15 Temmuz 2013, Pazartesi 17:02:43

DÜNYANIN EN RÖTARLI HAVALİMANLARI BELLİ OLDU

Dünyanın en çok tehir yapan ve seferlerin aksadığı havalimanlarından ilk ikisine Çin ev sahipliği yapıyor...
  • Siz her ulkeyi ulkemiz gibi mi sandiniz. Bizim ulkemizde birileri cok calisti,calismakta.bu sayese havacilikta gunden gune gelisiyoruZ
  • Pudong'dan rötarsız kalkan bir THY ucağına hiç rastlamadım. 1-2 saat normal karşılanıyor zaten. Istanbul'dan da hiç bir zaman zamanında gelmediği için şaşıran da yok. Bütün kalkış ve varışlar rötarlı.
  • Pegasus Çine sefer başlatmış sanırım :))

ABD menşeli "FlightStats" adlı uçuş bilgisi hizmeti sağlayan şirketin hazırladığı raporda, Pekin Uluslararası Havalimanı, zamanında havalanma performansı raporunda son sırada, Şanghay Pudong Uluslararası Havalimanı ise sondan ikinci sırada yer aldı.

Pekin Havalimanı'ndaki ticari uçuşların sadece yüzde 18,3'ünün zamanında yapıldığı belirtilirken, Şanghay'da ise bu oran yüzde 28 seviyelerinde.

Rapora göre, Japonya'nın başkenti Tokyo'daki Haneda Havalimanı yüzde 95,04'lük oranla uçakların zamanında havalanmasıyla dünyada birinci sırada.

Uçakların havalanması ve istenilen noktaya ulaşması 15 dakikalık bir gecikme içinde olduğunda  "zamanında" olarak değerlendiriliyor.

Çin'de havalimanlarında, özellikle de uçağa alındıktan sonra "saatlerce beklemek" yolcuların çoğu tarafından "sıradan" bir durum olarak algılanırken, uzun süren beklemelerin ardından havalimanlarında zaman zaman gerginlikler yaşanabiliyor.

Şanghay'da bulunan Juneyao Havayolları Başkanı Vang Cüncin ise Çin'de sivil havacılığın, hava trafiğinin sadece yüzde 20'sini işgal ettiğini, yüzde 80'lik kısmınsa askeri amaçlarla kullanıldığını belirtti.

Uçuşların gecikmesinin nedeninin hava trafiği olmadığını ifade eden uzmanlar, ülkedeki havalimanlarının ticari havayolu şirketlerinin büyümesiyle aynı oranda gelişemediğine dikkati çekti.

DÜNYANIN EN RÖTARLI HAVALİMANLARI BELLİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

serkan ~ 9 yıl önce
Siz her ulkeyi ulkemiz gibi mi sandiniz. Bizim ulkemizde birileri cok calisti,calismakta.bu sayese havacilikta gunden gune gelisiyoruZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yunus ~ 9 yıl önce
Pudong'dan rötarsız kalkan bir THY ucağına hiç rastlamadım. 1-2 saat normal karşılanıyor zaten. Istanbul'dan da hiç bir zaman zamanında gelmediği için şaşıran da yok. Bütün kalkış ve varışlar rötarlı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pudong ~ 9 yıl önce
SON BIR SENENIN ISTATISTIKLERINE BAKARSANIZ PUDONG DAN ZAMANINDA KALKIS %95, ISTANBULA ZAMANINDA VARIS %98. NEYE ISTINADEN SALLAMA YAZILAR YAZIYOSUNUZ ANLAMIYORUM.
vatandaş ~ 9 yıl önce
Pegasus Çine sefer başlatmış sanırım :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
herkül ~ 9 yıl önce
yok Pegasus yer hizmetlerini Çine satmış :d
pegakuş ~ 9 yıl önce
ehi komiklik... sen kafanı yorma bir aya %95 ler kapak olur alayınıza tekrar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000