17 Aralık 2017, Pazar 10:11:35

Doğu Karadeniz uçmayı çok sevdi

Bölgede bulunan Trabzon ve Ordu-Giresun havalimanlarını, 2017 yılının 11 aylık döneminde 4 milyon 934 bin 167 kişi kullandı.
  • Gezen arap imansızlar. Yerlisi evden kafasını çıkaramıyor. Fındık bitti çay bitti. Topraktan emeğinle bir şey kazanmanı imkansız hale getirdiler. İşsizlik korkunç boyutta. Her şey çok iyi de halkın haberi neden yok??
  • Hamsi uçar zaten :-))
  • Bize heryer Trabzon :)
  • Olsunda olsun ya milletin rahat yolculuk etmesinden guzel ne olabilir bakmayin bazi kendini bilmeyenleri bir birine laf atmalarina bir cenazeye yetismek istersin birine ucak yokken digerine ucarsin ne guzel bir sey ben gurur duyuyorum

Doğu Karadeniz Bölgesi'ndeki iki havalimanından 2017 yılının 11 aylık döneminde 4 milyon 934 bin 167 kişi seyahat etti.

İç ve dış hatlar olmak üzere yılda 3,5 milyon yolcu kapasitesine sahip Trabzon Havalimanı'na, 14 büyük gövdeli uçak aynı anda park edebiliyor. 1988 yılında geçici hudut kapısı ilan edilen havalimanı, tarifeli, tarifesiz, iç ve dış hat uçuşlarında yerli ve yabancı havayolu şirketlerine 24 saat esasına göre hizmet veriyor.

Havaalanının 2008 yılında 14 bin 35 metrekare alan üzerine inşa edilen İç Hatlar Terminali, yörede 2015 yılında açılan Ordu-Giresun Havalimanı'na rağmen Artvin, Bayburt, Rize, Gümüşhane ve Giresun'dan gelen yolculara Ankara, İstanbul, Antalya ve İzmir başta olmak üzere birçok şehre direkt ya da aktarmalı uçuş imkanı sağlıyor. Dış Hatlar Terminali'nden ise Almanya ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere bazı ülkelere direkt uçuşlar gerçekleştiriliyor.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın deniz üzerine kurulu tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı ise Türkiye'nin 54. havalimanı olarak 2015 yılında vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle yapılan havalimanı, denize 36 milyon ton taş dökülmesi ve 7 kilometrelik dolgu tahkimatı ile yaklaşık 360 milyon liraya tamamlanmıştı.

Geçen yılın aynı dönemine göre artış

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün istatistiklerine göre, Trabzon ve Ordu-Giresun havalimanları, geçen yılın kasım ayına göre sefer, yolcu ve yük taşımacılığı ile ticari uçak sayısında artış sağladı.

Trabzon Havalimanı, iç ve dış hatlarda geçen yılın aynı dönemine göre sefer sayısında yüzde 11, yolcu sayısında yüzde 11, ticari uçak ve yük taşımacılığında yüzde 13 artış yakaladı.

Ordu-Giresun Havalimanı ise iç ve dış hatlarda geçen yılın aynı dönemine göre sefer sayısında yüzde 36, yolcu sayısında yüzde 51, ticari uçak seferinde yüzde 46, yük taşımacılığında ise yüzde 69 artış sağladı.

2016'da her iki havalimanını tercih eden 4 milyon 167 bin 456 olan yolcu sayısı, bu yıl 4 milyon 934 bin 167'ye, 30 bin 153 olan sefer sayısı da 38 bin 89'a yükseldi.nında yoğunluk bekliyoruz."

Doğu Karadeniz uçmayı çok sevdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Yalan ~ 1 yıl önce
Gezen arap imansızlar. Yerlisi evden kafasını çıkaramıyor. Fındık bitti çay bitti. Topraktan emeğinle bir şey kazanmanı imkansız hale getirdiler. İşsizlik korkunç boyutta. Her şey çok iyi de halkın haberi neden yok??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsan pilot ~ 1 yıl önce
Neden olacak yalan söylüyorsunda ondan calismaya gönlün yok desene
Yalan ~ 1 yıl önce
Bırak fındığı çayı, karadeniz bitti. Bir aralar Türkiyenin gözdesiydi. Türk turistlerin ilk hedefiydi. Şimdi kimse adından bile bahsetmek istemiyor. Her yer arap, her yer bina. Uzun gölü görmediniz mi ? Yazık ettiniz karadenize. Üç beş araptan dolar kazanacağım diye sattınız canım yerleri.
Hamsi ~ 1 yıl önce
Hamsi uçar zaten :-))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B ~ 1 yıl önce
Bize heryer Trabzon :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsan pilot ~ 1 yıl önce
Olsunda olsun ya milletin rahat yolculuk etmesinden guzel ne olabilir bakmayin bazi kendini bilmeyenleri bir birine laf atmalarina bir cenazeye yetismek istersin birine ucak yokken digerine ucarsin ne guzel bir sey ben gurur duyuyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel tabi ~ 1 yıl önce
Bu havayollarının yakıtı vergisiz, pilotu vergisiz, uçağı maliyetine oranla o da vergisiz sayılır ve hepsi hükümet desteğiyle çalışıyorlar. Aynı ayrıcalıkları ilkokullara verselerdi zaten seninle burada bu konuyu tartışıyor olmazdık değil mi? Dök parayı denize, vatandaş cenazeye yetişsin köyünde. Aynı köyde çocuklar karalastikle gezer sen görmezsin, yakın kentlerde sinema, tiyatro olmasın, spor merkezi olmasın, sana ne? Çocuklar kitap görmemiş, zaten ne gereği var. Çocuklar ırgat doğsun ırgat ölsün ama sen mutlu ol cenazeye yetiştim diye. Ah şu cenaze kafası ahhh
Korsan pilot ~ 1 yıl önce
Sen bu aralar mumyadan ciktin herhalde yada 20 yildir yogun bakimda uyuduluyordun uyanda artik baliga gidelim cenazeye yetismek bin cesit imkandan bir tanesi sen hangi kafayi tasiyorsun sanki biz baska ülkede yasiyoruz, yok sen bahsettigin gunleri özledinse seni zaman makinasina koyup 20 sene geriye gönderelim sen haketmiyorsun bu zamani
Korsan Pilot ~ 1 yıl önce
Yazıyı okuyunca hayretler içinde kaldım. Bu nasıl bir kafa ? Demek karadeniz kafası böyle çalışıyor. YAzık sizlere, makarnalar sizi perişan etmiş. Kültür sanat sıfır. Okuma yazma yok. Bir tane kütüphane yok ama millet cenazeye yetişiyor. diyecek söz bulamadım. Karadenizi bitirdiler arkadaşım. Araplara peşkeş çekildi. Uyan uyan. Veya uyumaya devam edin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000