03 Kasım 2016, Perşembe 09:14:31

Dünyanın en kısa uçak seferleri başladı

Almanya ile İsviçre arasında düzenli olarak yapılacak dünyanın en kısa süreli uçak seferleri Bodensee Gölü üzerinde başlatıldı.
  • iKİ ŞEHİR ARASI KARAYOLU MESAFESİ 63 KM. CİVARINDA,GÖLÜ DOLAŞARAK.20.5 km. iki meydan arası mesafe.Yani uçak havada takriben 30 km. yol alıyor.
  • Bizde olsa servis yaptırırlardı. Sıcak sandvic ohh mıs afıyet olsun. 35 dk ankara, 4 ekıple 180 kisi yapılıyosa bu da yapılır. Tabi kaptanlar Türkse sıcakları da havada isterler. Bi doymadınız! Yatıya giden kaptanın ankarada havada sıcak istemesi nedır ya bu nasıl bir acgözlülük. Neyse parası verelim odana söyle be kardeşim. Nerden nereye bagladım))
  • Ben en ksıa uçuşu Türkiyede bir zamanlar bora jet ile andolu jet arsında ortak yapılan Ahl Gökçeada arası yapmıştım 50 kişilik bir jetti ortalama 30 dakika sürmüştü uçuş bilmiyorum daha kısası ülkemizde varmıydı :S gerçi kaldırdılar gökçeada seferlerini :D
  • En kısa süreli sefer bu değildir. Westray ve Papa Westray adaları arasındaki uçuştur. 2 ile3 dakika arası sürmektedir. Uluslararası derseniz olabilir.
  • Çevre düşmanı avrupalılar. 8 dk lık yol için etrafa zehirli gazları saçmayı normal görüyorlar. İşte AB kafası!
  • Bursa - İstanbul arası kuş uçuşu 80 km, uçakla gidilmeyecek kadar kısa, 20 dk için uçak mı kalkarmış diyen zihniyetin Türkiye'ye de uğraması, mümkünse hakim olmasını bekliyoruz. İstediğiniz deniz ise deniz, buyrun burada da var, istediğiniz karadan körfezi dolanmak vs ise, buyrun biz de dolanıyoruz. İşte Avrupa ile aramızdaki fark. Körfez Osmangazi köprüsü açıldı diyenlere, en düşük otomobil geçiş ücreti bağlantı yolu ile 97 TL yapıyor, oysa ki bu mesafede 100 kişilik bir Embraer ile 50 TL'ye bile yolcu taşınabilir. Bu zihniyet ve bakış açısı ülkemize kazandırılabilirse, Bursa-İzmir ve ( gerçek anlamda, bugünkü gibi değil ) Bursa-Ankara'nın da yolu açılır.

Almanya ile İsviçre arasında düzenli olarak yapılacak dünyanın en kısa süreli uçak seferleri Bodensee Gölü üzerinde başlatıldı.

Seferleri düzenleyen Avusturyalı havayolu şirketi "People's Air Group" tarafından yapılan açıklamada, ilk kez İsviçre'nin St. Gallen/Altenrhein havaalanından Almanya'nın Friedrichshafen kentine gerçekleştirilen seferin 8 dakika sürdüğü bildirildi.

Bodensee Gölü sahilinde yer alan kentler arasındaki mesafenin hava yoluyla yaklaşık 20 kilometre olduğu ve seferlerin günde 2 kez düzenleneceği kaydedildi.

Söz konusu seferleri eleştiren bazı çevre kuruluşları, uçakların iniş ve kalkışlarda çok fazla yakıt harcadığına ve aşırı derecede gürültü yaptıklarına dikkati çekti.

Dünyanın en kısa uçak seferleri başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Bodensee ~ 4 yıl önce
iKİ ŞEHİR ARASI KARAYOLU MESAFESİ 63 KM. CİVARINDA,GÖLÜ DOLAŞARAK.20.5 km. iki meydan arası mesafe.Yani uçak havada takriben 30 km. yol alıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Servis ~ 4 yıl önce
Bizde olsa servis yaptırırlardı. Sıcak sandvic ohh mıs afıyet olsun. 35 dk ankara, 4 ekıple 180 kisi yapılıyosa bu da yapılır. Tabi kaptanlar Türkse sıcakları da havada isterler. Bi doymadınız! Yatıya giden kaptanın ankarada havada sıcak istemesi nedır ya bu nasıl bir acgözlülük. Neyse parası verelim odana söyle be kardeşim. Nerden nereye bagladım))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim ~ 4 yıl önce
İşin bu. Zoruna gidiyorsa bırak
gökçeada ~ 4 yıl önce
Ben en ksıa uçuşu Türkiyede bir zamanlar bora jet ile andolu jet arsında ortak yapılan Ahl Gökçeada arası yapmıştım 50 kişilik bir jetti ortalama 30 dakika sürmüştü uçuş bilmiyorum daha kısası ülkemizde varmıydı :S gerçi kaldırdılar gökçeada seferlerini :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gökçeada ~ 4 yıl önce
Hep gemi ile gitmek zorunda kaldığım ( eh doğal olarak ) Gökçeada'ya uçakla gitmek çok büyük bir kolaylık ve gereklilik. Yunanistan burnumuzun dibindeki kendi adalarına vızır vızır uçabilirken, biz anlam veremediğim anlaşmalar taahhütler nedeni ile uçamıyoruz. Sadece insanı yardım amaçlı havaalanı mı olur? Sel deprem acil hastalık filan olacak da uçak uçacak. Olmaz öyle şey. Buna da el atılmalı. Gökçeada'ya resen uçamayan bir ülkenin Kanal İstanbul neyine ki?
LTBQ ~ 4 yıl önce
Atatürk-G.Ada arası kuş uçuşu 262 km....Atatürk-Bursa (Yunuseli) arası 85 km......70 ve 80'lerde THY f-28 ile ve Sönmez H.Y Turboprop ile Bursa İstanbul arası uçuyordu.
1 ~ 4 yıl önce
En kısa süreli sefer bu değildir. Westray ve Papa Westray adaları arasındaki uçuştur. 2 ile3 dakika arası sürmektedir. Uluslararası derseniz olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gökhan ç ~ 4 yıl önce
50 yolcunun uçakla giderken vereceği zarar ile 50 kişinin araçlarıyla giderken vereceği zarar (çevre-ekonomik vb) arasındaki farkı düşünsek ?
Yanlışınız var ~ 4 yıl önce
Yanlışınız var, haber doğru. Adalar arası uçuştan bahsedilmiyor. Polinezya Tahiti Bora Bora adaları arasındaki turist taşıma uçuşu değil bu. Bu 2 havaalanı arası tarifeli uçuş. Sizin bahsettiğiniz uçuş da sightseeing vb. biraz bu kıvamda.
Çevreci ~ 4 yıl önce
Çevre düşmanı avrupalılar. 8 dk lık yol için etrafa zehirli gazları saçmayı normal görüyorlar. İşte AB kafası!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eksik ~ 4 yıl önce
Eksik bilgi var bence. Düzenli yapılan bir sefer olduğunu sanmam. Avrupa'daki insanlar duyarsız değil. Sen yerdeki Pet şişe ve poşetleri önce bir hale yola sok bir çözüm önerisi getir sonra Avrupa Birliği kafasını beraber eleştirelim
Bursa-İstanbul ~ 4 yıl önce
Bursa - İstanbul arası kuş uçuşu 80 km, uçakla gidilmeyecek kadar kısa, 20 dk için uçak mı kalkarmış diyen zihniyetin Türkiye'ye de uğraması, mümkünse hakim olmasını bekliyoruz. İstediğiniz deniz ise deniz, buyrun burada da var, istediğiniz karadan körfezi dolanmak vs ise, buyrun biz de dolanıyoruz. İşte Avrupa ile aramızdaki fark. Körfez Osmangazi köprüsü açıldı diyenlere, en düşük otomobil geçiş ücreti bağlantı yolu ile 97 TL yapıyor, oysa ki bu mesafede 100 kişilik bir Embraer ile 50 TL'ye bile yolcu taşınabilir. Bu zihniyet ve bakış açısı ülkemize kazandırılabilirse, Bursa-İzmir ve ( gerçek anlamda, bugünkü gibi değil ) Bursa-Ankara'nın da yolu açılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Köprü ~ 4 yıl önce
Yeni köprü ile bursa ya geldikten 10 dakika sonra gebze de yani istanbuldasın ztn
Buyur gel ~ 4 yıl önce
Ben şu an Halkalı'dayım. Gebzeden buraya 2,5 saatten önce gelebilirsen beklerim. Aaaa, toplantıya geciktin, anlaşmayı Korelilerle imzaladım, nasibin yokmuş kardeş, başka sefere. Siz burayı sapanca filan sandınız heralde, araçla içinden geçmesi 2 dk sürmüyor. İstanbul içinde bir yerden bir yere gidiş ortalama 2 saattir kardeş.
Security ~ 4 yıl önce
O uçağa senin ülkende binmek ne kadar zahmetli bir de onu düşün
Peh ~ 4 yıl önce
Köprü beylikdüzü arası kaç saat

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000