06 Temmuz 2017, Perşembe 11:02:32

DHMİ'den Sivas açıklaması

Dün AirportHaber'in duyurduğu Sivas Havalimanı'ndaki yıkık kısımlarla ilgili Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nden açıklama geldi.
  • Bu ticari ve siyasi kafayla ancak bu kadar iş yapılır. Son 15 yılda göz boyamak için yapılan herşeyin altında benzer rezillikler var. O zamanlar Binali Yıldırım' ın yerine atanan Ulaştırma Bakanı, seçim yatırımı ve şovu için bu binaya apar topar açılış yapmışlardı. Çok iyi bilirim çünkü oradaydım. Keşke o dökülenlerin altında buna sebep olanlar kalsa hiç değilse içimiz acımaz. Milleti kandıranları asla affetmiyoruz.
  • Asıl soru su olmalı; Ulkenin cogu bolgesi yagmurlu cogu ili kotu hava kosulları ile boğusurken neden dokulen sadece Sivas?
  • çok rezil çok kalitesiz malzemeyle yapılmış çift başlı kartala benzeteceğiz diye rezil bir ucube yaptılar
  • Gelin Trabzonun iç hatlar dış cephesinin kaplamalarına bir bakın. Terminal katına konan bazı saksıların neden orada durduğunu bir sorun.Kaplamalar daha kabul yapılmadan öyleydi ve hiç bir şey yapılmadan bu şekliyle devralındı. Türkiyede sadece Dhmi değil tüm Kitlerin teslim aldığı binalar benzer şekildedir. Fayanslar dökülür, akarlar taşar, boyalar soyulur, tuvaletler tıkanır, çatılar akıtır vs vs..
  • Öncelikle Sivas gibi kışları soguk ve şiddetli geçen bir memlekete (havalimanı rakım :1650m) hangi mantıkla tamamen metal aksam üzerine dış cephe cam giydirme şeklinde bina yapılmasını ilk günde anlamış değildim hala da anlamıyorum.inşaat mühendisi değilim ancak; 1- binanın çatısının kavisli yaşılamsı karın çatıta birikmesine ve çatının fazladan yük taşımasına ve akmasına neden olmaktadır. 2- Kışın; binanın içinde tavan omadığı için ( direk çatıyı görebilirsiniz) yerdeki petekler ısıtma için açıldığında sıcak hava yükselmekte( basit fizik kanunu) ve personel donmaktadır. 3-Dış cephe çift cam ( ısıcam ) olmasına rağmen kışın soğuk havayı içeri yazında sıcak havayı içeri almaktadır.(camların arasındaki fitiller ve dolayısıla boşluklar) Yazacak çok şey var ama dediğim gibi başkalarının uzmanlık alanında ahkam kesmek istemem(bunlar sadece basit vatandaş olarak gözlemlerim)
  • Sözde yeniden iş planı yapmış miş muş. Dhmi insanları saf yerine koymasın geçici kabulden beri buna benzer açık ve gizli kusurlu imalatlarin varlığını kontrolörler dahil herkes biliyordu. Çatısı akan,panelleri uçan,dış cephesinden rüzgar giren,duvarları bölünen buna ve buna benzer her yer kusurlu. Bir an evvel kısmi terminal kullanımıyla bir miktar kapatılıp çatı ve cephe konusunda özellikle değişiklikler yeniden imalat yapılmalıdır. Ağır kış şartlarında kar yağışı sonrası o çatı bir çökerse altında sadece yolcular degil müteahhit,dhmi,bakanlık,hükümet hasılı devlet kalır.
  • Bir fırtınada bu hale geldiyse allah korusun deprem olunca ne olacak oraya.. Gene inşaat ihalesiyle kimi zengin ettilerse..
  • dhmi nin bu tavrını en içten kutlarım kesinlikle görevlerini yapmışlardır.

Dün AirportHaber'in duyurduğu Sivas Havalimanı'ndaki yıkık kısımlarla ilgili Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nden açıklama geldi.

İşte DHMİ'nin o açıklaması:

Sayın Ali KIDIK
Airporthaber Genel Yayın Yönetmeni

Sitenizde yayımlanan “Sivas Nuri Demirağ Havalimanı dökülüyor!” başlıklı habere ilişkin olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür.

23 Nisan 2017 tarihinde Sivas il genelinde yaşanan şiddetli fırtına nedeniyle Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Terminal Binası Check-In salonunun Güney cephe duvarında çatlama ve esnemeler meydana gelmiştir. Havalimanı Müdürlüğünce durumun bildirilmesi üzerine hemen harekete geçen İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı ile yüklenici firma yetkilileri, Terminal Binası içerisinde gerekli incelemelerde bulunmuşlardır.

Rüzgâr, sarsıntı gibi dış etkenler nedeniyle hasar gören bölümler, şeritlerle yolcu ve personel kullanımına kapatılmış; yüklenici firma hasarlı kısımlar üzerinden küçük çaplı onarımlar yapmıştır.

Ancak Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Müdürlüğü ve İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı, yapılan onarım işini yeterli görmeyerek sözleşme hükümleri gereğince yeniden bir iş planı ve projelendirme yapmıştır. Bunun üzerine,  Yüklenici Firma Havalimanı’nda geniş çaplı ve kalıcı bir çalışma başlatmıştır.

Görüldüğü gibi, havalimanında meydana gelen kısmi hasarlar, yaşanan doğal afet sonucu ortaya çıkmıştır. Üzücü olaydan sonra gerekli işlemler hemen başlatılmış, Genel Müdürlüğün ciddi takip ve müdahalesiyle Yüklenici Firma gerekli çalışmalara başlamıştır. İlgili birimlerimizin kontrolünde hızlı bir şekilde devam etmekte olan bu çalışmalar en kısa sürede tamamlanacaktır.

DHMİ'den Sivas açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Makyajcılar ~ 5 yıl önce
Bu ticari ve siyasi kafayla ancak bu kadar iş yapılır. Son 15 yılda göz boyamak için yapılan herşeyin altında benzer rezillikler var. O zamanlar Binali Yıldırım' ın yerine atanan Ulaştırma Bakanı, seçim yatırımı ve şovu için bu binaya apar topar açılış yapmışlardı. Çok iyi bilirim çünkü oradaydım. Keşke o dökülenlerin altında buna sebep olanlar kalsa hiç değilse içimiz acımaz. Milleti kandıranları asla affetmiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ky ~ 5 yıl önce
Asıl soru su olmalı; Ulkenin cogu bolgesi yagmurlu cogu ili kotu hava kosulları ile boğusurken neden dokulen sadece Sivas?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 5 yıl önce
Sen hiç Sivas soğuğu yedin mi gardas :)
kadir ~ 5 yıl önce
çok rezil çok kalitesiz malzemeyle yapılmış çift başlı kartala benzeteceğiz diye rezil bir ucube yaptılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadir 61 ~ 5 yıl önce
Gelin Trabzonun iç hatlar dış cephesinin kaplamalarına bir bakın. Terminal katına konan bazı saksıların neden orada durduğunu bir sorun.Kaplamalar daha kabul yapılmadan öyleydi ve hiç bir şey yapılmadan bu şekliyle devralındı. Türkiyede sadece Dhmi değil tüm Kitlerin teslim aldığı binalar benzer şekildedir. Fayanslar dökülür, akarlar taşar, boyalar soyulur, tuvaletler tıkanır, çatılar akıtır vs vs..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sade vatandaş ~ 5 yıl önce
Öncelikle Sivas gibi kışları soguk ve şiddetli geçen bir memlekete (havalimanı rakım :1650m) hangi mantıkla tamamen metal aksam üzerine dış cephe cam giydirme şeklinde bina yapılmasını ilk günde anlamış değildim hala da anlamıyorum.inşaat mühendisi değilim ancak; 1- binanın çatısının kavisli yaşılamsı karın çatıta birikmesine ve çatının fazladan yük taşımasına ve akmasına neden olmaktadır. 2- Kışın; binanın içinde tavan omadığı için ( direk çatıyı görebilirsiniz) yerdeki petekler ısıtma için açıldığında sıcak hava yükselmekte( basit fizik kanunu) ve personel donmaktadır. 3-Dış cephe çift cam ( ısıcam ) olmasına rağmen kışın soğuk havayı içeri yazında sıcak havayı içeri almaktadır.(camların arasındaki fitiller ve dolayısıla boşluklar) Yazacak çok şey var ama dediğim gibi başkalarının uzmanlık alanında ahkam kesmek istemem(bunlar sadece basit vatandaş olarak gözlemlerim)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sivaslı ~ 5 yıl önce
Sözde yeniden iş planı yapmış miş muş. Dhmi insanları saf yerine koymasın geçici kabulden beri buna benzer açık ve gizli kusurlu imalatlarin varlığını kontrolörler dahil herkes biliyordu. Çatısı akan,panelleri uçan,dış cephesinden rüzgar giren,duvarları bölünen buna ve buna benzer her yer kusurlu. Bir an evvel kısmi terminal kullanımıyla bir miktar kapatılıp çatı ve cephe konusunda özellikle değişiklikler yeniden imalat yapılmalıdır. Ağır kış şartlarında kar yağışı sonrası o çatı bir çökerse altında sadece yolcular degil müteahhit,dhmi,bakanlık,hükümet hasılı devlet kalır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne güzel.. ~ 5 yıl önce
Bir fırtınada bu hale geldiyse allah korusun deprem olunca ne olacak oraya.. Gene inşaat ihalesiyle kimi zengin ettilerse..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kadir ~ 5 yıl önce
dhmi nin bu tavrını en içten kutlarım kesinlikle görevlerini yapmışlardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben de ~ 5 yıl önce
Sevgilerimle kutlarim. Bir dost...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000