20 Ocak 2009, Salı 07:54:40

Elazığ Havaalanı'nda pist inşaatı ne durumda?

Vali Muammer Erol, maddi sıkıntılar nedeniyle durdurulan Havaalanı pist inşaatının Mart ayının ilk haftasında yetiştirilmesi için gereken çalışmaların başladığını söyledi.
  • BİZ ŞU ANA KADAR PİSİ PİSİ DİYİ KANDIRDILAR İŞLERİ BİTTİKTEN SONRA PIŞT PIŞT DİYE KOVALADILAR AMA ARTIK ELAZIĞ HALKI UYANMIŞTIR HER ŞEYİN FARKINDA DIR BİZLERİ NE KADAR PİŞT PİŞT DİYE KOVALASALAR DA BİZDE PİST PİST DİYE HAYKIRACAGIZ. EN BÜYÜK SUÇU YETKİLİ FİRMADA BULUYORUM AYRICA BU FİRMANIN ARKASINDA OLAN KİŞİLERİDE KINIYORUM
  • yıllardır süren Elazığ havaalanı inşaatı kangren haline geldi. bir elazığlı olarak sadece biz değil, aynı zamanda tüm çevre illerin de halkı süründürülüyor. bir an önce çözümlenmesi gerekiyor bu sorunun artık. Bıktık.
  • Elazığın kaderi bu maalesef. Yıllardır kangren haline gelen Elazığ havaalanı projesini bu hale getirenler utansınlar. Sürekli gerek Ulaştırma Bakanlığı ve DHMİ ve de gerekse DLH yetkilileri sürekli halkı avutup durdular. 1 yıla bitirlmesi gerekn bu proje 2.5 yıl aradan süre geçmesine rağmen hala tamamlanamamıl ve de işin tamamlanması için Vali birşeyler yapmaya çalışıyor. Ne diyelim umarım Mart ayında sözkonusu havalimanımız tamamlanır ve uçuşlara açılır. Bu arada Elazığda halka verilen Havaalanı Termina Binası yapımıyla ilgili verilen sözler de rafa kaldırılmış görünüyor. Herhangi bir ödenek ayrılmadı 2009 yılı için. Biz yıllardır avutulup durduk hükümet yetkililerince. Umarım onlara gereken dersi Elazığ halkı en kısa zamanda verir.
  • MÜTEAHHİTE İL ÖZEL İDARESİNDEN PERSONEL VE ARAÇ YARDIMI ?????????
  • Sayin Bakan 3 yeni havaalani daha insaa edilecegini aciklamisti.Halbuki Elazig Havaalani pist insaati acilisi yapildigi halde tamamlanamiyor.Nedeni Ödenek olmadigindan.Rahmetli Ecevit Iktidarinin,AB Uyum yasalari geregi cikardigi,Ihale kanunu AKP Iktidari ilk olarak onu degistirdiler.Daha sonrada bir 10 defa daha degisti.Iktidar olmak icin kanun cikaranlar.Iste böyle yarim isler ile secmenini avlamaktalar.AB ye uyum degil,AB yi uyutma sistemi ile isleri götürüyoruz.Ben AB de yasayan bir kisiyim,Ülkemin AB ye girisini yasayacagima ümidim devamli azalmaktadir.Isterdim Türk Pasaportum ile dünyayi vizesiz dolasmak.Heryerde bir insan oldugumu hissetmek.
  • Haydi hayirlisi...Bekliyoruz insallah erken biterde bizlere görmek nasip olur....

Havaalanı pist inşaatında incelemelerde bulunan Vali Muammer Erol, Pistin Mart ayının ilk haftasında faaliyete geçmesi için çalışmaların başladığını ifade etti.

Pist inşaatında yaklaşık 5 bin metreküp beton işinin kaldığını ve betonun dökülmesi için gereken alt yapı çalışmalarının başladığını söyledi.

Vali Erol konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü;  

“Elazığ’da göreve başladıktan sonra yaptığım incelemede pistin büyük bir bölümünün tamamlandığını gördüm. Kalan bölümünün tamamlanması için müteahhit firmanın yetkilileri ile görüştüm. Ne gerektiğini sordum. Pistin tamamlanması için banket bölgesinde 2 bin metrelik bir bölümde 5 bin metreküp beton dökülmesi gerektiğini öğrendim. Bu alanın hazırlanması ve beton dökülmesi işleminin gerçekleşmesi için İl Özel İdaresi`nden araç ve personel desteği vereceğimizi belirttim. Müteahhit firma bu teklifimizi kabul etti. Biz de beton dökümünü gerçekleştirecek olan makineyi çalıştırmasını istedik. Bu görüşmenin ardından havaalanında çalışmalar yeniden başlıyor. Bu çalışmaların Mart ayının ilk haftasına kadar tamamlanmasını istedik. Bu çalışmalar tamamlandığı zaman pistin hizmete açılmasında hiçbir eksiğimiz kalmayacak. Pist yapımının çalışmalarını yeniden başlatırken, güvenlik duvarı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu gördüm. Bu çalışma sadece dere boyunda küçük bir bölümde eksik duruyor. Bu çalışmayı yapan firmanın yetkilileri bu bölgedeki çalışmaları en kısa sürede tamamlayacaklarını belirttiler. Pistteki ışıklandırma çalışmaları da devam ediyor. Pistin bitmesiyle birlikte aynı paralelde bu çalışma da tamamlanmış olacak. Elazığ Havaalanı`na birçok firmanın sefer düzenlemesi çalışma ve planlamalarının yapıldığını biliyorum. Pistin bitmesi ve hizmete açılması Elazığ`ın gelişmesi ve kalkınması açısından büyük önem taşıyor. Biz de bu pisti bir an önce bitirmek için gerekli gayreti göstermeliyiz."
 

Elazığ Havaalanı'nda pist inşaatı ne durumda?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

pisi pisi ~ 13 yıl önce
BİZ ŞU ANA KADAR PİSİ PİSİ DİYİ KANDIRDILAR İŞLERİ BİTTİKTEN SONRA PIŞT PIŞT DİYE KOVALADILAR AMA ARTIK ELAZIĞ HALKI UYANMIŞTIR HER ŞEYİN FARKINDA DIR BİZLERİ NE KADAR PİŞT PİŞT DİYE KOVALASALAR DA BİZDE PİST PİST DİYE HAYKIRACAGIZ. EN BÜYÜK SUÇU YETKİLİ FİRMADA BULUYORUM AYRICA BU FİRMANIN ARKASINDA OLAN KİŞİLERİDE KINIYORUM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bıkkın ~ 13 yıl önce
yıllardır süren Elazığ havaalanı inşaatı kangren haline geldi. bir elazığlı olarak sadece biz değil, aynı zamanda tüm çevre illerin de halkı süründürülüyor. bir an önce çözümlenmesi gerekiyor bu sorunun artık. Bıktık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elazığ Sevdalısı! ~ 13 yıl önce
Elazığın kaderi bu maalesef. Yıllardır kangren haline gelen Elazığ havaalanı projesini bu hale getirenler utansınlar. Sürekli gerek Ulaştırma Bakanlığı ve DHMİ ve de gerekse DLH yetkilileri sürekli halkı avutup durdular. 1 yıla bitirlmesi gerekn bu proje 2.5 yıl aradan süre geçmesine rağmen hala tamamlanamamıl ve de işin tamamlanması için Vali birşeyler yapmaya çalışıyor. Ne diyelim umarım Mart ayında sözkonusu havalimanımız tamamlanır ve uçuşlara açılır. Bu arada Elazığda halka verilen Havaalanı Termina Binası yapımıyla ilgili verilen sözler de rafa kaldırılmış görünüyor. Herhangi bir ödenek ayrılmadı 2009 yılı için. Biz yıllardır avutulup durduk hükümet yetkililerince. Umarım onlara gereken dersi Elazığ halkı en kısa zamanda verir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pardon ~ 13 yıl önce
MÜTEAHHİTE İL ÖZEL İDARESİNDEN PERSONEL VE ARAÇ YARDIMI ?????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neredeyiz ~ 13 yıl önce
Sayin Bakan 3 yeni havaalani daha insaa edilecegini aciklamisti.Halbuki Elazig Havaalani pist insaati acilisi yapildigi halde tamamlanamiyor.Nedeni Ödenek olmadigindan.Rahmetli Ecevit Iktidarinin,AB Uyum yasalari geregi cikardigi,Ihale kanunu AKP Iktidari ilk olarak onu degistirdiler.Daha sonrada bir 10 defa daha degisti.Iktidar olmak icin kanun cikaranlar.Iste böyle yarim isler ile secmenini avlamaktalar.AB ye uyum degil,AB yi uyutma sistemi ile isleri götürüyoruz.Ben AB de yasayan bir kisiyim,Ülkemin AB ye girisini yasayacagima ümidim devamli azalmaktadir.Isterdim Türk Pasaportum ile dünyayi vizesiz dolasmak.Heryerde bir insan oldugumu hissetmek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airbus ~ 13 yıl önce
Haydi hayirlisi...Bekliyoruz insallah erken biterde bizlere görmek nasip olur....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000