04 Ekim 2022, Salı 09:02:10

Emirates Kabin Memurları 'Metaverse'de Eğitim Alacak

Dubai merkezli Emirates Havayolları, 4 bin kişiden oluşan yeni kabin ekibine ‘metaverse’de eğitim vereceğini açıkladı.
  • Araptır ne yapsa yeridir
  • Tam araplara uygun bir eğitim olur. İyi düşünmüşler
  • Gerek yok
  • turkish airlines as well

Emirates Havayolları, 4 bin kişiden oluşan yeni kabin ekibini ‘metaverse’de eğiteceğini duyurdu. Konuya ilişkin duyuru, geçen hafta gerçekleştirilen Dubai Metaverse Toplantısı’nda Emirates Havayolları COO'su Adel Ahmed Al Redha tarafından yapıldı.

Dubai merkezli Emirates Havayolları, 4 bin kişiden oluşan yeni kabin ekibine ‘metaverse’de eğitim vereceğini açıkladı. Konuya ilişkin duyuru, BAE'de gerçekleştirilen 'Dubai Metaverse Meclisi’ etkinliğinde Emirates Havayolları COO'su Adel Ahmed Al Redha tarafından yapıldı. Redha’nın açıklamalarına göre; havayollarına ait A350 ticari uçak, ABD’de yeniden yapılandırıldı. Uçağa giriş anı ve uçağa ilişkin diğer ayrıntıların analizinin, ‘metaverse’ ve sanal gerçeklik teknolojileri aracılığıyla simüle edileceği belirtildi.

Cointelegraph'ta yer alan bilgilere göre; Söz konusu ‘metaverse’ ve sanal gerçeklik teknolojilerini bizzat deneyimlediğine işaret eden Adel Ahmed Al Redha, sanal ortamda uçağa girdiklerini ve her ayrıntıya detaylı bir biçimde bakabildiklerini dile getirdi. Redha, ‘metaverse’de uçağın 2024 yılında kullanıma sunulacak yeniden yapılandırılmış versiyonunu gördüklerini de sözlerine ekledi. 

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Ekonomi Bakanlığı, 'metaverse' merkezini açtı

Öte yandan; ‘metaverse’de eğitim alan kabin ekibi, yine de Dubai’deki eğitim merkezine fiziksel olarak gitmek zorunda olacak. Burada ekibe; uçak tahliyesi, denize iniş ve tıbbi acil durum senaryoları gibi konularda bir dizi uygulamalı eğitim de verilecek. 

Paylaşılan diğer bilgilere göre, Dubai Veliaht Prensi Hamdan bin Muhammed de geçen hafta ‘Dubai Metaverse Meclisi’ne katılım sağladı. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Ekonomi Bakanlığı da yakın zamanda ‘metaverse’ evreninde kendi merkezini açmıştı. Ekonomi Bakanı Abdulla bin Touq al-Marri; konuya ilişkin açıklamasında personelleri ‘metaverse’e katılacak, ‘metaverse’ü kullanacak ve sanal platformlarda Z kuşağı ile etkileşime geçecek şekilde eğittiklerine işaret etmişti. 

Emirates Kabin Memurları 'Metaverse'de Eğitim Alacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Eğitim ~ 2 ay önce
Araptır ne yapsa yeridir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meta ~ 2 ay önce
Tam araplara uygun bir eğitim olur. İyi düşünmüşler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne ~ 2 ay önce
olsun istiyorsun senin zihniyetinde olanlara da anca bu yakışır uzaktan metaverse servisi yapmak gerek size
Ceysın ~ 2 ay önce
Gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eğitim ~ 2 ay önce
sana göre gereksiz olduğundan böyle düşünmen normal liyakatsiz
THY too ~ 2 ay önce
turkish airlines as well

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000