13 Kasım 2015, Cuma 10:43:19

Düşen uçak Mısır'a pahalıya patladı

Rusya'ya ait uçağın Sina Yarımadası'nda düşmesinin ardından çok sayıda turistin bölgeyi terk etmesi Mısır ekonomisini olumsuz etkiliyor.
  • Sen elmayla armutu kariştiriyorsun.ama onemli degil seninde saçmalama hakkin var
  • evet şimdi türksab bunu fırsata çevirme zamanı geldi
  • Yapılması gereken bir işi profesyonelce ve en iyi şekilde yapma diye bir olgu Arap kültüründe maalesef bulunmamaktadır. Bilimsel gerçeklerden uzak,bugün git-yarın gel merkezli,tamamen lakayt,ciddiyetten tamamen uzak bir çalışma anlayışının egemen olduğu bir kültürde bunların yaşanması maalesef ki çok olağan ve normal. O bombayı o kargo kompartımanına Almanya'da koyamazsınız. Bu bir Alman hayranlığı olarak ele alınmasın. Maalesef iş disiplininin ve işini iyi yapma kültürünün olmadığı toplumlar (buna kimi zaman biz de dahil) böyle olayları yaşamaya ve para-gelir-insan-prestij kaybetmeye mahkumdur.

Rusya'ya ait uçağın Sina Yarımadası'nda düşmesinin ardından çok sayıda turistin bölgeyi terk etmesi Mısır ekonomisini olumsuz etkiliyor. Mısır yönetimi, Rus ve İngiliz turistlerin tahliyesinden doğan aylık 281 milyon dolarlık zararı Körfez ülkelerinden gelecek turistlerle kapatmayı planlıyor.

Mısır Turizm Bakanı Hişam Zagzug, ülkesinin turizmdeki aylık kaybını 281 milyon dolar olarak öngördüklerini ifade etti.

Zagzug, yaptığı açıklamada, "Rus ve İngiliz turistler Şarm El Şeyh'i ziyaret eden turistlerin üçte ikisini oluşturmaktadır. Turistlerin tahliyesinin ardından Mısır'ın aylık zararının 281 milyon dolar olacağı hesaplanmaktadır. Bu açığı kapatmak için Körfez ülkeleri ve iç turizmi teşvik edeceğiz" dedi.

Turizm Bakanlığı verilerine göre, 2014 yılında Mısır'ı ziyaret eden toplam turist sayının yüzde 31'ini Ruslar oluşturuyor. Söz konusu yılda Rusya'dan 3 milyon 160 bin turist Mısır'ı ziyaret etti.

RUS TURİSTLERİN MISIR EKONOMİSİNE KATKISI

İkinci sırada İngiliz, üçüncü sırada ise Alman turistler yer alıyor. Geçen yıl Mısır ekonomisine Rus turistlerin katkısı 1,9 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

İngiliz ve Alman turistler daha çok Mısır Pramitleri, Luksor ve Asvan gibi Mısır'ın tarihi bölgelerine ilgi gösterirken, Ruslar Şarm El Şeyh ve Hurgada gibi deniz ve plaj turizmini tercih ediyor.

Turistlerin tahliyesinin ardından Şarm El Şeyh'teki otellerin doluluk oranının yüzde 80-90'lardan yüzde 20-25'lere kadar gerilediği belirtildi.

Düşen uçak Mısır'a pahalıya patladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Zihniyet ~ 5 yıl önce
Sen elmayla armutu kariştiriyorsun.ama onemli degil seninde saçmalama hakkin var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
urfair ~ 5 yıl önce
evet şimdi türksab bunu fırsata çevirme zamanı geldi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zihniyet ~ 5 yıl önce
Yapılması gereken bir işi profesyonelce ve en iyi şekilde yapma diye bir olgu Arap kültüründe maalesef bulunmamaktadır. Bilimsel gerçeklerden uzak,bugün git-yarın gel merkezli,tamamen lakayt,ciddiyetten tamamen uzak bir çalışma anlayışının egemen olduğu bir kültürde bunların yaşanması maalesef ki çok olağan ve normal. O bombayı o kargo kompartımanına Almanya'da koyamazsınız. Bu bir Alman hayranlığı olarak ele alınmasın. Maalesef iş disiplininin ve işini iyi yapma kültürünün olmadığı toplumlar (buna kimi zaman biz de dahil) böyle olayları yaşamaya ve para-gelir-insan-prestij kaybetmeye mahkumdur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğru ~ 5 yıl önce
Çok doğru yazmışınız. Nedense bizimde özendiğimiz kültür bu arabesk zihniyet
hakikat ~ 5 yıl önce
Volkswagen in egzos emisyonu icinde almanyada yazilim değiştiremezsiniz degil mi?. Bu sadece arabesk! ülkelerde olabilir

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000