14 Temmuz 2018, Cumartesi 10:09:44

Eagle Squadron Mustang GT uçuşa hazır!

İngiliz Royal Air Force (RAF) tarafından kullanılan Eagle Squadron Spitfire uçaklarının tasarımının uygulandığı Ford Mustang GT adeta her an uçup gidecekmiş gibi gözüküyor.
  • Uçak İngiliz malı. Bunun yanına koyacak İngiliz malı bir araba(Aston Martin, Jaguar, Lotus vs.) bulamamışlar mı da gidip Amerikan malı Ford seçmişler?

Ford tarafından geçtiğimiz ay Goodwood Hız Festivali için özelleştirilmiş bir 2018 Ford Mustang GT geliştirileceği açıklanmış ve bir tanıtım görseli yayınlanmıştı. Şimdi ise 700 beygir gücünde süperşarjlı V8 motora sahip ve 2. Dünya Savaşı sırasında kullanılan Spitfire savaş uçakları temalı Eagle Squadron Mustang GT tamamen görücüye çıkartılmış durumda.

Eagle Squadron Mustang GT uçuşa hazır!

İngiliz Royal Air Force (RAF) tarafından kullanılan Eagle Squadron Spitfire uçaklarının tasarımının uygulandığı Ford Mustang GT adeta her an uçup gidecekmiş gibi gözüküyor. Uçak temasının kullanılmasındaki amaç ise, aracın Experimental Aircraft Association tarafından açık artırma ile satılacak olması. Royal Air Force 100. yaşını kutlarken böyle bir otomobilin hazırlanmış olduğunu da ayrıca belirtelim. Peki, araç Amerikan yapımıyken neden İngiliz Hava Kuvvetleri temasına sahip? Hemen cevaplayalım. Çünkü Eagle Squadron bünyesinde Amerikalı gönüllü pilotlar da yer alıyordu. Yani bu iş birliğine de bir gönderme yapılıyor.

Karbon fiber şasede özel ızgara ve ışıkların yanı sıra RTR şirketinden lastikler kullanılıyor. Koltuklar ise kahverengi deri ve siyah süet döşemeler ile kaplanmış. Koltuk arkalarında ise Eagle Squadron sembolüne yer veriliyor. Gerçek Spitfire uçaklarından metaller kullanılarak hazırlanan özel alüminyum armalar ve vites topuzundaki F-35 Lightning uçak parçasından gelen metal parça da ince detaylar olarak göze çarpıyor.

ShiftDelete'te yer alan habere göre; Aracın performans anlamında da artıları mevcut. 5.0 litre V8 motor, 700 beygir güç ve 827 Nm tork üretiyor. 6 ileri manuel vites ve yükseltilmiş arka uç ile birlikte süspansiyon ise Ford MagneRide şokları, Ford Performance alçaltma yayları ve RTR denge demirinden oluşuyor.

26 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek etkinlikle aracı kazanacak kişi ayrıca Ağustos ayında Woodward Rüya Yolculuğu için tüm masrafları karşılanan bir seyahat ödülü alacak.

Eagle Squadron Mustang GT uçuşa hazır!

Facebook Yorum

Yorumlar

Volvo ~ 7 ay önce
Uçak İngiliz malı. Bunun yanına koyacak İngiliz malı bir araba(Aston Martin, Jaguar, Lotus vs.) bulamamışlar mı da gidip Amerikan malı Ford seçmişler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000