05 Ekim 2018, Cuma 08:46:29

Egypt Air'de röportaj skandalı!

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi'nin tüm dizginleri elinde topladığı Mısır'ın devlete bağlı Mısır Hava Yolları'nda (EgyptAir) yaşanan 'Drew Barrymore' skandalı, sosyal medyayı salladı.
  • Diktatör arayanlar Mısır'a baksın,bakabilirlerse.......Bildim bileli, bir yıllık kısa bir dönem hariç Amerikan beslemesi, Suud yemlemesi askeri diktatör generaller tarafından yönetilir...Ülkede verilen idam cezalarına hiç bir batılı ülke itiraz etmez, müeyyide uygulamazlar.Bunlar bir yana darbeyle alaşağı edilen tek sivil iktidara lafla olsun destek vermekten imtina ederler....Askeri darbeye "Darbe " dahi diyemezler....İşte sahte demokrat,insan hakları savunucusu BATI, Vahşi Batı ve onların buradaki yardakçı ve yalakaları...Ara sıra yorumlarda görüyoruz o sahte yüzleri.

EgyptAir, uçakiçi dergisi Horus'un yayımladığı Drew Barrymore ile 'sürreal' bir röportajın keşfedilip Twitter'da paylaşılmasının ardından, sosyal medyada olay oldu. Bunun üzerine ünlü aktris dergideki röportaja herhangi bir katılımının olmadığını duyurarak 'sahte' olduğunu ima etti. Ama EgyptAir, hikayesinin arkasında durup röportajı yaptığını iddia eden gazeteciye teşekkür etti.

'MISIR TARZI' RUH TAHLİLLERİ

Yemen uzmanı yazar-analist Adam Barron'ın EgyptAir'le uçarken Horus'da keşfettiği makale-röportaj, ''Yaşamı boyunca ilişkilerinde istikrar sağlayamamasına, bir dizi başarısız evlilik yapmasına ve hayatına hükmeden star meşguliyetlerine rağmen, güzel Hollywood yıldızı, kısa süre önce süresiz tatile çıkmaya karar verdi, sırf hayatındaki en önemli rol olan anneliğin hakkını verebilmek için'' diye başlıyordu.

'Barrymore'un en az 17 ilişki, nişanlılık ve evlilik geçirdiğinin bilindiğinden' söz ederek ''Psikologlar o 9 yaşındayken anne-babasının boşanmasıyla hayatında erkek rol modelden yoksun kalmasından ötürü bu davranışının doğal olduğuna inanıyor'' diye ekleyen yazı, Barrymore'un kendi ebeveynlik tecrübeleriyle ilgili uzun uzadıya konuşur gözüktüğü bir röportaj bölümüyle devam etti. Doğum sonrası kilo verme sürecini, bunun için girdiği diyeti de uzun uzun anlatan Hollywood yıldızı, arkasından kadın hareketiyle ilgili de kelam etti.

İMLA VE DİLBİLGİSİ HATASI DOLU

Ama bunlar, Amerikan medyasına göre 1982'de başlayan oyunculuk kariyerinde '12 milyon röportaj vermiş' asi oyuncudan hiç duyulmamış sözler. Sayfalar dolusu yazının imla ve dilbilgisi yanlışlarından geçilmemesi de cabası.

'GERÇEK OLAMAZ'

Bu yüzden Adam Barron'un 'sürreal' notuyla paylaştığı röportaja, Barrymore hayranları da ''Gerçek olamaz'' tepkisini verdi.



'TEKNİK OLARAK DERGİYE RÖPORTAJ VERMİŞ DEĞİL'

Huffington Post'un ulaştığı aktrisin temsilcileri, ''Barrymore'un bu hikayeye bir katılımı olmamıştır. Röportaj bir basın toplantısının soru-cevap kısmından esinlenerek yazılmış gözüküyor. Yani teknik olarak Barrymore, EgyptAir'in karşısına oturup röportaj vermemiştir. Havayollarının PR ekibiyle meseleyi görüşüyoruz'' dedi.

Ama Twitter'da ''Tümüyle sahte bir röportaj mı yayımladınız? Bu soru-yanıtlar, deli işi!'' sorusu üzerine EgyptAir şu yanıtı verdi:

''Bu profesyonel dergi röportajı, Hollywood Yabancı Basın Derneği'nin (HFPA) eski başkanı ve Altın Küre Ödülleri'nin oy veren üyelerinden olan Aida Tekla tarafından gerçekleştirilmiştir.''

EgyptAir'in 'Tekla' diye tweetlediği, derginin 'Aida Takla-O'Reilly' diye yazdığı gazetecinin 2011 ve 2012'de HFPA Başkanı olduğu 'The Hollywood Reporter' tarafından teyit edildi.

'GÖZLERİMİN ÖNÜNDE BÜYÜDÜ'

Ardından Takla da röportajı yaptığı kişinin adını yanlış yazmak suretiyle ''Drew Barrimoor ile New York'ta yapılan röportajın sahtelikle ilgisinin olmadığı, tümüyle gerçek olduğu tartışılmaz. Biz Drew ile pek çok kez röportaj yaptık, kendisi çekici ve yenekli, benim gözlerimin önünde büyüdü'' diye tweetledi. EgyptAir de konuyu netleştirdiği için kendisine teşekkür ederek retweetledi.

Gazeteci, Barrymore'u yanlış yazması sorgulandığında ''Telefondan dikte ettirerek yazdırdım'' yanıtını verdi.

Egypt Air'de röportaj skandalı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Gypsy Egyptian ~ 4 yıl önce
Diktatör arayanlar Mısır'a baksın,bakabilirlerse.......Bildim bileli, bir yıllık kısa bir dönem hariç Amerikan beslemesi, Suud yemlemesi askeri diktatör generaller tarafından yönetilir...Ülkede verilen idam cezalarına hiç bir batılı ülke itiraz etmez, müeyyide uygulamazlar.Bunlar bir yana darbeyle alaşağı edilen tek sivil iktidara lafla olsun destek vermekten imtina ederler....Askeri darbeye "Darbe " dahi diyemezler....İşte sahte demokrat,insan hakları savunucusu BATI, Vahşi Batı ve onların buradaki yardakçı ve yalakaları...Ara sıra yorumlarda görüyoruz o sahte yüzleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000