18 Ocak 2011, Salı 18:15:41

DREAMLINER NEDEN UÇAMIYOR?

ABD`li uçak şirketi Boeing, ``787 Dreamliner``ın teslimatını 3. çeyreğe erteledi.
  • N787BA TESCIL ILE ANA / N7874 ve N787BX TESCILLERI İLE HALEN BOEING TE TEST AŞAMASINDA... ŞU ANDA UÇAN TİCARİ 787 YOK.
  • Adı üstünde;dream.....
  • Ak parti izin vermiyordur ondan dolayı dreamliner uçamıyordur ondan dolayı. 600 trilyona stad yapıldı monşerlere yok istemiyoruz dediler ya yazık verilen paraya halbuki anadolu da 600 trilyona 6 tane stad yaparsın.. ayrıca anadolu halkı da çok ama çok memnun olur teşekkür eder, örf adetleri ve gelenekleri vardır.. sömürgecilerde yoktur bu tip adetler..
  • Teslimatta gecikmeye neden olan ariza zaten ANA'ya teslim edilecek olan ZA002 kodlu test ucaginda meydana gelmisti. Yani o ucak su anda hala test ucagi.
  • airbus boingden önde gitmiyor.devamli boingden caliyor.
  • uçak teslim edilmedi, launch-customer olduğu için onun boyamasıyla da test uçuşu yapmakta sadece.
  • bu siteyi yakindan takip ediyorum.Belki cogunuz havaciligin operasyonel tarafindasiniz ve o sebeple muhendislik tarafindan uzaktasiniz.Uzun bir suredir bu iki firmadan birisinde muhendis olarak calisiyorum ama diger imalatci firmayida isimiz geregi yakindan takip ediyoruz.Emin olun bu iki firmada cok iyi firmalar ve gelistirdikleri teknolojiler bu konuda dunyayi ilerletiyor.Bir ucak gelistirmesi cok zordur.Dreamliner in basina gelenler cok normaldir mesele sonunda istenilen ozelliklere sahip ucagin gerceklesmesidir.Hem bizim rahatimiz hemde dunyanin daha az kirlenmesi acisindan umalim olumlu sonuclansin.Airbusta A400 M de A 380 de benzer sorunlari yasamistir ki dreamliner havacilik sektorunde devrim yaratacak ibr ucak olacaktir.saygilariml
  • AIRBUS TAN ŞAŞMAMAK LAZIM...UÇAGIN GÖRÜNTÜSÜ BİLE BİZE UYGUN...SANKİ BAKINCA AIRBUS DAHA BİR ÇOK GÜVEN VERİYO BOEINGTEN
  • Çokta anlaşılmayacak bir şey yok aslında: Sebebi güvenlik. 800'ün üzerinde sipariş almış bir uçağı eğer henüz giderilmemiş kuşkular varsa ticari uçuşa sokmazsınız. Dreamliner'ın yapacağı bir kazanın insani boyutunu tartışmaya bile gerek yok, ticari açıdan da Boeing ve dolaylı olarak siparişi olan hava yolu şirketleri için bir felaket senaryosu olur. Not: 1)ANA renklerine boyanmış Dreamliner var ama teslim edilmedi, hala testler devam ediyor. 2) Bazen yorumlarda rastlıyorum da, takım tutar gibi Boeing ya da Airbus taraftarlığı yapmak sizce de biraz garip değil mi??? Hayır biri birinden daha iyi olunca size ne oluyor ben onu anlamadım.
  • henuz teslim edilen yok, fabrika dışında motorları takılmak üzere bekletiliyor. kesin testler bittikten sonra ilk kullanıcısı olan ANA ya teslim edilecek. ANA da çok istekli değil çünkü mali problemleri var, erteleme onlarında işine geliyor.
Şirketten yapılan açıklamada, kasım ayında test uçusu sırasında elektrik panosunda çıkan yangın nedeniyle bu yıl ilk çeyrekte yapılacak olan ilk 787 Dreamliner teslimatının üçüncü çeyreğe ertelendiği bildirildi.

Uçağın teslimatı daha önce de ertelenmişti.
Gövdesi ve kanatlarının neredeyse tamamı hafif ve çevre dostu kompozit malzemeden yapılan ilk yolcu uçağı olma özelliği taşıyan Boeing 787 Dreamliner`ın bu özelliği, uçağın yakıtta yüzde 20 tasarruf ve daha az gürültü yapmasına olanak sağlıyor.
DREAMLINER NEDEN UÇAMIYOR?

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 13 yıl önce
N787BA TESCIL ILE ANA / N7874 ve N787BX TESCILLERI İLE HALEN BOEING TE TEST AŞAMASINDA... ŞU ANDA UÇAN TİCARİ 787 YOK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Adı üstünde;dream.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ak parti izin vermiyordur ondan dolayı dreamliner uçamıyordur ondan dolayı. 600 trilyona stad yapıldı monşerlere yok istemiyoruz dediler ya yazık verilen paraya halbuki anadolu da 600 trilyona 6 tane stad yaparsın.. ayrıca anadolu halkı da çok ama çok memnun olur teşekkür eder, örf adetleri ve gelenekleri vardır.. sömürgecilerde yoktur bu tip adetler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Teslimatta gecikmeye neden olan ariza zaten ANA'ya teslim edilecek olan ZA002 kodlu test ucaginda meydana gelmisti. Yani o ucak su anda hala test ucagi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
airbus boingden önde gitmiyor.devamli boingden caliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
uçak teslim edilmedi, launch-customer olduğu için onun boyamasıyla da test uçuşu yapmakta sadece.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu siteyi yakindan takip ediyorum.Belki cogunuz havaciligin operasyonel tarafindasiniz ve o sebeple muhendislik tarafindan uzaktasiniz.Uzun bir suredir bu iki firmadan birisinde muhendis olarak calisiyorum ama diger imalatci firmayida isimiz geregi yakindan takip ediyoruz.Emin olun bu iki firmada cok iyi firmalar ve gelistirdikleri teknolojiler bu konuda dunyayi ilerletiyor.Bir ucak gelistirmesi cok zordur.Dreamliner in basina gelenler cok normaldir mesele sonunda istenilen ozelliklere sahip ucagin gerceklesmesidir.Hem bizim rahatimiz hemde dunyanin daha az kirlenmesi acisindan umalim olumlu sonuclansin.Airbusta A400 M de A 380 de benzer sorunlari yasamistir ki dreamliner havacilik sektorunde devrim yaratacak ibr ucak olacaktir.saygilariml

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
AIRBUS TAN ŞAŞMAMAK LAZIM...UÇAGIN GÖRÜNTÜSÜ BİLE BİZE UYGUN...SANKİ BAKINCA AIRBUS DAHA BİR ÇOK GÜVEN VERİYO BOEINGTEN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Çokta anlaşılmayacak bir şey yok aslında: Sebebi güvenlik. 800'ün üzerinde sipariş almış bir uçağı eğer henüz giderilmemiş kuşkular varsa ticari uçuşa sokmazsınız. Dreamliner'ın yapacağı bir kazanın insani boyutunu tartışmaya bile gerek yok, ticari açıdan da Boeing ve dolaylı olarak siparişi olan hava yolu şirketleri için bir felaket senaryosu olur. Not: 1)ANA renklerine boyanmış Dreamliner var ama teslim edilmedi, hala testler devam ediyor. 2) Bazen yorumlarda rastlıyorum da, takım tutar gibi Boeing ya da Airbus taraftarlığı yapmak sizce de biraz garip değil mi??? Hayır biri birinden daha iyi olunca size ne oluyor ben onu anlamadım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
henuz teslim edilen yok, fabrika dışında motorları takılmak üzere bekletiliyor. kesin testler bittikten sonra ilk kullanıcısı olan ANA ya teslim edilecek. ANA da çok istekli değil çünkü mali problemleri var, erteleme onlarında işine geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000