29 Nisan 2022, Cuma 15:06:40

Ege semalarında neler oluyor?

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Ege Denizi'nde Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan hadiselerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.
  • Birşey olduğu yok. Yunan her zaman ki gibi bizi parmağına takmış oynatıyor. Dışişlerimiz de dünyanın en uzun gereksiz açıklamalarına devam ediyor. Düşürsenize uçağı kardeşim kimden korkuyorsunuz? Tutturmuşsunuz bir komşuluk-dostluk zırvası gidiyorsunuz, ayıptır yahu....
  • ZED OLARAK HVKK YA DÖNEN KAPTANLARIM EGE SİZLERE EMANET , ELLERİNİZ DERT GÖRMESİN.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Yunanistan Dışişleri Bakanlığının 27 Nisan 2022 tarihinde Ege Denizi'nde iki ülke hava kuvvetleri arasında yaşanan hadiselerle ilgili olarak yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Yunanistan Dışişleri Bakanlığının 27 Nisan 2022 tarihinde Ege Denizi'nde iki ülke hava kuvvetleri arasında yaşanan hadiselerle ilgili olarak yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır" dedi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, Yunanistan'ın Ege'de Hava Sahası İhlal ve Üst Uçuş iddiaları hakkındaki soruya şöyle cevap verdi: "Yunanistan Dışişleri Bakanlığının 27 Nisan 2022 tarihinde Ege Denizi'nde iki ülke hava kuvvetleri arasında yaşanan hadiselerle ilgili olarak yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır.

Yunanistan Hava Kuvvetleri, 26-28 Nisan 2022 tarihleri arasında ülkemiz kıyılarına yakın provokatif uçuşlar gerçekleştirmiş, Didim, Datça ve Dalaman'da ülkemiz hava sahasını defalarca ihlal etmiştir. Hava Kuvvetlerimiz, bu provokatif uçuşlara ve ihlallere, angajman kuralları gereği karşılık vermiştir. Gerginliği başlatan ve tırmandıran taraf Yunanistan iken, ülkemizin asılsız iddialarla suçlanması iki ülke arasında son dönemde oluşan pozitif gündem ve iyi komşuluk ilişkileri ile bağdaşmamaktadır. Bu tür olayların tekrar yaşanmaması için, Yunan tarafının tahrikkar eylem ve söylemlerine son vermesini, gerek ikili gerek NATO bünyesinde başlatılan Güven Arttırıcı Önlemler sürecini samimiyetle desteklemesini bekliyoruz. Türkiye'nin, hava sahası genişliği dahil, tüm Ege sorunlarının uluslararası hukuka uygun olarak Yunanistan'la samimi bir diyalog çerçevesinde çözülmesine yönelik tutumunda bir değişiklik yoktur."

Ege semalarında neler oluyor?

Facebook Yorum

Yorumlar

HÜRGENERAL ~ 4 ay önce
Birşey olduğu yok. Yunan her zaman ki gibi bizi parmağına takmış oynatıyor. Dışişlerimiz de dünyanın en uzun gereksiz açıklamalarına devam ediyor. Düşürsenize uçağı kardeşim kimden korkuyorsunuz? Tutturmuşsunuz bir komşuluk-dostluk zırvası gidiyorsunuz, ayıptır yahu....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAYYARECİ ~ 4 ay önce
ZED OLARAK HVKK YA DÖNEN KAPTANLARIM EGE SİZLERE EMANET , ELLERİNİZ DERT GÖRMESİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hocam ~ 4 ay önce
Birde kaçıp gelmeyenler var, onlarında kulaklarını çınlatalım.
Zed çi ~ 4 ay önce
O iş bizde merak etme …

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000