29 Şubat 2024, Perşembe 14:02:13

Eindhoven Havalimanı, Beş Aylığına Kapalı Olacak

Hollanda'nın ikinci büyük havalimanı olan Eindhoven Havalimanı, tek pistinin tamamen onarılması gerektiği için önümüzdeki beş ay boyunca kapalı olacak.
  • yalan haber, tarihi belli değil.
  • 2025 yılında

Hollanda'nın ikinci büyük havalimanı olan Eindhoven Havalimanı, tek pistinin tamamen onarılması gerektiği için önümüzdeki beş ay boyunca kapalı olacak.

Eindhoven Havalimanı, geçtiğimiz yıl pandemi öncesi dönemde olduğu gibi, yaklaşık 6,8 milyon yolcu ağırladı. Burası, Ryanair, Transavia ve Wizz Air gibi havayollarının sıklıkla tercih ettiği bir nokta olarak biliniyor.

Ancak, tek pistin yenilenmesi ve kötü hava koşullarında güvenli inişlerin sağlanması için gerekli olan sistemlerin modernizasyonu nedeniyle havalimanı beş ay boyunca kapalı olacak. Onarım çalışmalarının kısa süre içince ayında başlayıp Haziran-Temmuz aylarında tamamlanması planlanıyor.

Bu süre zarfında, havalimanına yönlendirilecek olan uçuş trafiğinin akıbeti ise belirsizliğini koruyor. Ancak, diğer havalimanlarının yoğunluğu göz önünde bulundurularak bu sürecin yönetilmesi önem arz ediyor.

Eindhoven Havalimanı'nın alternatif olarak değerlendirilen diğer havalimanları arasında Maastricht/Aachen, Antwerp ve Weeze bulunuyor. Özellikle Weeze, Eindhoven'a yaklaşık 86 kilometre uzaklıkta olmasıyla dikkat çekiyor.

Eindhoven Havalimanı'nın kapanması, Hollanda'nın hava trafiği ve seyahat endüstrisi üzerinde önemli etkilere sahip olabilir. Yapılan bu onarımların uzun vadede havalimanının güvenliği ve verimliliği açısından önemli olduğu belirtiliyor.

Eindhoven Havalimanı, Beş Aylığına Kapalı Olacak

Yorumlar

burak ~ 2 ay önce
yalan haber, tarihi belli değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oğuz ~ 2 ay önce
2025 yılında

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000