07 Haziran 2018, Perşembe 14:31:30

Dünya Kupası'na Corendon'la hazırlanıyor

14 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında Rusya’da düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası’na katılacak olan Avustralya Milli Futbol Takımı, Corendon futbol organizasyonu ile Antalya Belek’te hazırlık kampı yapıyor.
  • Ben yukaridaki haberden, Dünya kupasina Belekte hazirlanan Avustralya takiminin Corendon ile baglantisini cözemedim. Adamlar incelemisler, iklim ve diger sartlar Uygun diye Belek i secmisler. Corendon bunun neresinde anlayamadim. Türizme katkisini hic anlamadim. Hele Corendon futbol organizasyonu olayini bu tek takim ile uyusturamadim. Ben en iyisi yaziyi tekrar okuyayim.

14 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında Rusya’da düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası’na C grubunda yer alarak katılacak olan Avustralya Milli Futbol Takımı, Antalya Belek’te Gloria Serenity Resort Hotel’de hazırlık kampında. Corendon futbol organizasyonunun Antalya’ya getirdiği takım, Belek’in olanaklarından çok memnun olduğunu belirtti.

Corendon Futbol Koordinatörü İlengiz Gürel, Belek’in futbol takımları için ideal antrenman bölgesi olduğunun altını çizerek “Avustralya Futbol Federasyonu bu kamp öncesinde Avrupa, İspanya, Portekiz, Avusturya gibi birçok yeri gezdi. Belek’teki tesislerin futbol kamplarını ağırlamaktaki profesyonelliği, her kış Türkiye’ye kampa gelen yaklaşık 1500 futbol kulübü gibi, Avustralyalıların da bizi tercih etmesine sebep oldu.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin, özellikle de Antalya bölgesinin futbol kamplarına elverişli koşulları sayesinde, bölgede kamp yapan futbol takımı sayısının her yıl artmasını beklediklerini dile getiren Gürel, “Dünyanın birçok yerinde futbol sahası olan oteller mevcut ancak Antalya bölgesindeki hizmet anlayışı ve yılların verdiği deneyim sektörümüzü çok üst düzeye taşıdı. Tesisler, takımların tam olarak neye ihtiyacı olduğunu biliyor ve hem konaklama detaylarını hem de antrenman sahalarının kalitesini buna göre gözden geçirip en iyi şartlarla sunmaya çalışıyorlar. Bizim Corendon Futbol olarak 10 yılı aşkın süredir dünyanın dört bir yanından getirdiğimiz futbol kulüpleri, her zaman Antalya’dan büyük memnuniyetle ayrılıyorlar.” diyerek sözlerini tamamladı.

Tarihinde beşinci kez “Dünya Kupası” finallerine katılacak olan Avustralya Milli takımının teknik direktörü Hollandalı futbol adamı Bert van Marwijk ise Belek’in sunduğu imkanlardan Milli Takım’ın son derece memnun olduğunu belirterek “Rusya’da yapılacak FIFA Dünya Kupası öncesi Belek bizim için en ideal lokasyondu. Çünkü hem antrenmanların Rusya’dan daha sıcak bir bölgede yapılması gerekiyordu hem de Belek’in Rusya’ya ve hazırlık maçlarının yapılacağı diğer ülkelere olan yakınlığı çok önemliydi. Buraya geldiğimizde bir futbol takımı için her detayın düşünülmüş olması bizi çok etkiledi. Daha iyi bir hazırlık hayal edemezdik.” dedi.

Corendon Spor Turizmine Yatırım Yapıyor!

Hollanda ve Belçika’ da tur operatörlüğü olarak kurulan ve günümüzde havayolu ve otelcilik sektörünün de önemli markalarından biri konumuna gelen Corendon, uzun yıllardır kitle turizminin yanı sıra sağlık, kültür, golf, tenis, futbol, alışveriş gibi alternatif turizm dallarına da yaptığı yatırımlarla turizmin çeşitlendirilmesine ve sezonun uzamasına büyük katkılarda bulundu. Corendon, spor turizmini desteklemek ve Türkiye’nin alternatif sporlar için elverişliliğine dikkat çekmek için hem Türkiye’de hem Avrupa’da birçok proje üretti ve sponsorluk üstlendi. Bu sponsorluklar arasında, Hollanda Milli Beyzbol, Hollanda Milli Buz Pateni ve Belçika Milli Bisiklet Takımının uzun yıllar ana sponsorluğunu üstlenmek ve Antalya’nın spor turizmine katkıda bulunan uluslararası bisiklet yarışı Tour of Antalya 2018 ve koşu maratonu Runatolia 2016 gibi organizasyonları sponsor olarak desteklemek de bulunuyor. 

Dünya Kupası'na Corendon'la hazırlanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Pilot ~ 4 yıl önce
Ben yukaridaki haberden, Dünya kupasina Belekte hazirlanan Avustralya takiminin Corendon ile baglantisini cözemedim. Adamlar incelemisler, iklim ve diger sartlar Uygun diye Belek i secmisler. Corendon bunun neresinde anlayamadim. Türizme katkisini hic anlamadim. Hele Corendon futbol organizasyonu olayini bu tek takim ile uyusturamadim. Ben en iyisi yaziyi tekrar okuyayim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aciklama ~ 4 yıl önce
Sayın Hocam, soyleki; Corendon, Avustralya milli takımına sponsor olup antalyaya getiriyor. Avustralyada da milli takımlarının antalyada Corendon sponsorluğunda dünya kupasına hazırlandıkları haberi çıkıyor. Böylece Avustralya ülkesinde hem antalya hem Corendon tanınmış oluyor. Bakarsınız bunun sonucunda avustralyadan antalyaya bir turizm akımı olur. Olmasa bile denenmiş olur. Olay bu kadar basit.
Pilot ~ 4 yıl önce
Anlasildi Hocam. Avrupayi Asyayi. Hatta Cini hallettik.. Avustralyadan akin akin turist bekliyoruz insallah.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000