31 Temmuz 2022, Pazar 12:03:06

Elon Musk kendine özel havaalanı inşa edecek

Elon Musk Teksas'ta kendi özel havaalanını inşa etmeyi planlıyor.
  • Aman rizeliler duymasin; rize'den buraya sefer isterler hemen :)
  • Bizde olsa, adam iki pist parasini birilerine yedirmek icin vermek zorunda kalacagindan vazgecerdi.
  • Elon Mask acaba SAW pistini yapmaz mı. Çünkü bilinen inşaat şirketleri keyfi gelince yapsın diye beklersek çok bekleyeceğiz.
  • Amerika'da bir havalimanın olması aslında çok da para isteyen birşey değil. Ben birçok insanın bir cessna alıp, hemen evinin yanına bir pist yaptırdığını, adına da havalimanı dediğini çok gördüm. Birçok kere de uçtum. Özgürlükler ülkesi :)

Austin hakkında haberler paylaşan web sitesinin haberine göre; Elon Musk Teksas'ta kendi özel havaalanını inşa etmeyi planlıyor.

Önce Twitter, sonra özel hayatı derken Elon Musk gündemden düşmemeye devam ediyor. Tesla ve SpaceX CEO’sunun şimdi de kendisi için özel bir havaalanı yaptırmak istediği belirtiliyor.

Austin’in yerel yayını Austonia’nın, Austin’in doğusunda Bastrop yakınlarında Musk’ın bir havaalanı için onay aldığını yazdı.

Musk, SpaceX ve Boring Company de dahil olmak üzere birçok şirketini Teksas’ta kurdu ve aralık ayında Tesla’nın genel merkezini de Silikon Vadisi’nden Teksas’a taşıdı. Şimdi de şirketleri için Teksas’ta arazi satın alıyor.

Ayrıca Musk, artık bu bölgede çok daha fazla zaman harcamaya başladı. Şimdi de ünlü milyarderin kendine özel bir havaalanı inşa etmeyi planladığı söyleniyor.

Musk ayrıca yine aynı bölgede Tesla için bir otomotiv üretim tesisi olan Giga Texas’ı açtıktan sonra yaptığı konuşmada tesisin Austin-Bergstrom Uluslararası Havalimanı’na arabayla 10 dakikalık mesafede olmasıyla övünmüştü.

Elon Musk kendine özel havaalanı inşa edecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Orgici ~ 8 gün önce
Aman rizeliler duymasin; rize'den buraya sefer isterler hemen :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bizde olsa ~ 9 gün önce
Bizde olsa, adam iki pist parasini birilerine yedirmek icin vermek zorunda kalacagindan vazgecerdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAW a yapsın ~ 9 gün önce
Elon Mask acaba SAW pistini yapmaz mı. Çünkü bilinen inşaat şirketleri keyfi gelince yapsın diye beklersek çok bekleyeceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot in Progress ~ 9 gün önce
Amerika'da bir havalimanın olması aslında çok da para isteyen birşey değil. Ben birçok insanın bir cessna alıp, hemen evinin yanına bir pist yaptırdığını, adına da havalimanı dediğini çok gördüm. Birçok kere de uçtum. Özgürlükler ülkesi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Seni corumluuu ~ 9 gün önce
Merzifon’da ki de havaalanı , İstanbul’da ki de :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000