28 Eylül 2017, Perşembe 15:46:37

Dışişlerinden son uyarı!

Dışişleri Bakanlığı, Erbil ve Süleymaniye havalimanlarıyla ilgili son kez uyarıda bulundu.
  • bam bam bam!

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımızın IKBY’de kalmaları zorunluluk arz etmediği takdirde uçuşlar askıya alınmadan bölgeden ayrılmalarında fayda görülmektedir." denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan "Irak'a yönelik seyahat ve güvenlik duyurusu"nda, Irak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün yarın saat 18.00'den itibaren Erbil ve Süleymaniye havalimanlarına yönelik seferler ile bu havalimanlardan uçuşların, Irak havayolu şirketlerinin ülke içi uçuşları hariç askıya alınacağını açıkladığı hatırlatıldı.

Duyuruda şunlar kaydedildi:

"Bu çerçevede, anılan tarihten itibaren ülkemizle Erbil ve Süleymaniye arasında karşılıklı sefer düzenlenmesi mümkün olamayacaktır. Anılan tarih ve saate kadar ülkemizle Erbil ve Süleymaniye arasındaki güzergahlarda yapılacak uçuşların kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışma başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın seyahat planlamalarında bu gelişmeyi dikkate almalarında ve IKBY’de kalmaları zorunluluk arzetmediği takdirde uçuşlar askıya alınmadan bölgeden ayrılmalarında fayda görülmektedir." 

Dışişlerinden son uyarı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Operation ~ 5 yıl önce
bam bam bam!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 5 yıl önce
megri megri derken!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000