29 Eylül 2022, Perşembe 11:14:09

DHMİ'nin projesi Avrupa'da yarı finalde

DHMİ tarafından hayata geçirilen E-Doğrudan Temin projesi, Avrupa Komisyonu tarafından her yıl düzenlenen Avrupa Yenilikçi Tedarik Ödülleri kapsamında yarı finale kaldı.
  • İşletme olarak bu kadar ihtiyara huzurevi imkanı sağlamakta dünya birincisi siniz. Adamlar artık bastonla geliyorlar işe. Sayenizde tebrikler
  • güncellensin
  • Esas hata SHGM dedir. Ama zannediyorum yakın bir zamanda bu hataların üzerine gidecektir. Hatta sigorta firmaları birçok havalimanı uygunsuz vaziyette olduğundan primlerini elementer sigorta da yukarı çekmişlerdir.
  • Gökhan, projeyi sen mi hazırladın. Maşallah iyi gidiyorsun... DHMİ senin gibi yönetici görmedi.Seni görevden alanlar utansın
  • Yahu şartnamelerindeki hatalar ayyuka çıkmış bir kurum nasıl olurda bu projeye katılır. Şartnamen yanlış ise e-işlemlerin hepsi hata verir. Havalimanları şu anda ICAO tavsiyelerinin çok uzağıda bu şartname hataları nedeniyle…
  • Oralarda da işbirliğiniz var mı? Gerçi Srknl görevden alındı. Srgl işi bitince terketmiştir: işi düşünce her yanında yer alır.

DHMİ tarafından hayata geçirilen E-Doğrudan Temin projesi, Avrupa Komisyonu tarafından her yıl düzenlenen Avrupa Yenilikçi Tedarik Ödülleri kapsamında yarı finale kaldı.

1 Şubat 2021 tarihinde DHMİ Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında pilot olarak, 3 Mayıs 2021 tarihinden itibaren de tüm havalimanlarında uygulamaya geçirilen E-Doğrudan Temin projesi, 22 Haziran 2022 tarihinde Avrupa İnovasyon Konseyi ve Kobiler Yürütme Ajansının değerlendirilmesine (EISMEA) sunuldu.

Dijital dönüşüm, sosyal etki, iş birliği, uygulanabilirlik, etik değerler, ilham veren, şeffaflık, güvenilirlik, kaynakların etkin ve verimli kullanılması, süreklilik, hesap verebilirlik ve inovatiflik ölçütleri kullanılarak yapılan değerlendirme neticesinde DHMİ E-Doğrudan Temin projesi, İspanya, İrlanda, Almanya, İtalya, Norveç’in projeleri ile yarı finale kaldı.

HEDEF AVRUPA BİRİNCİLİĞİ

13 Ekim 2022 tarihinde sanal ortamda, çevrimiçi olarak uzman jüri üyelerine gerçekleştirilecek olan İngilizce sunumların ardından 2 finalistin isimleri açıklanacak. Kazanan ve ikinci olan projeler, 8 Aralık 2022’de Brüksel’de düzenlenecek ödül töreninde, Avrupa İnovasyon Konseyi (Europeon Innovation Council) Zirvesi sırasında ilan edilecek.

UYGULAMA 1 ŞUBAT 2021’DE BAŞLADI

1 Şubat 2021 tarihinden beri, DHMİ'nin doğrudan temin süreçlerinin tamamı, kurum web sitesinin E-Doğrudan Temin Alım İlanları bölümüne girilerek güvenli, hızlı, pratik bir şekilde online olarak gerçekleştiriliyor.

Proje ile 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 22. maddesi (d) bendi kapsamında yapılacak alımların elektronik ortama taşınması ile kamu kaynaklarının etkin, verimli, ekonomik kullanılmasını, satın alma süreçlerinin şeffaf ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor.

DHMİ, bu konuda ilk adım atan ve kendi imkânları ile geliştirdiği yazılımla uygulamada son derece başarılı olan öncü kuruluş olarak dikkat çekiyor.

DHMİ'nin projesi Avrupa'da yarı finalde

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

DHMİ ~ 2 ay önce
İşletme olarak bu kadar ihtiyara huzurevi imkanı sağlamakta dünya birincisi siniz. Adamlar artık bastonla geliyorlar işe. Sayenizde tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
promosyonlar ~ 2 ay önce
güncellensin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SGHM önemlidir ~ 2 ay önce
Esas hata SHGM dedir. Ama zannediyorum yakın bir zamanda bu hataların üzerine gidecektir. Hatta sigorta firmaları birçok havalimanı uygunsuz vaziyette olduğundan primlerini elementer sigorta da yukarı çekmişlerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sorkunlu ~ 2 ay önce
Gökhan, projeyi sen mi hazırladın. Maşallah iyi gidiyorsun... DHMİ senin gibi yönetici görmedi.Seni görevden alanlar utansın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çık yazık ~ 2 ay önce
Yahu şartnamelerindeki hatalar ayyuka çıkmış bir kurum nasıl olurda bu projeye katılır. Şartnamen yanlış ise e-işlemlerin hepsi hata verir. Havalimanları şu anda ICAO tavsiyelerinin çok uzağıda bu şartname hataları nedeniyle…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gkhn Srknl Gkhn Srgl ~ 2 ay önce
Oralarda da işbirliğiniz var mı? Gerçi Srknl görevden alındı. Srgl işi bitince terketmiştir: işi düşünce her yanında yer alır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000