11 Ekim 2019, Cuma 19:39:25

DHMİ’de flaş gelişme; Soruşturma açıldı

DHMİ’de keyfi uygulamalarıyla kurumda rahatsızlık yaratan baş müfettiş Orhan Tosun hakkında soruşturma başlatıldı.
  • Giden gider kalan sağlar bizimdir. Teknikten sorumlu hurdacı yazın beraber tosun paşayla yediğiniz hurmalar kışın bi tarafını tırmalayacak. Sakın ha tatil günleri gece gelip kamyona yüklediğin zımbırtılarıda bizim üstümüze atma nakliyeciyiz diye. Hemşerin kankin tosun paşayla artık kadeh kaldırırsınız.
  • Vay be tosun paşa vay be sen gittin ama Adana’da ki kankin kara kara düşünüyor. İnşallah bombamız patlamaz diye.
  • Son iki yıldaki yurtdışı kursları ve görevleri inceleseler neler çıkar neler
  • Tosun efendiye soruşturma açmak ve görevden uzaklaştırmak yetmez hem kurum içerisinde derin bir soruşturma yapılmalı ve savcılığa verilmelidir. Yapmış olduğu iftira ve düzmece raporları yok sayılmalı ve memuriyet den ömür boyu men edilmelidir ki adalet sağlansın
  • Bu saatten sonra Dhmi de denetim mekanizması basıl işleyecek merak ediyorum.Birde unutmadan söyleyeyim mevcut havalimanı müdürlerimin nerdeyse tamamı başuzman olacakmış.
  • Havacılık sektöründe müfettiş iki kurumda var. DHMİ ve THY . DHMİ gibi bir kurumda bunlar oluyor ise özel şirket statüsünde olan THY de neler oluyordur acaba? Murat Başkan ne dersin. Araştırmaya başlamışsındır artık.
  • Personele işe devamsızlık yapıyor diye ceza veriyor, kendisinin ise işe ne zaman gelip gittiği belli değil diyemem devam kayıtlarından biri baksa görecek. Sonuç mu ?
  • Gruplar yakında ortadan kalkacak...
  • Şanlıurfa DHMİ yönetimine ne demeli.
  • Defalarca yazdık bu paşaya demekki bizim adana daki hurdacı aleminyoncu demirci kablocu boyacı inşaat tadilatları adi% 10 cuya çıkan o kendini bilmez hadsiz devleti zarar yaptıran yardımcı bir müdür vardı adam gerek bile duymadı gelmeye şimdi hesap ver bakim tosun paşa ama burdan sesleniyor erdinç beye adana Goź ardı etmeyin bundan sonra tek başına kalmış değer bir baş müdür var ama bu hurdacı kaplocu aleminyoncu.kilima. %10 öncü komisyonda zati takibe alim

DHMİ’de keyfi uygulamalarıyla kurumda rahatsızlık yaratan baş müfettiş Orhan Tosun hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonuçlanana kadar Tosun görevden el çektirildi.

AirportHaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık’ın bu haftaki köşesinde dikkat çektiği DHMİ baş müfettişi Orhan Tosun hakkında soruşturma başlatıldı. Bir süredir DHMİ kurum kültürüyle bağdaşmayan uygulamalara imza atan Tosun soruşturma sonuna kadar görevden alındı.

İddiaya göre Tosun bazı iltimaslı kişiler hakkında liyakatsız tasarruflarda bulunmuş bu da DHMİ içerisinde huzursuzluğa neden olmuştu. Kıdık’ın yazısı ile gündeme gelen konu üzerine DHMİ genel müdürü talimatıyla harekete geçildi. Tosun halkındaki soruşturma tamamlanana kadar görevden uzaklaştırıldı. 

DHMİ’de flaş gelişme; Soruşturma açıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Nakliyeci ~ 7 gün önce
Giden gider kalan sağlar bizimdir. Teknikten sorumlu hurdacı yazın beraber tosun paşayla yediğiniz hurmalar kışın bi tarafını tırmalayacak. Sakın ha tatil günleri gece gelip kamyona yüklediğin zımbırtılarıda bizim üstümüze atma nakliyeciyiz diye. Hemşerin kankin tosun paşayla artık kadeh kaldırırsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnşaat teknikeri ~ 7 gün önce
Vay be tosun paşa vay be sen gittin ama Adana’da ki kankin kara kara düşünüyor. İnşallah bombamız patlamaz diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çiftlik ~ 7 gün önce
Son iki yıldaki yurtdışı kursları ve görevleri inceleseler neler çıkar neler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet ~ 9 gün önce
Tosun efendiye soruşturma açmak ve görevden uzaklaştırmak yetmez hem kurum içerisinde derin bir soruşturma yapılmalı ve savcılığa verilmelidir. Yapmış olduğu iftira ve düzmece raporları yok sayılmalı ve memuriyet den ömür boyu men edilmelidir ki adalet sağlansın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Denetim ~ 9 gün önce
Bu saatten sonra Dhmi de denetim mekanizması basıl işleyecek merak ediyorum.Birde unutmadan söyleyeyim mevcut havalimanı müdürlerimin nerdeyse tamamı başuzman olacakmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meraklı ~ 9 gün önce
Havacılık sektöründe müfettiş iki kurumda var. DHMİ ve THY . DHMİ gibi bir kurumda bunlar oluyor ise özel şirket statüsünde olan THY de neler oluyordur acaba? Murat Başkan ne dersin. Araştırmaya başlamışsındır artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Darısı THY Müfettişlerine ~ 9 gün önce
Personele işe devamsızlık yapıyor diye ceza veriyor, kendisinin ise işe ne zaman gelip gittiği belli değil diyemem devam kayıtlarından biri baksa görecek. Sonuç mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tazminat ~ 9 gün önce
Gruplar yakında ortadan kalkacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tercan ~ 9 gün önce
Şanlıurfa DHMİ yönetimine ne demeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hurdacı ve tosun paşa ~ 9 gün önce
Defalarca yazdık bu paşaya demekki bizim adana daki hurdacı aleminyoncu demirci kablocu boyacı inşaat tadilatları adi% 10 cuya çıkan o kendini bilmez hadsiz devleti zarar yaptıran yardımcı bir müdür vardı adam gerek bile duymadı gelmeye şimdi hesap ver bakim tosun paşa ama burdan sesleniyor erdinç beye adana Goź ardı etmeyin bundan sonra tek başına kalmış değer bir baş müdür var ama bu hurdacı kaplocu aleminyoncu.kilima. %10 öncü komisyonda zati takibe alim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000