09 Ocak 2017, Pazartesi 14:03:40

DHMİ'den 'kar' açıklaması

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), İstanbul'u etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda yapılan çalışmalara ilişkin bir açıklama yayınladı.
  • Pistler ve taksi yolları açıktı asıl sorun apronda ki araç yollarında ki karlara 200 lüçkörükler dışında hiç müdahale edilmemiş olmasıdır. Tango apronunda yankee pronunda araç gidemeyecek kadar kötüydü uçak park alanına yanaşıyor fakat merdiven , wheelchair,ikram aracı,yakıt aracı vede ucak altı kardan uçaga yanaşamıyor uçak a hizmet veremiyordu. Dolayısıyla uçak park alanını terk edemediğinden tüm park alanları doldu ve kaosa dönüştü. Yakıtı azalan uçakların mecburen inmesiyle zulu taxi yolu tem otoyolu gibi araçların arka arkaya park etmesiyle kapandı. Yolculara taxi yolunda uzun süre uçakdan inmeyi bekledi ve taxi yolundaki tüm uçaklar ordan çıkamayacagı için ground oldu üm seferler iptal edilip ahl de uçak iniş kalkışı durdu. 1 karış suda boğulmak bu olsa gerek dhmi tam anlamıyla sınıfda kaldı havacılıkdan anlamayan yönetiler uçak operasyonu sadece pist den ibaret değildir herhalde bunu öğrenmişssijizdir. Havayolu Şirketleri, yolcular hatta yer hizmetleri şirketleri hepsi dhmi nin sorumsuz ve bilinçsiz bilinçli taksir boyutundaki ihmali yüzünden büyük zararlar görmüştür
  • O KARI BELEDİYE ARACLARLA SAĞ SOLA ATMAKLA OLMUYOR B EFENDİ YERİN DAR OLUPTA OYNAYACAK YERİN DAR GELEN UCAKTA KARŞI MEYDANDAN DOĞAN HAVA ŞARTLARI NEDENİYLE KALKAMAS SA GENEDE BİZ CALIŞANLAR OLARAK DEVAMLI MEYDANI ACIK TUTMUŞTUR AMA BELEDİYE ARACLARI YOLDA İKİ VEYA TIRAFIK OLDUĞUNDA NE HALE GELDIĞINDE GÖRDÜK İLK GÜN ONA GÖRE KONUŞAN VE YORUM YAPAN ONA GÖRE KONUŞSUN BİZ DEVLET HAVA MEYDANLARI CALIŞANLARI OLARAK CANLA BAŞLA CALIŞTIK ŞİRKETLERDEN TEŞEKÜRLERİMİZİ ALDIK GERİSİ TEFATURDAN ÖTE GİTMEZ BİZ CANIŞANLAR OLARAK BÜTÜN YÖNETİMİMZE BAŞMÜDÜRÜMÜZ VE GENEL MÜDÜR YARDIMCIMIZ CELAL BEYE BÜTÜN MÜDÜRLERİMİZE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ SAYGILARIMIZLA
  • Demek ki 35 araç ve 180 personel hiç bir işe yaramamış. Çünkü uçak trafiği gerçekleştirilemiyor. Araçlar garajında, personel evinde yatsa daha iyi idi.
  • Yapılacak işlem basit: Büyükşehir belediye araçları B kapısından girecek. Maksimum 2 saat: O pist, o apron, park sahlaarı tertemiz olmazsa apron kartını orada bırakırım. bir daha da girmem...
  • İsveç, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde senenin büyük bir bölümünde karla mücadele yapılır. Bu kadar araç ve adam kullanmazlar. 35 araç, 180 personel çalıştırılmasına rağmen işi eline yüzüne bulaştırmak, hovardaca bunca kaynağı çar çur edip te sonra muzaffer komutan edasıyla zeytin yağı gibe üste çıkmak buradakilere mahsus. İmam cemaat meselesi nede olsa. Bunların kendilerini yönetmesi için başlarına getirdikleri de kendileri gibi. Akılları çok ya, kimseye danışmaya da ihtiyaç duymaz ama böyle rezil olurlar. Dost acı söyler sayın.
  • Ha tren ha kar, ikisini de seyreden var.
  • Herşeyden para almaya gelince dhmi cellat.ama bir kar yağdı uçakları hapis etti dhmi.aylarca ne yaptınız.avrupa Rusya'da neler yapılıyor kar yağınca bir öğrenin.yazık bu zarara.yazık bu yaptıklarınıza.havacılık adına utanç.görüş yoksa birşey diyemem ama yağan kar için mücadelenize soruşturma açılması gerek.almayı biliyorsunuz yapmayıda bilin lütfen.ulaştırma bakanımız inş.bunun hesabını soracaktır.sınıfda kaldınız dhmi.
  • Bence havayolu şirketlerinin zararlarını beceriksiz dhmi karşılamalı.. yaZık günah yolculara ekiplere şirketlere..3 tane adamın acizliğini bizler çekmek zorundamıyız ya.?
  • merak ettim araştırdım ve şok oldum son 50 yılda kar yağışı nedeniyle arlanda havalimanında tek bir uçuş iptal edilmemiş 9 ay kar yağan memleket isveç bu beceriksizliği ancak özelleştirme paklar mevcut personel voleybol oynasın
  • Sahi arkadaşlar bilen varsa yazsın Dhmi nin Başmüdürünün 40 küsür yaşındaki karısı THY ye Uzman olarak mı girdi????

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), İstanbul'u etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda yapılan çalışmalara ilişkin bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada:

İstanbul’u etkisi altına alan ve özellikle de Avrupa yakasında kendini hissettiren kötü hava koşulları, Atatürk Havalimanındaki hava trafiğini de maalesef olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

2009'dan bu yana en yoğun kar yağışının yaşandığı İstanbul’da, havayolunu tercih eden yolcularımızın mağduriyetlerinin asgariye indirilmesi için DHMİ tarafından büyük çaba gösterilmektedir. Bu kapsamda,  6 Ocak 2017 Cuma Günü saat 18.00’den itibaren başlatılan kar mücadelesine devam edilmektedir. Üç vardiya halinde görevlendirilen 180 personelimiz,  kullanımlarına verilen ileri teknolojik donanıma sahip 35 araçla pistler ve aprondaki önemli noktaları temizlemek için cansiperane bir gayret göstermişlerdir. 24 saat kesintisiz mesai esasına göre devam eden bu çalışmalarda, şu ana kadar, buzlanmayı önlemek üzere pist, taksi yolu ve uçak park yerlerinde 260 ton deicing sıvısı kullanılmıştır.

Pistler karla mücadele araçlarıyla devamlı olarak açık tutulmasına rağmen, kar yağışının tipiye dönüşmesi ve görüş düşüklüğü nedeniyle inişlerde zaman zaman sıkıntı yaşanabilmektedir.

Yolcu güvenliği ve memnuniyeti için azami gayret gösteren kuruluşumuzun yoğun çabalarına rağmen, vatandaşlarımızın olağanüstü şartlardan kaynaklanan mağduriyetleri karşısında duyduğumuz üzüntüyü kamuoyu ile paylaşıyor;  zor koşullarda yoğun bir kar mücadelesi yürüten mesai arkadaşlarımız ve paydaşlarımıza şükranlarımızı iletiyoruz.

DHMİ'den 'kar' açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (59)

3 gece caşımış hat teknisyeni ~ 2 yıl önce
Pistler ve taksi yolları açıktı asıl sorun apronda ki araç yollarında ki karlara 200 lüçkörükler dışında hiç müdahale edilmemiş olmasıdır. Tango apronunda yankee pronunda araç gidemeyecek kadar kötüydü uçak park alanına yanaşıyor fakat merdiven , wheelchair,ikram aracı,yakıt aracı vede ucak altı kardan uçaga yanaşamıyor uçak a hizmet veremiyordu. Dolayısıyla uçak park alanını terk edemediğinden tüm park alanları doldu ve kaosa dönüştü. Yakıtı azalan uçakların mecburen inmesiyle zulu taxi yolu tem otoyolu gibi araçların arka arkaya park etmesiyle kapandı. Yolculara taxi yolunda uzun süre uçakdan inmeyi bekledi ve taxi yolundaki tüm uçaklar ordan çıkamayacagı için ground oldu üm seferler iptal edilip ahl de uçak iniş kalkışı durdu. 1 karış suda boğulmak bu olsa gerek dhmi tam anlamıyla sınıfda kaldı havacılıkdan anlamayan yönetiler uçak operasyonu sadece pist den ibaret değildir herhalde bunu öğrenmişssijizdir. Havayolu Şirketleri, yolcular hatta yer hizmetleri şirketleri hepsi dhmi nin sorumsuz ve bilinçsiz bilinçli taksir boyutundaki ihmali yüzünden büyük zararlar görmüştür

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİR CALIŞAN ~ 2 yıl önce
O KARI BELEDİYE ARACLARLA SAĞ SOLA ATMAKLA OLMUYOR B EFENDİ YERİN DAR OLUPTA OYNAYACAK YERİN DAR GELEN UCAKTA KARŞI MEYDANDAN DOĞAN HAVA ŞARTLARI NEDENİYLE KALKAMAS SA GENEDE BİZ CALIŞANLAR OLARAK DEVAMLI MEYDANI ACIK TUTMUŞTUR AMA BELEDİYE ARACLARI YOLDA İKİ VEYA TIRAFIK OLDUĞUNDA NE HALE GELDIĞINDE GÖRDÜK İLK GÜN ONA GÖRE KONUŞAN VE YORUM YAPAN ONA GÖRE KONUŞSUN BİZ DEVLET HAVA MEYDANLARI CALIŞANLARI OLARAK CANLA BAŞLA CALIŞTIK ŞİRKETLERDEN TEŞEKÜRLERİMİZİ ALDIK GERİSİ TEFATURDAN ÖTE GİTMEZ BİZ CANIŞANLAR OLARAK BÜTÜN YÖNETİMİMZE BAŞMÜDÜRÜMÜZ VE GENEL MÜDÜR YARDIMCIMIZ CELAL BEYE BÜTÜN MÜDÜRLERİMİZE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ SAYGILARIMIZLA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne değişti, ~ 2 yıl önce
Demek ki 35 araç ve 180 personel hiç bir işe yaramamış. Çünkü uçak trafiği gerçekleştirilemiyor. Araçlar garajında, personel evinde yatsa daha iyi idi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne fark eder ~ 2 yıl önce
Yapılacak işlem basit: Büyükşehir belediye araçları B kapısından girecek. Maksimum 2 saat: O pist, o apron, park sahlaarı tertemiz olmazsa apron kartını orada bırakırım. bir daha da girmem...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hovarda ~ 2 yıl önce
İsveç, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde senenin büyük bir bölümünde karla mücadele yapılır. Bu kadar araç ve adam kullanmazlar. 35 araç, 180 personel çalıştırılmasına rağmen işi eline yüzüne bulaştırmak, hovardaca bunca kaynağı çar çur edip te sonra muzaffer komutan edasıyla zeytin yağı gibe üste çıkmak buradakilere mahsus. İmam cemaat meselesi nede olsa. Bunların kendilerini yönetmesi için başlarına getirdikleri de kendileri gibi. Akılları çok ya, kimseye danışmaya da ihtiyaç duymaz ama böyle rezil olurlar. Dost acı söyler sayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tren-Kar ~ 2 yıl önce
Ha tren ha kar, ikisini de seyreden var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazıklar olsun DHMİ ~ 2 yıl önce
Herşeyden para almaya gelince dhmi cellat.ama bir kar yağdı uçakları hapis etti dhmi.aylarca ne yaptınız.avrupa Rusya'da neler yapılıyor kar yağınca bir öğrenin.yazık bu zarara.yazık bu yaptıklarınıza.havacılık adına utanç.görüş yoksa birşey diyemem ama yağan kar için mücadelenize soruşturma açılması gerek.almayı biliyorsunuz yapmayıda bilin lütfen.ulaştırma bakanımız inş.bunun hesabını soracaktır.sınıfda kaldınız dhmi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dhmi ödemeli ~ 2 yıl önce
Bence havayolu şirketlerinin zararlarını beceriksiz dhmi karşılamalı.. yaZık günah yolculara ekiplere şirketlere..3 tane adamın acizliğini bizler çekmek zorundamıyız ya.?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Stockholm Arlanda ~ 2 yıl önce
merak ettim araştırdım ve şok oldum son 50 yılda kar yağışı nedeniyle arlanda havalimanında tek bir uçuş iptal edilmemiş 9 ay kar yağan memleket isveç bu beceriksizliği ancak özelleştirme paklar mevcut personel voleybol oynasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AH THY AH ~ 2 yıl önce
Sahi arkadaşlar bilen varsa yazsın Dhmi nin Başmüdürünün 40 küsür yaşındaki karısı THY ye Uzman olarak mı girdi????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000