31 Ocak 2021, Pazar 10:14:28

Dünyada ilk kez hava taksi limanı kuruluyor

İngiltere'nin Coventry şehrinde geleceğin uçan arabaları için bir hava taksi limanı inşa edilecek.
  • Hee ya yuz yil sonra ancak olir dicem bu isler ama o zaman da gorecek ve yapacak insan kalmayacak yeryuzunde. Siz sanirim Jetgillere ozeissiniz.

İngiltere'nin Coventry şehrinde geleceğin uçan arabaları için bir hava taksi limanı inşa edilecek.

Urban-Air Port isimli bir start-up şirketi tarafından başlatılan proje gelecekte hava taksilerin şehir merkezinde nasıl çalışacağını göstermeyi ve buna altyapı hazırlığı yapmayı amaçlıyor.

Hyundai Motor'la işbirliği içerisinde yürütülecek projede gelecekte taksilerle havayolu transferinin nasıl yapılacağını göstermek hedefleniyor.

Dikey olarak havalanabilen ve tekrar iniş yapan elektrikli bir prototipin bulunduğu hava taksi limanı kasım ayından itibaren ziyaret edilebilecek. Ziyaretçiler gelecekteki yolcu taşımacılığının ve uçan taksilerin nasıl çalıştığını gözlemleyebilecek.

Euronews'in haberine göre, şirketin kurucusu Ricky Sandhu hükümetin ve Hyundai'nin desteği ile dünyadaki ilk operasyonel uçan taksi havalimanının kurulacağını ifade etti.

Sandhu uçan arabalar konusunda bir hayli ilerleme kaydedilse de bunun altyapısı konusunda henüz ciddi adımlar atılmadığını vurguladı.

Dünyada ilk kez hava taksi limanı kuruluyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Hayaller bu hayatlsr elini yika evde kal ~ 3 yıl önce
Hee ya yuz yil sonra ancak olir dicem bu isler ama o zaman da gorecek ve yapacak insan kalmayacak yeryuzunde. Siz sanirim Jetgillere ozeissiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000