22 Şubat 2013, Cuma 08:11:55

EKONOMİDE FIRST CLASS RAHATLIĞI

Uçaklarda önünüzdeki kişinin koltuğunu geri yatırıması kabusu sona eriyor. Malezyalı Yaghoubi'nin tasarladığı uçak koltuğu kişiye özel bir alan yarattığı gibi, yolculukları keyifli kılıyor.
  • First Class hiçde özenilecek bir yer değil... Servis bitip ışıklar söndükten sonra uyku moduna geçiliyor ya işte felaketin habercisi bu...İçerisi leş gibi çorap kokar... Avrupası da aynı Ortadoğusu da aynı Amerikası da ...

Gelecekte ekonomi sınıfı yolcuları uçaklardaki yeni iç dizayn tasarımları sayesinde first class ile neredeyse aynı lüks içinde seyahat edecek. Malezyalı mühendislik öğrencisi Alireza Yaghoubi'nin ekonomi sınıfı için tasarladığı kabin hem düşük maliyetli hem de fazlasıyla ergonomik. Şu andaki sistemde öndeki yolcu koltuğunu yatırmak isterse arkadaki yolcuyla arasında küçük bir mesafe kalıyor. AirGo adlı tasarımda ise her koltuğun üzerinde kendine ait bagaj bölümünün yanı sıra kişiye özel servis masası ve ekran da bulunuyor. Bu koltuk tasarımı yolcularda odadaymış hissi yarattığı gibi ön koltuktaki yolcunun koltuğu yatırma kabusunu da ortadan kaldırıyor.


8 saatlik yolculuk ilham kaynağı

Tasarım ayrıca halihazırdaki koltuklara kıyasla sadece yüzde 16 oranında daha fazla yer kaplıyor. Tasarımıyla pek çok ödül alan mucit Yaghoubi, ailesini ziyaret etmek için geçirdiği sekiz saatlik sıkıntılı bir uçuşun kendisine ilham kaynağı olduğunu söyledi. Yahoubi, tasarımını ise şöyle anlattı: "AirGo'da sırt desteği esnek ve vücudun şeklini alıyor. Buna ek olarak naylon örgü de terlemeyi engelliyor. Her yolcunun kendi oturma tercihine göre koltuğu ayarlayabilmesi için 3 kademe bulunuyor. Öndeki kişinin koltuğunun arkasındaki ayaklık da konforun bir diğer parçası. Sistem içine sabitlenmiş dokunmatik ekran ise yolculuğu keyifli kılıyor."

EKONOMİDE FIRST CLASS RAHATLIĞI

Facebook Yorum

Yorumlar

Çorap Kokusu ~ 9 yıl önce
First Class hiçde özenilecek bir yer değil... Servis bitip ışıklar söndükten sonra uyku moduna geçiliyor ya işte felaketin habercisi bu...İçerisi leş gibi çorap kokar... Avrupası da aynı Ortadoğusu da aynı Amerikası da ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000