11 Ağustos 2016, Perşembe 09:22:47

Emirates kazasından sonra piyango vurdu

Dubai'de iniş yaptığı sırada kaza geçiren uçakta bulunan Mohammad Basheer Abdul Khadar isimli adam kazadan altı gün sonra piyangodan 1 milyon dolar kazanmanın mutluluğunu yaşıyor.
  • hak helal kavramlarını bilen bir amcaya benziyor.

Geçen hafta Dubai'de iniş yaptığı sırada kaza geçiren uçakta bulunan Mohammad Basheer Abdul Khadar isimli adam kazadan bir haftadan kısa bir süre sonra piyangodan 1 milyon dolar kazanmanın mutluluğunu yaşıyor.

Geçen hafta Dubai hava alanına zorunlu iniş yaparken iniş takımları açılmadığı için gövdesi üzerinde iniş yapan ve daha sonra alev alan Emirates hava yollarına ait uçakta bulunan adam kazadan altı gün sonra piyangodan bir milyon dolar kazandığı için herkes tarafından yaşayan en şanslı insan olarak görülüyor.

Kazadan yara almadan kurtulan Abdul Khadar bir hafta içinde yaşadığı ikinci mucizenin mutluluğunu yaşıyor. 62 yaşındaki şanslı Hindistan'lı piyango biletini ailesi ile beraber Thiruvanathapuram'a taile giderken aldı.

BUGÜNE DEK 17 DEĞİŞİK HAVA LİMANINDAN PİYANGO BİLETİ ALMIŞ

Ülkesine dönüşte uğradığı her hava alanında piyango bileti aldığını söyleyen Khandar şimdiye kadar 17 kez değişik hava limanlarında piyango bileti aldığını söyledi.

Uçak kazasından kurtulmasını Allah tarafından bir ödül olarak gördüğünü söyleyen Khandar belki de nasibinde bir milyon dolarlık piyango ödülü kazanmak olduğu için kazadan Allah'ın yardımı ile kurtulduğunu söyledi.

"ZORLUK İLE KAZANILAN PARANIN VERDİĞİ MUTLULUK BAŞKA"

Emekliliğine dört ay kalan Khandar büyük ikramiye kazanmasına rağmen emekli olmaya niyetinin olmadığını ve zorluk ile kazanılan paranın verdiği mutluluğu başka hiç bir şeyin vermediğini bu yüzden çalışabileceği kadar çalışmaya devam edeceğini söyledi.

PİYANGO PARASI İLE YOKSULLARA YARDIM ETMEK İSTİYOR

Araba alım satımı yapan bir şirkette aylık 1,700 avro maaş ile çalışan Khandar piyangodan kazandığı parayı Hindistan'da bulunan yoksul insanlara yardım etmek için kullanmak istediğini söyledi.

"Gulf News'e konuşan Khandar şunları söyledi : Eğer planlarımı sorarsanız, Hindista'nın en yoksul bölgesi Kerela şehrinde yaşayan insanlara yardım etmek ve kendileri için sağlık tesisleri yapmak istiyorum.

Kazandığım parayı her hangi bir hayır kurumuna vermek veya iş kurmak istemiyorum. İhtiyacı olan insanlara ulaşıp onlara yardım etmek istiyorum. Çünkü bende çok yoksuldum ve yoksul insanların neler yaşadıklarını çok iyi biliyorum."

Khandar geçen hafta Dubai hava alanınaa acil iniş yaptığı sırada iniş takımları açılmadığı için gövdesi üzerinde iniş yapan ve alev alan Emirates hava yollarına ait Boeing 777 tipi uçakta bulunan 282 yolcudan biriydi.

Emirates kazasından sonra piyango vurdu

Facebook Yorum

Yorumlar

helal ~ 4 yıl önce
hak helal kavramlarını bilen bir amcaya benziyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsmin ne önemi var ~ 4 yıl önce
Hak ,helal kavramını bilen birisi piyango almaz kardeş .Şans oyunu'da kumar'dır.Ki Kumar haramdır.Yine de Allah niyetleri kabul eder inşaAllah selamet ile
boşver ya ~ 4 yıl önce
haramsa sen piyango alma o zaman adam ne güzel niyetini açıklamış ve en azından saklanmamış. Haa bu arada BİZDEDE ARTIK ŞU ÇEKİLİŞLERİ KAPALI KAPILARIN ARKASINDA YAPIP DA ŞU NUMARALAR KAZANDI VE NE HİKMETSE DEVİR DEVİR SONRA O BİR TON PARAYI BİR KİŞİ KAZANIYOR. BU ŞAİBEYİ YOK EDİP HALKIN HUZURUNDA ÇEKİLİŞ YAPMALARI GEREKİR. Bu konu acaba günümüzün malum konusu ile alakalı olabilir mi ?
ismin ne onemine ~ 4 yıl önce
ulkede atlar hergun kosuyor. feto mu yapti? iddaa yi kim cikardi? kilicdaroglu? sayisal super zart zurt.. kesin askerin isi...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000