30 Ekim 2017, Pazartesi 11:27:33

Dünyanın en büyük uçan restoranı: Emirates

Emirates, her birine aynı özeni gösterdiği First, Business ve Economy Class’ta her yıl 100 milyondan fazla yemek ikram ediyor.
  • Kaç para aldiniz araplardan bu reklam için? :))
  • kendi bayrak taşıuıcığımız olan thy nın rakibi emrates i haber kriterlerinden uzak reklamını yapmak için para alındımı merak ediyorum
  • Parası bol şımarık arapla, fakir THY kıyası olmaz. Arap bu para kazansa ne olur, kazanmasa. Her daim reklam. Bu reklamların insanlarda ters etki yaptığını anlayacak kafa yok herhalde bu arap şirketi yöneticilerinde
  • QATAR AIRWAYS DEN KENDİME VE ARKADAŞLARIMA SON 2 - 3 AY İÇERİSİNDE ALDIĞIMIZ UZAKDOĞU BİLETLERİ 1450.-TL, 1550.-TL SINGAPUR AIRLINES DAN 1700.-TL ÖRNEK İSTERSENİZ PHUKET BİLETLERİ, KUALA LUMPUR, BANGKOK, SINGAPUR, HONG KONG GİBİ DESTİNASYONLARA UYGUN BİLETLER DENK GELEBİLİYOR 2018 İÇİNDE TATİL PLANLARI YAPILABİLİYOR, NE YAZIKKİ SON 10 YILDA EMIRATES KAMPANYALARINI KENDİ TATİL PLANLARIMA DENK GETİREMEDİM ANCAK ÇOK SAYIDA ARKADAŞIMI TAVSİYELERİMLE EMIRATES LE DEFALARCA UÇURDUM, ETIHAD HAKKINDA OLUMLU KONUŞAMAYACAĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM TÜM UÇUŞLARIM FİYASKOYLA SONUÇLANDI, 5 YILDIZLI FİRMA OLMANIN HAKKINI VEREMIYORLAR 250 - 300 UÇUŞ YAPMIŞ BİR YOLCU GÖZÜYLE YAZIYORUM ARTIK THY BİLETLERİ ÇOK ÖZEL BİR İNDİ
  • Ama reklam yapmissiniz ha!
  • Tam bir reklam olmuş. Emirates yazmış yayına yollamış :D
  • Bizimde sandiviçimiz var iç hatlarda, içinde bir şey yok ama sade ekmek yemek isteyenler için ideal.
  • Ver parayı al ikramı. Adamların kar etme derdi yok ki ? Para bitti mi arap verir ne olacak
  • emirates da olmasa bitiğiz. 1600 liraya gidiş dönüş bangkok aldım. thy 3500. sanki ingiliz vatandaşıyız fiyata bak fiyata :D araplara ait en güzel 2 şey. 1. emirates 2. qatar airways. gerisini at çöpe gitsin :)
  • Eskiden bu TK için söylenirdi.

Emirates, her birine aynı özeni gösterdiği First, Business ve Economy Class’ta her yıl 100 milyondan fazla yemek ikram ediyor. Uçtuğu noktalardan ilham alarak oluşturduğu menüler ile servis yapan Emirates, küresel mutfak trendlerini yakından takip ederek, en iyi hizmeti sunmaya devam ediyor.

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, 6 kıtada, 144 şehir arasında seyahat eden yılda 55 milyondan fazla kişiye yemek servisi yapıyor. Bu hizmeti için küresel mutfak trendlerini takip eden Emirates, yemek servisine yıllık 1 milyar dolardan daha fazla yatırım yapıyor. Dubai’deki 1,200 şef ve 12,450 tarif ile 24 saat boyunca çalışan Emirates ekibi, günde 590 uçağın yolcusuna, uçacakları noktalara özel olarak otantik lezzetler sunuyor. Havayolu aynı zamanda yemek sektöründeki 25 iş ortağı ile Dubai bağlantılı uçuşlarda da aynı kalitede hizmet vermek için çalışıyor.

Yerel lezzetler

Emirates’in yerel lezzetlere olan ilgisi ve odağı, hizmet verdiği her bölgeden yemeklere sahip olduğu anlamına geliyor. Örneğin Japonya’ya olan uçuşlarda, uçakta benzersiz bir yemek deneyimi için otantik Kaiseki mutfağı ve Bento kutuları, Japon yemek ve sofra takımları ve çay setleri ile sunuluyor.

Havayolu son olarak Avustralya’ya, yerel şeflerle yaptığı 14 aylık çalışmanın sonucunda, ülkenin çok kültürlü lezzetlerinden ve mutfak çeşitliliğinden esinlenerek servisine yeni bir menü ekledi. Yeni menü, naneli kuzu sosisi gibi geleneksel yerel lezzetlere sahip... Avustralya’nın çok kültürlülüğünü yansıtan menü aynı zamanda, Emirates’in farklı yerlerden gelen yolcularına, küresel ağını temsil edecek şekilde, Asya ve Orta Doğu lezzetleri de sunuyor.

Emirates, bölgesel ve mevsimsel yemek yeniliklerine uyum sağlayabilmek adına, menüsünü aylık olarak değiştiriyor ve tariflerini sürekli olarak güncelliyor.

Her bir uçuş noktası için olan menü çeşitliliği aynı zamanda uçakta sunulan ekmek sepetlerinde de kendini gösteriyor. Avrupa noktalarında aromalı ve ekşi mayalı ekmekler popülerken, Emirates’in Hindistan’a olan 9 noktasında paratha, poori ve naan ekmeği servis ediliyor. Orta Doğu noktalarında yolcular, bölgede popüler olan ince Markook Arap ekmeğinin ve üzerinde Zahter veya Peynir ile sunulan Manakesh’in tadını çıkarabiliyor.

Küresel ortaklıklar, en iyi yerel ürünler!

Emirates, en kaliteli ve taze ürünlerin yer aldığı basit fakat iyi hazırlanmış yemeklere odaklanıyor. Havayolu, dünya çapındaki uzun vadeli ortaklıkları sayesinde uçaklarında en iyi ürünleri sunuyor, yerel tedarikçileri ve zanaatkârları destekliyor. Buna, her yıl Avustralya’daki Yarra Vadisi’nden temin edilen 15,000 kilogram İran feta peyniri de dâhil. Kullanılan zeytinyağı, 15 yıldan daha uzun süredir iş ortaklığı yapılan, İtalya’daki karbon kullanmayan üretici Monte Vibiano’dan temin ediliyor.

Tüm yıldızlı restoranlar gibi Emirates de dünya standartlarındaki şampanyaları ve şarapları ile şarap listesine büyük özen gösteriyor. Her güzergâhtaki şaraplar, menüleri tamamlamak üzere özenle seçiliyor ve sadece Emirates’te bulunan, Dom Pérignon 2005 Rosé şampanya ve 1963 Graham’s Colheita Port gibi özel şaraplara ev sahipliği yapıyor. Uzun dönemli bir satın alma stratejisi sayesinde Emirates, Fransa’nın Burgundy şehrindeki mahzeninde, önümüzdeki 10 yıl boyunca servis edilecek 3,8 milyon şişe şarap barındırıyor.

Ayrıca, Premium sınıflardaki yemekler, Robert Welch tarafından özel olarak Emirates için tasarlanan Royal Doulton sofra takımlarında servis ediliyor.

Kahve ve çay, uçakta en çok tüketilen içecekler. Emirates son 25 yıldır tüm sınıflarında Dilmah çayı servis ediyor. First Class’ta servis edilen ve havayolu için özel olarak hazırlanan Emirates Signature Tea de dâhil olmak üzere her yıl 10’dan fazla çeşidi ile 9,6 milyonun üzerinde çay poşeti kullanılıyor. Espresso ve cappuccino’nun en çok talep edildiği seçkin kabinlerde Illy ve Nespresso kullanılıyor.

Emirates, beslenme uzmanları ve şefler ile genç yolcuları için çocuklara uygun ve tıbbi veya dini gereksinimlere yönelik özel menüler de hazırlıyor.

Havayolu, Aralık ayında Noel menüsü ve Ramazan ayında oruç tutanlar için özel, mevsimsel menüler de geliştiriyor.

Dünyanın en büyük uçan restoranı: Emirates

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Skylove ~ 5 yıl önce
Kaç para aldiniz araplardan bu reklam için? :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
reklamlar.. ~ 5 yıl önce
kendi bayrak taşıuıcığımız olan thy nın rakibi emrates i haber kriterlerinden uzak reklamını yapmak için para alındımı merak ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arap ~ 5 yıl önce
Parası bol şımarık arapla, fakir THY kıyası olmaz. Arap bu para kazansa ne olur, kazanmasa. Her daim reklam. Bu reklamların insanlarda ters etki yaptığını anlayacak kafa yok herhalde bu arap şirketi yöneticilerinde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
QATAR AIRWAYS ~ 5 yıl önce
QATAR AIRWAYS DEN KENDİME VE ARKADAŞLARIMA SON 2 - 3 AY İÇERİSİNDE ALDIĞIMIZ UZAKDOĞU BİLETLERİ 1450.-TL, 1550.-TL SINGAPUR AIRLINES DAN 1700.-TL ÖRNEK İSTERSENİZ PHUKET BİLETLERİ, KUALA LUMPUR, BANGKOK, SINGAPUR, HONG KONG GİBİ DESTİNASYONLARA UYGUN BİLETLER DENK GELEBİLİYOR 2018 İÇİNDE TATİL PLANLARI YAPILABİLİYOR, NE YAZIKKİ SON 10 YILDA EMIRATES KAMPANYALARINI KENDİ TATİL PLANLARIMA DENK GETİREMEDİM ANCAK ÇOK SAYIDA ARKADAŞIMI TAVSİYELERİMLE EMIRATES LE DEFALARCA UÇURDUM, ETIHAD HAKKINDA OLUMLU KONUŞAMAYACAĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM TÜM UÇUŞLARIM FİYASKOYLA SONUÇLANDI, 5 YILDIZLI FİRMA OLMANIN HAKKINI VEREMIYORLAR 250 - 300 UÇUŞ YAPMIŞ BİR YOLCU GÖZÜYLE YAZIYORUM ARTIK THY BİLETLERİ ÇOK ÖZEL BİR İNDİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selim ~ 5 yıl önce
Ama reklam yapmissiniz ha!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Huhuu ~ 5 yıl önce
Tam bir reklam olmuş. Emirates yazmış yayına yollamış :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olsun ~ 5 yıl önce
Bizimde sandiviçimiz var iç hatlarda, içinde bir şey yok ama sade ekmek yemek isteyenler için ideal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alli ~ 5 yıl önce
90 tl ye uçağa binip elestri yapan sonradan görme nankör insanlar topluluğu..
Alli ye el cavabül kapak ~ 5 yıl önce
Kardeş eşşek gibi verecek en iyi yemeği beğenmediğin 90 lira lık koltuğun maliyeti 24 27 lira geri kalan paradan eşşek gibi verecek
ödünç beyin ~ 5 yıl önce
90 liraya bilet alınca sandviç yeter demek ha?. thai smile'da 100 liraya bilet aldım. uçakta tam tekmil yemek verildi. karides salatası, beef noodle ve tiramisu yedik. o minik kafesinden dışarı çık artık minik kuş.
Alli'cim bey bak ~ 5 yıl önce
Alli ben olsun başlıklı kişiyim, ilk önce haddini bil. Ayda ortalama 20 kez uçakla uçuyorum, 90 lirada olsa 200 lirada olsa umrumda değil. Benim eleştirim, sandiviç servisi var diyip, hiç bir şeye benzemeyen iki ekmeği üst üste koyması. Bilet parası umrumda değil, zaten şirketim ödüyor. Ama sen 90 liraya eleştiri yapılamayacağını düşünüyorsan önüne gelen her şeyi yemeye razısın demek ki... Bu arada sonradan görme demişsin, annem ev hanımı da dededen beri yurtdışı iş yapan bir aileyiz, sen her nefes aldığında ortalama senin bir aylık maaşın kadar parayı yurt dışından ülkemize sokup ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunuyorum. Bu arada dün Tekirdağ'daydım bugün Frankfurt'tayım, yarın Stocholm'de olacağım. Sana çikolata alayım mı, sütlü :) Bu arada bende 90 lira verip, uçağı satın almış gibi davrananlardan hazetmiyorum. Sadece eleştiri yaptım. Zaten ayda yılda bir kullanıyorum THY'yi, genelde katar, moskova ya da atina aktarmalı geliyorum.
Para ~ 5 yıl önce
Ver parayı al ikramı. Adamların kar etme derdi yok ki ? Para bitti mi arap verir ne olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emirates konuşur ~ 5 yıl önce
emirates da olmasa bitiğiz. 1600 liraya gidiş dönüş bangkok aldım. thy 3500. sanki ingiliz vatandaşıyız fiyata bak fiyata :D araplara ait en güzel 2 şey. 1. emirates 2. qatar airways. gerisini at çöpe gitsin :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 5 yıl önce
Eskiden bu TK için söylenirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000