de de uçak teknisyenlerinin maaşı bu standartlara yakın olmalı. Bir de şirket uçak üstünde çalışan teknisyen ile arka atelye teknisyeni (ofis teknisyeni) ayrımını, ve yine aynı sekilde uçak üstünde çalışan ama işi ağır olan veya olmayan teknisyen ayrımını yapmalı. Şirket yıllardır mekanik teknisyenlerinin emeğini sömürdü. Buna artık bir dur demenin vakti geldi ve geçiyor bile.
 • Şartlara uyan,kendine güvenen gitsin,insanına değer vermeyen,insan öğütme fabrikası olan ülkeden ve şirketlerinden. Özellikle de Thy gibi insanları sömüren,tehdit eden,baskı,mobbing yapan, torpillilerin cirit attığı,liyakatin olmadığı şirketler de yandaş tarikatçılarla dua ederek teknik hizmet versinler...
 • Hadi koçlar gösterin kendinizi. Anlasınlar kimsenin aciz ve çaresiz olmadığını. Ne kadar ekmek o kadar köfte.
 • Teknisyen denildiği zaman insanların aklına yada tırnak içinde bazı uçucu arkadaşların ve yöneticilerin aklına “sanayi işçisi, sök tak elemanı veya tornavida kafa” gibi olgular geliyor.İnanın öncelikli problem budur. Bu bölümde çalışan ve bu bölüm için şu an okuyan arkadaşlarım da benim gibi üniversite sınavında ilk 50 binin içinde olan arkadaşlardır. Yaptığımız iş hem bilgi hem zeka hemde iş becerisi gerektiriyor.İnsanlar değerinin bilindiği yerde olmak istiyor.Değerimizin bildiği yerlerde…
Dubai merkezli havayolu şirketi Emirates Türkiye’de personel arayışlarına devam ediyor. Emirates, kabin memuru arayışından sonra Türkiye’den teknisyen alımı için ilan açtı.
 
Türk teknisyenlerinin kabiliyetlerine güvenen şirketin açtığı ilanla 12-13 Mart’ta İstanbul’da, 15-16 Mart’ta ise Ankara’da görüşmeler yapacağı öğrenildi.
 
İşte Emirates tarafından yayınlanan ilanın detayları

Job Purpose
To carry out routine maintenance tasks and defect rectification of aircraft as per company and associated regulatory procedures.


Job Outline:

 • Generic
 • Carry out aircraft maintenance and servicing tasks in compliance with manufacturer and safety procedures. Ensure that assigned zones/aircraft are maintained as per latest revisions of approved authority Technical Publications such as Aircraft documentation, Technical Notices, Quality Notices, and Engineering Procedures Manual etc. Ensure that personal approvals/licences are valid and applicable to aircraft types.
 • Ensure all off-aircraft tasks i.e. spares handling, robberies, hold items etc. are handled in compliance with company procedures and that the associated paperwork is complete to ensure full transparency. Determine if tooling/equipment used is serviceable and appropriate for the task and use specialised tooling where required. Ensure that trouble shooting procedures/tools used for fault rectification are carried out in a cost effective and efficient manner.
 • Carry out component changes as necessary as part of trouble shooting process and/or as directed by immediate supervisor. These should be done in accordance with AMM, IPC or other manufacturer/vendor documentation to complete the task.
 • Ensure that all activities performed are carried out in accordance with all safety rules and regulations and in adherence to company procedures, highlighting an deficiencies/requirements (whether for aircraft or hangar use) through the effective use of reporting tools in support of the overall quality improvement process and actively participate in propagating and enhancing the Group safety culture. Ensure all work locations are kept clean and excellent housekeeping conditions are maintained.
 • Maintain effective communication with Colleagues including Managers and Senior Engineers to ensure a seamless flow of information and to highlight any potential operational issues. Ensure that relevant reports are related to service delays, incidents and accidents are completed in detail including the identification of issues that led to the event so that rectification can be sought through short term maintenance planning.
 • Manage the performance of staff using performance review process and system. Ensure SMART goal setting, interim/annual reviews and development plans are in place for assigned staff members in accordance with company procedures.
 • Attend training/recurrent modules as required to enhance skills and comply with CAR 145 requirements. Ensure approvals are obtained within 3.5 months of completion of course.
 • Be available for deployment anywhere within the EK operation, including diversionary airfields to assist in recovery process of an AOG (Aircraft on Ground) and/or aircraft component manufacturer facilities to act as an EK rep to oversee final assembly Emirates aircraft, supervise outsource maintenance work and assist in the acceptance/delivery process.
Qualifications & Experience

Engineering. Other : 10+ Years

Degree or Honours (12+3 or equivalent) :

Qualifications in Engineering

 • Aeronautical subjects/Mechanical/Avionics/Electronic/Tech Engineering or Maintenance Engineering Licence.
 • 5+ years experience in Engineering as a certifying staff Knowledge/skills: - Minimum of 2 aircraft type approvals - Fully conversant with Air Legislation and legal matters that relate to the operation and maintenance of aircraft to international standards EFTA (Emirates Flight Training Academy).
 • Must have UAE GCAA/ICAO Type II/EASA Part 66 license rated in B1.1 and/or B1.2 categories, and/or B2 category, in addition to company approvals. Rating in at least 1 EFTA aircraft type desirable, plus 9+ years? experience in aviation maintenance.
 • Details of Safety Sensitive role Yes/No
 • Working at height Yes
 • Exposure to hazardous energy systems Yes
 • Heavy lifting Yes
 • Working in areas with motorised mobile equipment Yes
 • Work in confined spaces Yes
 • Contact with contaminations materials (Humans/Animals/Chemicals) Yes
 • Contact with dangerous good Yes
 • Work in an extremely noisy environment Yes
 • Work in heat Yes
 • Working with pressurised substances Yes
 • Exposure to fixed protruding sharp objects Yes
 • Exposure to contact with moving/falling objects. Yes
 • Airport driving permit Yes
 • Driving a vibrating equipment No


Salary & Benefits
Join us in a management role and enjoy an attractive tax-free salary. On top of our generous travel benefits, including discounted flights and hotel stays around the world, this managerial role also has an excellent leave and healthcare package. That’s on top of transport benefits, life insurance and more. Find out what it’s like to live and work in our fast-paced, cosmopolitan home city in the Dubai Lifestyle section of our website www.emirates.com/careers

 

Emirates Türkiye'den uçak teknisyeni arıyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

Toplu cevap ~ 2 ay önce
Teknik personele iki çift lafım var . Hesaplamalara göre 5 yıl sonra uzun adam gittiğinde hepimiz asgari ücret bandında maaş alıyo olucaz . O yüzden beraber toplu şekilde birlik olup aynı anda gidin . Çocuklarınızı bu canilerin katillerin uluslararası uyuşturucu baronlarının cirit attığı pislik çukurundan kurtarın . Para için değil evlatlarınız için yapın bunu . Bağcıların sonu yok .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
abi ~ 2 ay önce
abi karnım kazındı bi parça ekmek var mıydı ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 2 ay önce
İnşallah teknisyenlerimiz hakettikleri imkanlara kavuşurlar. Yalnız Emirates’de 10 arızanın 9’unu hold’a alamazsınız bilginiz olsun. O rahatlık sadece bizde:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 2 ay önce
Kardeş o arızayı holda almamizin sebebi; arızayı cozemeyecek oluşumuz değil, uçağı rotara sokmamak. Uçuş emniyetini etkilemeyecek dandik arızalardan dolayı istersen rotara sokalim sizi bekleyin öyle mi istersiniz? Gece uçak yatarken o arızaların hepsi çözülüyor sen dert etme istersen bunları.
Tax-free Salary ~ 2 ay önce
Yok ağam bizde cemaate girince yönetici olup vergisiz maaş alıyosun ne uğraşıcaksın oraya gidip :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gideriz diyenler sahneye ~ 2 ay önce
Hadi başvurun Thy imkanlarını beğenmeyenler bir tane bile başvuru olmaz hep boş konuşmalar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haydar ~ 2 ay önce
Senin gibi partiden şurdan burdan gelenler başvuramaz tabii, işini hakkıyla yapanlar başvuruyor da çatır çatır gidiyor da merak etme :)
Yasin mert ~ 2 ay önce
İlanın detaylarını hiçbir yerde bulamadım. Gerçekten böyle bir ilan var mı? Selamlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hatçı ~ 2 ay önce
Arkadaşlar şirket hatbakım mekanik, a bakım mekanik ve revizyon mekanik teknisyenlerine, iş yükü ve iş sorumluluklarının diğer birimlerdeki teknisyenlere göre kat ve kat daha fazla olmasına rağmen, tatmin edici bir zam yapmadı. Havacılıkta iki tane lisanslı personel var. biri uçağın pilotu, diğeri ise uçağın yetkili teknisyeni (licensed aircraft engineer). Bir lisanslı uçak teknisyeni kolay yetişmiyor. Şirket nasıl ki; kaptanlar kaçmasın diye yüksek maaş ödüyorsa, bize de ödemeli. en azında maaşımız uluslar arası standartlara yakın olmalı. Bu gün bir aircraft engineer (yani türkiye'deki ismi ile yetkili uçak teknisyeni) avrupa'da 5-6bin euro. Emirates'te 10-12 bin dolar kazanıyorsa, turkiye'de de uçak teknisyenlerinin maaşı bu standartlara yakın olmalı. Bir de şirket uçak üstünde çalışan teknisyen ile arka atelye teknisyeni (ofis teknisyeni) ayrımını, ve yine aynı sekilde uçak üstünde çalışan ama işi ağır olan veya olmayan teknisyen ayrımını yapmalı. Şirket yıllardır mekanik teknisyenlerinin emeğini sömürdü. Buna artık bir dur demenin vakti geldi ve geçiyor bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bas tek ~ 2 ay önce
Arka atolye ofis tekyenisymis de yok edendim ayrimmisda. Sen hangi okul mezunusun merak ettim ben ucak bolumu mezunuyum ama iste hasbel kader arka atolyede calisiyorum. Sen sansina oraya dustun diye benden farkinmi var? Sen heralde atolyede millet yatiyor saniyorsun gelde seni bi calistiralim yatmak neymis gör. Lisans verdilerde bizmi almiyoruz? Gel komponetleri sen release et bakalim yetkin varmi acaba? Atolyelerde bi gercek vardir. Atolyede gereksizler her zaman ucaga gonderilir bunuda unutma
TeknoyA ~ 2 ay önce
İşte sana tamda bu fırsat verilmiş , hadi madem bu kadar güveniyorsan kendine seni emirates e alalım.yolun açık olsun.
EEee ~ 2 ay önce
E hadi o zaman başvur Emirates ilanına. Beğenmiyorsan git orada çalış. Kimse sizi zorla tutmuyor. Beğenmeyen istifa eder gider.
Hatçıya ~ 2 ay önce
Atölye teknisyeni nasıl ofis teknisyeni oluyor kardeş? Hatta yapılamayan işleri yapıyoruz?
Firsat ~ 2 ay önce
Bence fırsatı değerlendirip gidin. Mekanik arkadaslar aranan, iş ilanlarında beklenen teknisyenler sizlersiniz. On sene koltuk sokup takan veya kendi alanı dışında zerre bilgisi fikri olmayanlar değil. Sizi kucumseyen iş arkadaslariniz siz gidince yalnız kalacakları için hevesinizi kırıyor. Ömür boyu onlarla beraber çürümeyin. Hakkınızı alacağınız yerlerde ömrünüzü harcayın. Çoğunuz c sınıfı araç taksidi, dandik varoş mahallelerdeki 2+1 evin kredisi derken 40 yaşınıza geliyorsunuz. Sonra da bir yere gitmeye üşeniyor, değişiklik yapmaya korkuyorsunuz. Yol yakınken kanat çırpmaya başlayın. Burada akbabalara yem etmeyin emeğinizi
Bastek Ziya ~ 2 ay önce
Daha uçağa git elektrik ver desek veremezsin burda asıp kesiyorsunuz bilmesek şirketin verdiği yetkiyi bizdeki lisansla bir tutuyorsunuz bölüm dediğin de uçak lisesi mi atölyede işe yaramayanı uçağa gonderirlermis yapma yav sen git bir iki kelime ingilizce öğren de gel amm falan okursun belki sonra uçuşta kaptana km'ye mesleği rezil ediyorsunuz bizi de öyle sanıyor millet koltukcu adam uçuşa neden gönderilir mesela gidin abi gidin şu ortamdan kurtulmak için bile gidilir.
gerçek şu ki ~ 2 ay önce
Şartlara uyan,kendine güvenen gitsin,insanına değer vermeyen,insan öğütme fabrikası olan ülkeden ve şirketlerinden. Özellikle de Thy gibi insanları sömüren,tehdit eden,baskı,mobbing yapan, torpillilerin cirit attığı,liyakatin olmadığı şirketler de yandaş tarikatçılarla dua ederek teknik hizmet versinler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşte budur! ~ 2 ay önce
Hadi koçlar gösterin kendinizi. Anlasınlar kimsenin aciz ve çaresiz olmadığını. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Üzgün Teknisyen ~ 2 ay önce
Teknisyen denildiği zaman insanların aklına yada tırnak içinde bazı uçucu arkadaşların ve yöneticilerin aklına “sanayi işçisi, sök tak elemanı veya tornavida kafa” gibi olgular geliyor.İnanın öncelikli problem budur. Bu bölümde çalışan ve bu bölüm için şu an okuyan arkadaşlarım da benim gibi üniversite sınavında ilk 50 binin içinde olan arkadaşlardır. Yaptığımız iş hem bilgi hem zeka hemde iş becerisi gerektiriyor.İnsanlar değerinin bilindiği yerde olmak istiyor.Değerimizin bildiği yerlerde…

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000