09 Kasım 2018, Cuma 08:21:21

Dışişleri'nden hava sahası izniyle alakalı açıklama

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Milli Savunma Bakanı Panos Kammenos’un Türk Savaş Uçaklarının Yunan Ulusal Hava Sahasına girmek için izin talebiyle alakalı açıklama yaptı.
  • Thy’deki yunan pilotlar ulkelerine gonderilmeli. Madem avrupalilar, madem zenginler neden kendi ulkelerinde calismiyorlar da Turklerin parasina muhtaclar
  • Adamlar adalarımızı gasp etti siz de anca seyrettiniz be !

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Bilindiği üzere, hem sivil, hem askeri uçuşlar için bir ülke diğer bir ülkenin hava sahasını kullanmak amacıyla izin istemekle mükelleftir” dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Milli Savunma Bakanı Panos Kammenos’un Türk Savaş Uçaklarının Yunan Ulusal Hava Sahasına girmek için izin talebinde bulunduğuna yönelik ifadelerine ilişkin, “Bilindiği üzere, hem sivil, hem askeri uçuşlar için bir ülke diğer bir ülkenin hava sahasını kullanmak amacıyla izin istemekle mükelleftir. Ülkemiz de tabiatıyla, Yunanistan’ın altı deniz mili genişliğindeki hava sahasını tanımakta, Yunanistan’a ve Yunanistan üzerinden gerçekleştirilen intikal uçuşları için uluslararası kural ve teamüllere uygun olarak uçuş izni talebinde bulunmaktadır. Bu yeni bir uygulama değildir” ifadesini kullandı. 

Dışişleri'nden hava sahası izniyle alakalı açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar

Pilot ~ 7 ay önce
Thy’deki yunan pilotlar ulkelerine gonderilmeli. Madem avrupalilar, madem zenginler neden kendi ulkelerinde calismiyorlar da Turklerin parasina muhtaclar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ada ~ 7 ay önce
Adamlar adalarımızı gasp etti siz de anca seyrettiniz be !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kes lan ~ 7 ay önce
Hala hain darbe girişimimin etkileri devam ederken, güney sınırımızda bir pkk devketi kurulmaya çalışılırken ve ülkemiz ekonomil saldırı altındayken bu tür eleştiriler vatana ihanettir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000