23 Eylül 2022, Cuma 16:58:32

Düşen helikopterde Rus uzmanlar da inceleme yapacak

Kastamonu'dan Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınına destek için havalanan ve Denizli'nin Çardak ilçesinde düşen KA 32 tipi helikopterin enkazında Rus heyetin de inceleme yapacağı bildirildi.
  • Benim anlamadığım ortada bir suç şüphesi mi var ki savcılık olaya müdahil oluyor en baştan. Bu bir havacılık olayıdır ve ilgili soruşturmaları ulaştırma ve altyapı bakanlığına bağlı sivil havacılık üniteleri yapar. Kaza soruşturma kurulu, kaza kırım inceleme ekibi vs. sivil hava aracı kazaları soruşturma yönetmeliği var sonuçta. hani soruşturma inceleme sırasında savcılığı ilgilendiren bir durum ortaya çıkar müdahil olurlar tamam da ilk başta savcılığın soruşturma başlatması ne anlama geliyor bilen varsa açıklasın lütfen.

Kastamonu'dan Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınına destek için havalanan ve Denizli'nin Çardak ilçesinde düşen KA 32 tipi helikopterin enkazında Rus heyetin de inceleme yapacağı bildirildi.

Kazada Rus uyruklu mühendis Aleksandr Lakovlev ile teknisyen Alexey Volkov hayatını kaybetmişti.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedavileri devam eden ve vücutlarının çeşitli yerlerinde kırıklar bulunan Georgii Onuchin ile İlya İvesenkhıo'nun hayati tehlikesinin bulunmadığı ve önlem amacıyla yoğun bakımda tutulduğu öğrenilirken, İgor Turkov ile Türk pilot Ömer Kaan Çakır'ın ise sağlık durumlarının daha iyi olduğu belirtildi.

Denizli Devlet Hastanesi'nde tedavisi devam eden Kenan Erdem'in ise sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Öte yandan Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında, Türk uzmanların yer aldığı kaza kırım ekibinin helikopter enkazında incelemesi devam ediyor.

Rus uzmanlardan oluşan bir heyetin de Denizli'ye gelerek helikopterde inceleme yapacağı öğrenildi. Helikopterin neden düştüğü 'kara kutu' olarak bilinen ses ve uçuş verilerinin kaydedildiği cihazın incelemesi sonrası netleşeceği bildirildi. Görgü tanıklarının teknik arıza oluştuğu gerekçesiyle uygun bir alana inmek isteyen helikopterin bir süre Acıgöl üzerinde alçak uçuş yaptığı sırada stabilize yola inmek istediği sırada düştüğünü belirttiği ileri sürüldü.

 

Düşen helikopterde Rus uzmanlar da inceleme yapacak

Facebook Yorum

Yorumlar

Savcılık? ~ 13 gün önce
Benim anlamadığım ortada bir suç şüphesi mi var ki savcılık olaya müdahil oluyor en baştan. Bu bir havacılık olayıdır ve ilgili soruşturmaları ulaştırma ve altyapı bakanlığına bağlı sivil havacılık üniteleri yapar. Kaza soruşturma kurulu, kaza kırım inceleme ekibi vs. sivil hava aracı kazaları soruşturma yönetmeliği var sonuçta. hani soruşturma inceleme sırasında savcılığı ilgilendiren bir durum ortaya çıkar müdahil olurlar tamam da ilk başta savcılığın soruşturma başlatması ne anlama geliyor bilen varsa açıklasın lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000