30 Kasım 2020, Pazartesi 09:34:00

Dış hat bilet fiyatları yüzde 71 arttı!

Rusya'dan diğer ülkelere uçuşlarda bilet fiyatlarının geçtiğimiz yıla kıyasla ortalama yüzde 71 oranında arttığı açıklandı.
  • adam başkente adını vermiş NURSULTAN bizde de olur mu ya ? olur diyecek yine bi şuursuz %30 falan çıkar diyorum şaka değil çıkar yani

Seyahat servisi Tutu.ru, Rusya'dan diğer ülkelere uçuşlarda bilet fiyatlarının geçtiğimiz yıla kıyasla ortalama yüzde 71 oranında arttığını açıkladı. Biletlerin en fazla pahalandığı istikametler yüzde 192 ile Nur-Sultan (Astana) ve yüzde 154'le Taşkent oldu.

Tüm yurt dışı istikametler arasında bilet fiyatlarının düşüş kaydettiği tek istikamet ise Antalya.

Moskova-Antalya uçuşları bu yıl geçen seneye kıyasla yüzde 8 daha ucuz. İstanbul uçuşları ise yüzde 40 daha pahalı.

Tutu.ru'ya göre, Moskova-Erivan biletleri de yüzde 70 oranında artış kaydetti. Aralık ayı için en fazla bilet satılan istikametse Minsk oldu. Son bir yılda Belarus'un başkentine uçuşlar da yüzde 70 pahalandı.

Bir başka bilet rezervasyon servisi Biletix de verileri doğruluyor. Ancak rezervasyon servisinin en çok satış yaptığı istikamet ülke içindeki Soçi oldu. Biletix yetkilileri, çok sayıda havayolu şirketinin ilgi gösterdiği Türkiye istikametinde ise bilet fiyatlarındaki artışın sınırlı kaldığını dile getiriyor.

Aviasales de yurt dışı bilet fiyatlarında artış gözleyen servislerden. Buna göre, uçuş sayısının az olması nedeniyle Dubai gibi popüler istikametlerde bile yüzde 73'lük fiyat artışları söz konusu. Servis yetkilileri, Minsk uçuşlarında yüzde 108, Nur-Sultan uçuşlarında da yüzde 110'luk artışlar yaşandığına dikkat çekiyor.

Dış hat bilet fiyatları yüzde 71 arttı!

Facebook Yorum

Yorumlar

kaslı eski efo ~ 2 ay önce
adam başkente adını vermiş NURSULTAN bizde de olur mu ya ? olur diyecek yine bi şuursuz %30 falan çıkar diyorum şaka değil çıkar yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000