01 Şubat 2021, Pazartesi 09:33:13

Düşen uçakla ilgili Boeing'e dava açıldı

Sriwijaya Havayolları'nın kalkıştan kısa süre sonra düşen uçağında hayatını kaybeden kişilerin aileleri Boeing'e dava açtı.
  • 40 yıldır uçuyor. O hatayı boeing değil, havayolu tespit etmeliydi. Yanlış yere tezgah açmışsınız

Sriwijaya Havayolları'nın kalkıştan kısa süre sonra düşen uçağında hayatını kaybeden kişilerin aileleri Boeing'e dava açtı. Hayatını kaybedenlerin ailesi, Boeing 737-500 uçağın tehlikeli olduğunun tespit edilebilir durumda olduğunu savundu.

The Guardian'da yer alan habere göre, bu ayın başında meydana gelen kazada Jakarta havaalanından kalkan, 62 kişiyi taşıyan uçak dakikalar içinde Cava Denizi'ne düşmüştü.

Uçak kazasında hayatını kaybeden birkaç kişinin yakını, uçakla ilgili Boeing'e dava açtı. Aile, kullanılan Boeing 737-500'deki hataların tespit edilebilir olduğunu iddia etti.

Endonezya yetkililerinin kazaya dair incelemelerinin şubat başında sonuçlanmaya başlaması bekleniyor. Endonezya Ulaşım Güvenliği Komitesi, kazadan birkaç gün önce Boeing 737-500'ün motor gücünü otomatik olarak kontrol eden sistemde arıza olduğuna dair rapor tutulduğunu ortaya koydu.

Öte yandan yetkililer bu sorunun bir uçağın kalkışını engellemeyeceğini, pilotun bu durumlarda manuel olarak kontrol etme şansı olduğunu ifade etti. 

Düşen uçakla ilgili Boeing'e dava açıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

O uçak ~ 3 yıl önce
40 yıldır uçuyor. O hatayı boeing değil, havayolu tespit etmeliydi. Yanlış yere tezgah açmışsınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000