13 Ocak 2021, Çarşamba 14:57:00

DHMİ'nin 'Uçuş Rehberim' uygulaması 44 bin cihaz tarafından indirildi

Devlet Hava Meydanları İşletmesince (DHMİ) geliştirilen "Uçuş Rehberim" uygulaması, 3 ayda yaklaşık 44 bin cihazda kullanılmaya başlandı. Uygulama üzerinden bugüne kadar 50 bin kişi uçuş takibini yaptı.
  • Dhmi de ki yaşlı tayfasının işlerinin yapmaktan helak olduk.yakında bastonla ise gelecekler. Özellikle Ayt istasyonu huzur evi gibi. sayın ilgili .....,
  • İyi de çoluk çocuğun uaptıkları uygulmalar bie en az 100K indiriliyır. Utanç duyacağına gurur duyuyorlar
  • Bizim başarımız
  • IST havalimanında 2GB internet hizmeti çalışmıyor, aylardır böyle.

Devlet Hava Meydanları İşletmesince (DHMİ) geliştirilen "Uçuş Rehberim" uygulaması, 3 ayda yaklaşık 44 bin cihazda kullanılmaya başlandı. Uygulama üzerinden bugüne kadar 50 bin kişi uçuş takibini yaptı.

Modern altyapısı ve kullanışlı ara yüzüyle yolcu ve kullanıcı dostu olan "Uçuş Rehberim" uygulaması, yolcuların seyahat ve iletişim ihtiyaçlarını çağın gereklilikleri doğrultusunda karşılamak üzere sürekli geliştiriliyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, mevcut durumda aktif olarak 3 ayda yaklaşık 44 bin akıllı cihazda çalışan uygulama üzerinden bugüne kadar yaklaşık 50 bin kişi uçuş takibi yaptı, 6 bin kişi ücretsiz internet hizmetinden faydalandı, 1300 kişi ise HES kodu sorgulama işlemi gerçekleştirdi.

İki yeni özellik eklendi

Bunların yanı sıra geçen yılın kasım ayında "Uçuş Rehberim" uygulamasına iki yeni özellik eklendi.

Buna göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı üzerinden alınan web servis ile HES kodu sorgulama hizmeti vatandaşların havalimanları hakkındaki görüş ve önerilerini hızlıca iletebildikleri "Çek-Gönder" hizmeti devreye alındı.

Anlık bildirimlerle yolcuların uçuş kaçırma problemleri giderildi

Vatandaşların havalimanlarında mobil uygulama üzerinden sunulan 2 gigabayta kadar ücretsiz internetten faydalanabilirken, gönderilecek anlık bildirimlerle yolcuların uçuş kaçırma problemleri de giderildi.

15 Ekim 2020'de hizmete girmişti

"Uçuş Rehberim" uygulaması, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun da katıldığı, Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde düzenlenen törenle 15 Ekim 2020'de hizmete girmişti.

Uygulamayla kullanıcılar, Facebook Messenger'dan, DHMİ Uçuş Bilgi Sistemi'ne mesaj, Twitter'dan, @dhmiucusbilgi hesabına mention ve Turkcell Bip üzerinden DHMİ Uçuş Bilgi Sistemi Uygulaması'na mesaj göndererek uçuş bilgilerine ulaşabiliyor.

Anlık uçuş takibi uygulaması da devreye alınacak

Öte yandan bu yılın ilk yarısında tüm havalimanları için kat planları üzerinden iç navigasyon hizmetinin sunulması ve Havada Anlık Uçuş Takibi (Flight Radar) uygulamasının da devreye alınması planlanıyor.

DHMİ'nin 'Uçuş Rehberim' uygulaması 44 bin cihaz tarafından indirildi

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Dhmi ~ 3 yıl önce
Dhmi de ki yaşlı tayfasının işlerinin yapmaktan helak olduk.yakında bastonla ise gelecekler. Özellikle Ayt istasyonu huzur evi gibi. sayın ilgili .....,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dhmi ~ 3 yıl önce
İyi de çoluk çocuğun uaptıkları uygulmalar bie en az 100K indiriliyır. Utanç duyacağına gurur duyuyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thmi arf ~ 3 yıl önce
Bizim başarımız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dhmi ~ 3 yıl önce
Pandemiden etkilenmeyen havacılık kurumu. Eurocontrol para atmasada onlar daha az çalışsada devletin olduğu için etkilenmiyorlar.Dhmide özel sektör çalışanlarıda iyi günde birlikte bu Devlete hizmet ettiler ve bu sektörü birlikte gelistirdiler. DHMİ de şuan diğer kurumlar gibi zarar ediyor bu süreçte. Ama Dhmide en düşük maaş yaklaşık olarak 10 bin oldu maksimum maaslar pilotlari geçti nerdeyse zarar ederken tabiki maaşlarını alsınlar umarım dahada iyi olur ilerde ama diğer taraftan ozeldeki Havacilik personellerinin maaşları bu zor günlerde kesildi yarısı devletin olanlarda bile. özel sektördeki personelerde maaşlarını tam almalı bu konuda destek olunmalı bu sayede gelecekte bu sektör daha tecrübeli ve daha iyi insanları elinde tutabilir yoksa gelecekte çok tecrübe kaybımiz olur.Dhmi personellerininde tüm özel sektör çalışanlarının da umarım bundan sonra herzaman maaşlarını tam aldiklari günler gelir.
IST ~ 3 yıl önce
IST havalimanında 2GB internet hizmeti çalışmıyor, aylardır böyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000