13 Şubat 2022, Pazar 10:01:06

Dışişleri Bakanlığı'ndan Ukrayna İçin Seyahat Uyarısı

Ukrayna-Rusya gerilimiyle ilgili Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. Bakanlık Ukrayna'nın Doğu bölgelerine seyahat ve güvenlik konusunda uyardı.

Ukrayna-Rusya gerilimiyle ilgili Dışişleri Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada, ''Ukrayna'daki güvenlik durumu ülkemizce yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede, vatandaşlarımızın Ukrayna'nın Doğu sınırındaki bölgelerine mecbur kalmadıkça seyahat etmekten imtina etmeleri tavsiye edilmektedir'' denildi.

''YAKINDAN TAKİP EDİLMEKTEDİR''

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Ukrayna'daki güvenlik durumu ülkemizce yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede, vatandaşlarımızın Ukrayna'nın doğu sınırındaki bölgelerine mecbur kalmadıkça seyahat etmekten imtina etmeleri tavsiye edilmektedir. Vatandaşlarımızın şahsi güvenlikleri için mümkün olan tüm tedbirleri almaları ve mecburi seyahatleri öncesinde Kiev Büyükelçiliğimiz ile temas etmeleri önerilmektedir. Acil durumlarda Kiev Büyükelçiliğimiz (+380632114765; +380632557748) ve Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezi (0312 292 2929) ile irtibata geçilmesi mümkündür" denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Ukrayna İçin Seyahat Uyarısı

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000