02 Ocak 2023, Pazartesi 09:31:52

Elektrik kesildi yüzlerce uçuş olumsuz etkilendi

Filipinler'de, Hava Trafiği Yönetim Merkezi'nde yaşanan elektrik kesintisi, birçok iç ve dış hat uçuşunun iptaline veya ertelenmesine neden oldu.
  • Bu Elektrik kesintisinden ders alınmalı, Elettırikçilere kendilerini ilkokuldan itibaren okutan tüm öğretmenleri ile birlikte 1. gruptan tazminat ödenmeli ve derhal Matıriksep lisanslı personel ilan edilmelilerdir. Yoksa adalet olmaz Reis de seçimi asla kazanamaz. MemnuSen e teşekkürler.
  • türkiye'de elektrik üretiminin yarısı doğalgazla yapılıyor. doğalgazın büyük çoğunluğunu rusyadan alıyoruz. rusya'daki petrol ve doğalgaz mühendisleri de atsep. petrolun içinde geçen e harfi aslında elektronik
  • Biraz daha okuyup elektronikçi olsaydınız ama olamadınız :)))
  • Way arkadaş ne kadar meraklıymışsınız siz yamanmaya:))
  • Şimdi şöyle olması en doğrusu: elettırik üretimi barajlarda başladığı için tazminat ilk onlardan dağıtılmaya başlanmalı, sonra teiaş, sonra aksa v.s, sonra kalan dhmi elettırik. Adalet şart, Eşitlik şart.
  • elektriğin önemini anlamıssınızdır arkadaşlar teiaşın bütün çalışanları seyrüsefer olmalı artık bu hakkımız
  • Ceryancılara gün doğmuş. Sanırsın elektriği kendileri üretiyor :))
  • Teknolojinin forsu elektrik kesilene kadardır. Elektriksiz ATSEP olamaz.
  • Yönetimi ile elektirgin ne alakasi var ya? O radarin altyapisinin atsep ile ne alakasi var .orada erektornikis personeli yaziyor.elektornik mezunu olmak sarti var.diplomasi elektronik olacak.atsep egitimlerinde power supply diye bir konu yok uluslarasi mevzuatts.
  • Neden uçuşlar durmuş olabilir. Hayret doğrusu! Seyrüseferciler elle bile uçağı indirirlerdi. Elektriğe ne gerek var. Gerçekten şuan çok şaşırdım! Elektrik - Elektronik ayrılmaz bir bütündür. Dünyanın birçok ülkesinde bu durum böyledir. Siz ne kadar inkar etsenizde, olmayacak, olmaz desenizde Atsep License alacağız, 1.gruptan en üst düzeydede tazminat alacağız. Ha birde Merak etmeyin istesek sizin işinizi, sizden daha iyi yapabiliriz. Siz kendi işinizi yapın, biz kendi işimizi yapalım.! Bize engel olanlar, buna destek verenler, en ufak kaygısı olmasın. Geliyoruzz!!!

Filipinler'de, Hava Trafiği Yönetim Merkezi'nde yaşanan elektrik kesintisi, birçok iç ve dış hat uçuşunun iptaline veya ertelenmesine neden oldu.

Filipinler hava sahasındaki tüm uçuşları denetleyen Hava Trafiği Yönetim Merkezi'nde sabah saatlerinde elektrik kesintisi oldu.

Kesinti nedeniyle Manila Havalimanı'nda yaklaşık 300 iç ve dış hat uçuşu ertelendi, iptal edildi veya başka havaalanlarına yönlendirildi.

Uçuşlardaki değişiklikler nedeniyle 65 binden fazla yolcu mağdur oldu.

Ulaştırma Bakanı Jaime Bautista, düzenlediği basın toplantısında, Hava Trafiği Yönetim Merkezi'ndeki elektrik kesintisinden iletişim kanallarının, internet, radyo ve radarın etkilendiğini söyledi.

Bautista, yaşanan mağduriyetler nedeniyle özür diledi ve yetkililerin, durumdan etkilenen yolculara destek olmak için çalıştığını ifade etti.

Hava trafiği sisteminin gün içinde yeniden kurulmasıyla uçuşlara, başkent Manila'daki Ninoy Aquino Havaalanı'ndan devam edildi.

Bu arada yetkililer, yolcuların mağduriyetlerinin çözülmesi adına hava yolu şirketlerinden uçuş sayılarını artırmalarını istedi.

Yetkililer, uçuşların normale dönmesinin 3 gün sürebileceği bilgisini verdi.

Elektrik kesildi yüzlerce uçuş olumsuz etkilendi

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Teacher ~ 1 yıl önce
Bu Elektrik kesintisinden ders alınmalı, Elettırikçilere kendilerini ilkokuldan itibaren okutan tüm öğretmenleri ile birlikte 1. gruptan tazminat ödenmeli ve derhal Matıriksep lisanslı personel ilan edilmelilerdir. Yoksa adalet olmaz Reis de seçimi asla kazanamaz. MemnuSen e teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğalgaz ~ 1 yıl önce
türkiye'de elektrik üretiminin yarısı doğalgazla yapılıyor. doğalgazın büyük çoğunluğunu rusyadan alıyoruz. rusya'daki petrol ve doğalgaz mühendisleri de atsep. petrolun içinde geçen e harfi aslında elektronik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ağla gözlerim ağla ~ 1 yıl önce
Biraz daha okuyup elektronikçi olsaydınız ama olamadınız :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Albert. ~ 1 yıl önce
Atomu parçalamış bir kişilik görüyorsunuz. Numunelik, müzelik.
Yamanmacılar ~ 1 yıl önce
Way arkadaş ne kadar meraklıymışsınız siz yamanmaya:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baraj the Baraj ~ 1 yıl önce
Şimdi şöyle olması en doğrusu: elettırik üretimi barajlarda başladığı için tazminat ilk onlardan dağıtılmaya başlanmalı, sonra teiaş, sonra aksa v.s, sonra kalan dhmi elettırik. Adalet şart, Eşitlik şart.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
elektrik ~ 1 yıl önce
elektriğin önemini anlamıssınızdır arkadaşlar teiaşın bütün çalışanları seyrüsefer olmalı artık bu hakkımız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boş ~ 1 yıl önce
Bir yorum ancak başından sonuna kadar böylesine boş olur. :D Bu kadar ağlamayın be kardeşim. Yanık kokunuz cihan-ı âleme yayıldı.
Elektrik ~ 1 yıl önce
Teiaş DHMİ personeli değil akıllı kardeşim. DHMİ Elektrik personeli, Elektronik personeli gibi seyrüsefer cihazlarına hizmet etmekte. ATSEP lisansına çökmüş elektronik birimi. Danıstay 12. Dairesi Elektrik personeline havacılık tazminatı 1. Sayılı cetvelden ödemeli kararı verdi Danıştay Dava Dairelerinde DHMİ nin temyiz başvurusu RED yedi. Haksızlıklar yakında bitecek. Sıra ATSEP te o yönetmelik de-ği-şe-cek.......o kadar. :))))
Yorumlara bak ~ 1 yıl önce
Ceryancılara gün doğmuş. Sanırsın elektriği kendileri üretiyor :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 1 yıl önce
İlk okul mezunu bile bu kadar kalitesiz bi cümle kurup kendini küçük dusurmez:))) Sana kötü bisey diyeyimmi üretimde yapıyoruz GES diye biseyvar duydunmu...süper zeka 1. Grup
:) ~ 1 yıl önce
Sistemleri besleyen güç kaynaklarında sorun olduğu zaman, ellerin ayakların birbirine girdiğini de gördük ne anlatıyorsun sen ?
Elektrik ~ 1 yıl önce
Teknolojinin forsu elektrik kesilene kadardır. Elektriksiz ATSEP olamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
baraj ~ 1 yıl önce
o zaman hidroelektrik santraldekilerde almalı
Finish ~ 1 yıl önce
15 Ocakta Elektriksiz kalacak Elektrikçilere üzülür oldum şu sıralar. Büyük hayal kırıklığı olacak, psikologlara kolay gelsin 15 Ocak sonrası
Hava trafik ~ 1 yıl önce
Yönetimi ile elektirgin ne alakasi var ya? O radarin altyapisinin atsep ile ne alakasi var .orada erektornikis personeli yaziyor.elektornik mezunu olmak sarti var.diplomasi elektronik olacak.atsep egitimlerinde power supply diye bir konu yok uluslarasi mevzuatts.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biliyoruz, bilerek geliyoruz. ~ 1 yıl önce
Sırf ATSEP açılımda Elektronik kelimesi yer alıyor diye sadece elektronik sistemleri kapsıyor ve ATSEP sadece elektronik personelinin alması gereken bir lisanstır ifadesi gerçek dışıdır. Burada aslolan UÇUŞ EMNİYETİ için, hava seyrüsefer sistemlerinin doğru ve kesintisiz çalışması için elektronik cihaz ve sistemler ile birlikte altyapı sistemlerinin enerji güvenliğinin sağlanmasıdır. Amerika’da ATSEP=ATSS (Havayolu Taşıma Sistemleri Uzmanları) Fransa’da Hava Trafik Sistemleri Teknik Takip ve Bakım Personeli Birçok ülkede ATSEP için Hava Trafik Güvenliği Mühendisi, Hava Trafik Güvenliği Teknisyeni gibi isimler kullanılmaktadır. ATSEP içeriğinde yer alan ICAO da ALTYAPI, FAA da ÇEVRESEL diye adlandırılan hizmetler nelerdir okunmasını tavsiye ediyoruz. ########################## FAA Airway Transportation Systems Specialists 2020 doc. Baskısı Lisans Dereceleri : 1.İletişim 2.Navigasyon 3.Gözetim 4.Otomasyon 5.Meteoroloji 6.Çevresel (Elektrik Sistemleri) / Havalimanı Seyrüsefer Görsel Yardımcı Işık Sistemleri - Özel Aydınlatma 7.Güç / Güç Sistemleri - Ups ( Kesintisiz Güç Kaynakları ) - Jeneratör
AtsepEngineer ~ 1 yıl önce
Neden uçuşlar durmuş olabilir. Hayret doğrusu! Seyrüseferciler elle bile uçağı indirirlerdi. Elektriğe ne gerek var. Gerçekten şuan çok şaşırdım! Elektrik - Elektronik ayrılmaz bir bütündür. Dünyanın birçok ülkesinde bu durum böyledir. Siz ne kadar inkar etsenizde, olmayacak, olmaz desenizde Atsep License alacağız, 1.gruptan en üst düzeydede tazminat alacağız. Ha birde Merak etmeyin istesek sizin işinizi, sizden daha iyi yapabiliriz. Siz kendi işinizi yapın, biz kendi işimizi yapalım.! Bize engel olanlar, buna destek verenler, en ufak kaygısı olmasın. Geliyoruzz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000