03 Eylül 2015, Perşembe 09:56:26

Domodedovo Havalimanı'nda yangın!

Rusya'nın başkenti Moskova'daki Domodedovo Havalimanı'nda çıkan yangın nedeniyle yaklaşık 3 bin kişi tahliye edildi.
  • Rus haber ajansinin verdigi bilgilere gore havaalaninda genisletme calismasi yuruten STRABAG insaat firmasi tarafindan bodrum katta yapilan insaa sirasinda elektrik kontagindan yanginin ciktigi soyleniyor. 29 Agustos sabahi DME- KZN, 1 Eylul gecesi KZN-DME ucmustum, sansliymisim.

Rusya'nın başkenti Moskova'daki Domodedovo Havalimanı'nda çıkan yangın nedeniyle yaklaşık 3 bin kişi tahliye edildi.

Acil Durumlar Bakanlığının verdiği bilgiye göre, Moskova'nın üç büyük havalimanından biri olan Domomedovo'nın bagaj bölümünde yangın çıktı.

Yaklaşık 20 metrekare alanda etkili olan yangın kısa sürede söndürülmesine rağmen, terminal binalarına taşan duman nedeniyle havalimanı çalışanları ve yolcular dahil yaklaşık 3 bin kişi tahliye edildi.

Yangının, tamirat çalışmalarının yapıldığı bölümdeki elektrik kablolarından çıktığı tahmin ediliyor. 

İtfaiye, polis ve sağlık ekipleri havalimanında çalışmalara devam ederken yangın nedeniyle, havalimanından uçuşların gecikmeli gerçekleştirileceği ve bir çok seferin de iptal edildiği ifade edildi.

Domodedovo Havalimanı'nı bu yılın ilk 7 ayında 14,41 milyon yolcu kullandı. 

Domodedovo Havalimanı'nda yangın!

Facebook Yorum

Yorumlar

Orkun ~ 6 yıl önce
Rus haber ajansinin verdigi bilgilere gore havaalaninda genisletme calismasi yuruten STRABAG insaat firmasi tarafindan bodrum katta yapilan insaa sirasinda elektrik kontagindan yanginin ciktigi soyleniyor. 29 Agustos sabahi DME- KZN, 1 Eylul gecesi KZN-DME ucmustum, sansliymisim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000