20 Şubat 2020, Perşembe 09:03:45

Dışişleri'nden vize açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'nin, Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık'a vize muafiyeti sağlamasıyla, turizm potansiyeli, ticari, ekonomik ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesinin amaçlandığını bildirdi.
  • Lutfen kardeslerim 72 kriterlerden 66'si bitti 6 kriter kaldi 3'cu bitmis sayilir ve 3 tane daha kaldi. Avrupa parlementosu Turkiye'yi muhtemelen ETIAS Sistemine kadar bekletecek. Yani o €7 kayit sistemi yani vizesiz ama online kayit yapmak lazim oda €7. Az sabir edelim lutfen, Bakin 6 kriter kaldi 6 avrupa vizesi kalkti turkiye icin burda bi is vardir muhtemelen. Kesinlikle 2 sene icinde sizde InsAllah vizesiz gideceksiniz :)
  • Bizimkilerde edirneyi cikamiyor.50 yildir avrupaya turkler icin vizeyi kaldirin diye yalvardik, adamlar umruna almadi,bize vizeyi kaldirin diye talepleri olmadi biz vizeyi kaldirin.Kayip eden biz kazanan devamli onlar,tabiki bizde ezilmeyi hak ediyoruz,yani ezilmek sanki Turk insanini mutlu ediyor,bizdende cok durustler cunku hainlik ve kalleslik dedinmi alasini biliriz.
  • Yorumcular fazla abartmışlar bu ülkeler zaten e-vize ile sadece makul bir ücret ödeyerek anında girebiliyordu şimdi diğer Avrupa ülkeleri ile aynı uygulamaya tabiler. Bence kararda sorun yok, Avrupa ile daha fazla etkileşim içinde olmalıyız. Türklerin vize çilesi ile bir tutmayın. Biz onların seviyesinde değiliz. Türkiyenin vize politikasına bakarsanız bir tek orta afrika ve birkaç asya ülkesinin vizeye tabi olduğunu görürsünüz. Ülkeye giren çıkan belli değil. Asıl sorun ülkeye gelen mülteciler ve göçmenlerdir.
  • Adamlara biz 80 euro verelim sadece vize basvurusu icin,onlar sallana sallana gelsin. Büyük devlet olmak boyle birsey..anlatilmaz yaşanır..
  • son olaylardan sonra avrupa akın akın tr gelecegi icin yerinde bir uygulama olmus, uste para verseniz adamlar gelmez bu saatten sonra...
  • Simdi bizde onlara vizesiz mi gidiyoruz ? Oradan diger schengen ulkelerine gecis nasil olacak ?
  • bedava bilet verin, gelsinler yeter ki, ekonomi çok iyi, deel mi?
  • Cok dogru karar. Adamlar bizden ustunler , gelmeleri rahat olsun, bize gelip katma deger birakip gidiyorlar , buralara gelip kebapci acmiyorlar. Elestirenler kendileri sokaklarina , insanina bir baksin , ulkeni sevmek ayridir , ulkenin gerceklerini kabul etmek ayridir...
  • iyi oldu .. garıbanlar kapıda kuyruk Turkiye ye gelecez diye kac zamandır bekliyorlardı )))
  • Dagtin Vize muafiyetini... Belki biraz daha Zibidiler giris yapar. Benim Milletimin Viza alabilmek icin koşturmaktan ayağında nasır çıksın. Oda Vize verirlerse...

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'nin, Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık'a vize muafiyeti sağlamasıyla, turizm potansiyeli, ticari, ekonomik ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesinin amaçlandığını bildirdi.

Sözcü Aksoy, Türkiye'nin, bazı Avrupa ülkelerine vize muafiyeti sağlamasına ilişkin kabul ettiği karar hakkında bir soruya yazılı yanıt verdi.

Aksoy, "Avrupa Birliği (AB) Schengen bölgesi üyelerinden Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık vatandaşlarına, 2 Mart'tan itibaren Türkiye'ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanması kararlaştırılmıştır" ifadesini kullandı.

Bu adımla, anılan ülkelerle turizm potansiyelimizin artırılmasının hedeflendiğini belirten Aksoy, öte yandan, ticari, ekonomik ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesinin amaçlandığını kaydetti.

Dışişleri'nden vize açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Lutfen kardeslerim ~ 2 ay önce
Lutfen kardeslerim 72 kriterlerden 66'si bitti 6 kriter kaldi 3'cu bitmis sayilir ve 3 tane daha kaldi. Avrupa parlementosu Turkiye'yi muhtemelen ETIAS Sistemine kadar bekletecek. Yani o €7 kayit sistemi yani vizesiz ama online kayit yapmak lazim oda €7. Az sabir edelim lutfen, Bakin 6 kriter kaldi 6 avrupa vizesi kalkti turkiye icin burda bi is vardir muhtemelen. Kesinlikle 2 sene icinde sizde InsAllah vizesiz gideceksiniz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haranli ~ 2 ay önce
Bizimkilerde edirneyi cikamiyor.50 yildir avrupaya turkler icin vizeyi kaldirin diye yalvardik, adamlar umruna almadi,bize vizeyi kaldirin diye talepleri olmadi biz vizeyi kaldirin.Kayip eden biz kazanan devamli onlar,tabiki bizde ezilmeyi hak ediyoruz,yani ezilmek sanki Turk insanini mutlu ediyor,bizdende cok durustler cunku hainlik ve kalleslik dedinmi alasini biliriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Schengen ~ 2 ay önce
Yorumcular fazla abartmışlar bu ülkeler zaten e-vize ile sadece makul bir ücret ödeyerek anında girebiliyordu şimdi diğer Avrupa ülkeleri ile aynı uygulamaya tabiler. Bence kararda sorun yok, Avrupa ile daha fazla etkileşim içinde olmalıyız. Türklerin vize çilesi ile bir tutmayın. Biz onların seviyesinde değiliz. Türkiyenin vize politikasına bakarsanız bir tek orta afrika ve birkaç asya ülkesinin vizeye tabi olduğunu görürsünüz. Ülkeye giren çıkan belli değil. Asıl sorun ülkeye gelen mülteciler ve göçmenlerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumsuz ~ 2 ay önce
Adamlara biz 80 euro verelim sadece vize basvurusu icin,onlar sallana sallana gelsin. Büyük devlet olmak boyle birsey..anlatilmaz yaşanır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xxx ~ 2 ay önce
son olaylardan sonra avrupa akın akın tr gelecegi icin yerinde bir uygulama olmus, uste para verseniz adamlar gelmez bu saatten sonra...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nasil yani? ~ 2 ay önce
Simdi bizde onlara vizesiz mi gidiyoruz ? Oradan diger schengen ulkelerine gecis nasil olacak ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayhan ~ 2 ay önce
Size tavsiyem haberleri dikkatli ve anlayacak kadar fazla tekrar ederek okuyunuz.
bedava bilet ~ 2 ay önce
bedava bilet verin, gelsinler yeter ki, ekonomi çok iyi, deel mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guzel ~ 2 ay önce
Cok dogru karar. Adamlar bizden ustunler , gelmeleri rahat olsun, bize gelip katma deger birakip gidiyorlar , buralara gelip kebapci acmiyorlar. Elestirenler kendileri sokaklarina , insanina bir baksin , ulkeni sevmek ayridir , ulkenin gerceklerini kabul etmek ayridir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Para ~ 2 ay önce
Doğru, yani yine parayı onurumuza tercih edelim, adamları davul zurnayla karşılayalım, onlar bizi havaalanında köpekleriyle karşılayıp arama yapsınlar. Hani Dışişlerinin vize politikasında kısasa kısas geçerliydi, bir de anlayamadığım bir Belçika'nın, bir Avusturya'nın nesi bizden üstün? İki dünya savaşında da işgal edilmesi 48 saat süren bir ülke nasıl bizden üstün olabilir? Allahaşkına ırkçı Avusturyalıların nesine muhtacız?
Para ya ~ 2 ay önce
Evet ama adamlar 2 dünya savasından sonrada ülkesini geliştirmiş yollar havalimaları hastaneler fabrikalar yapmış senin gibi 50-60-70-80 li yıllarda milletin üstü başı ile ugrasıp habire heykel dikmemiş.
yorum )) ~ 2 ay önce
iyi oldu .. garıbanlar kapıda kuyruk Turkiye ye gelecez diye kac zamandır bekliyorlardı )))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birlesik Krallik ~ 2 ay önce
Uk vatandasiyim. Her turkiye seyahatinde 10 15 dk vize almak icin sira bekliyorduk. Bunda kotu olan ne?
Haydaa ~ 2 ay önce
10-15 dk bekliyorsun öyle mi? Hakikaten çok zahmetliymiş, acıdım sana. Peki biz UK vizesi almak için kaç dakika, kaç saat değil kaç gün uğraşıyoruz farkında mısın? Hem madem UK vatandaşıymışsın git o zaman kendi ülkenin Türklere vizeyi kaldırması için uğraş, sana ne bizim vizemizden.
UK vatandaşı ~ 2 ay önce
Al mavi kartını bekleme sen de.
FIUmit ~ 2 ay önce
Dagtin Vize muafiyetini... Belki biraz daha Zibidiler giris yapar. Benim Milletimin Viza alabilmek icin koşturmaktan ayağında nasır çıksın. Oda Vize verirlerse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güldürdün beni ~ 2 ay önce
Sen onlarla kendini bir mi tutuyorsun. Arada bir aynaya bak. Önüne gelen Ortadoğu'nun çöplerine vatandaşlık ver. Sonrada vik vik yap...
Fısıltı ~ 2 ay önce
Birde vize almış olduğu ülkeye girişine uygun görülür ise.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000