30 Ocak 2021, Cumartesi 13:08:02

Elon Musk'tan FAA hakkında sert sözler

SpaceX test uçuşu için Amerikan Federal Havacılık Dairesi'nden izin almakta zorluk yaşayan Elon Musk isyan etti. Musk, "Bu kurallar altında insanlık asla Mars'a ulaşamayacak" ifadelerini kullandı.
  • Elon mask hayranlığınız bitmedi . sürücüsüz otobüs ürettik daha bugün kimse haber yapmaz.. ama tesla scooter çıkarsa koşa koşa gider alırsınız . Sürücüsüz otobüs yakında yollarda..
  • full maaş alsın diye kabin memuru atasınlar, starship kargo mars uçuşlarına .. geleceğin astronotları km ler..
  • Dunya duz. Dagilin
  • Elon sen bir de SHGM yi gör...
  • İyi hoş adamsın Tesla araba devrimci bir çağ açtı ama Mars icin Çar cur ettiğin su parayı dünyayı daha iyi bir yere dönüştürmek icin kullansan.
  • Elon buraya gel her gün roket fırlat konya ovası bomboş seni bekliyor.
  • Üretmekten aciz olumsuz yorum yapan toplum.. birde Atatürk'ün arkasına siginirsiniz... İstikbal göklerde.. bunu idrak edin.. biri yazmış yakıt harcayıp dünyayı kirletiyor. Sanki sen her yıl onlarca ağaç dikiyorsun...
  • Elon musk bu saçma sapan mars fantazisi yüzünden denemelerde milyonlarca litre roket yakıtı tüketiyor. Dünyayı kirletiyor. Kaynak israfı yapıyor. Bu çılgınlığa dur diyen FAA yı destekliyorum.
  • Sanki marsa gidince 8 milyar insan da gelecek. Birakin bos isleri
  • Yuri gagarin yaşasaydı kesin gitmişdi.

SpaceX test uçuşu için Amerikan Federal Havacılık Dairesi'nden izin almakta zorluk yaşayan Elon Musk isyan etti. Musk Twitter'da, "Bu kurallar altında insanlık asla Mars'a ulaşamayacak" diye yazdı.

ABD’deki ve dünyanın dört bir yanındaki SpaceX hayranları, firmanın Perşembe günü ilk test uçuşunu gerçekleştirecek roket prototipi Starship SN9’u görmek için hazırlandı. Ancak görülen tek şey, fırlatma rampasında duran devasa roketti.

Görevin durdurulmasının ABD Federal Havacılık Dairesi’nden kaynaklandığı anlaşıldı.

CEO Elon Musk, uzay fırlatmalarıyla ilgili kuralları nedeniyle , Federal Havacılık İdaresi’ne (FAA) tepki gösterdi.

Twitter’daki hesabından gönderdiği mesajla FAA’i eleştiren Musk şu ifadeleri kullandı:

“İyi olan uçak bölümünün aksine, FAA uzay bölümü temelde bozuk bir düzenleyici yapıya sahip. Ortaya koydukları kurallar, birkaç hükümet tesisinden yılda sadece bir avuç yapılabilir fırlatma anlamına geliyor. Bu kurallar altında insanlık asla Mars’a ulaşamayacak”

FAA: “SPACEX’LE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bu mesaj, Musk’ın SpaceX’in uçuş testi için FAA’den izin alamadığı şeklinde değerlendirildi. FAA’den ise, DailyMail’a şu açıklama gönderildi: “Bir sonraki test uçuşunu onaylamadan önce olağanüstü güvenlik sorunlarını çözmek için SpaceX ile çalışmaya devam edeceğiz.”

NEDEN RAMPADA PATLAYAN ROKET OLABİLİR

FAA tarafından açıkça belirtilmese de gecikme, Musk’ın “harika bir test” dediği, fırlatma rampasında patlayan Starship SN8’in önceki test uçuşundan kaynaklanmış olabileceği değerlendiriliyor.

Ne olursa olsun, SpaceX’in SN9’u gökyüzüne göndermeden önce FAA’dan onay alması gerekecek, ancak firma Pazartesi günü başka bir girişim için çalışıyor. Starship SN9, havada yaklaşık 10 km yükselip, aerodinamik bir iniş ve manevra yapacağını gerçekleştirecek ilk test uçuşu için tüm bu hafta fırlatma rampasında bekledi. Aynı bekleme SN8’inde başına aralık ayında gelmişti.

Elon Musk'tan FAA hakkında sert sözler

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Ulen Mask ~ 3 yıl önce
Elon mask hayranlığınız bitmedi . sürücüsüz otobüs ürettik daha bugün kimse haber yapmaz.. ama tesla scooter çıkarsa koşa koşa gider alırsınız . Sürücüsüz otobüs yakında yollarda..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 3 yıl önce
full maaş alsın diye kabin memuru atasınlar, starship kargo mars uçuşlarına .. geleceğin astronotları km ler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Q base ~ 3 yıl önce
Dunya duz. Dagilin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ey Elon MUSK ~ 3 yıl önce
Elon sen bir de SHGM yi gör...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Heh heh ~ 3 yıl önce
Dogru demissin, oranin arkasinda Tk var biliyorsun
Sn Musk ~ 3 yıl önce
İyi hoş adamsın Tesla araba devrimci bir çağ açtı ama Mars icin Çar cur ettiğin su parayı dünyayı daha iyi bir yere dönüştürmek icin kullansan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elon buraya gel ~ 3 yıl önce
Elon buraya gel her gün roket fırlat konya ovası bomboş seni bekliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Negstifler ~ 3 yıl önce
Üretmekten aciz olumsuz yorum yapan toplum.. birde Atatürk'ün arkasına siginirsiniz... İstikbal göklerde.. bunu idrak edin.. biri yazmış yakıt harcayıp dünyayı kirletiyor. Sanki sen her yıl onlarca ağaç dikiyorsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iyi yapıyorlar ~ 3 yıl önce
Elon musk bu saçma sapan mars fantazisi yüzünden denemelerde milyonlarca litre roket yakıtı tüketiyor. Dünyayı kirletiyor. Kaynak israfı yapıyor. Bu çılgınlığa dur diyen FAA yı destekliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peşinat ~ 3 yıl önce
He walla parayı bize versin ev peşinatı yapak
Ne mars i yaaa ~ 3 yıl önce
Sanki marsa gidince 8 milyar insan da gelecek. Birakin bos isleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Edo ~ 3 yıl önce
Yuri gagarin yaşasaydı kesin gitmişdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000