21 Ağustos 2023, Pazartesi 10:05:38

"Devlet Torpil Meydanları İşletmesi"

Daha önce "250 kadar torpilli yandaşı, “Görevde Yükselme Sınavı” ile gelinebilecek kadrolara hülle yoluyla atanıyor" diyerek Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde (DHMİ) torpilli atamaların yapıldığı iddialarını gündeme gazeteci İsmail Saymaz, bu kez de bir başka 'torpilli atama'yı köşesine taşıdı.
  • istedikleri şeyi yaparlar yorumla zaman harcamayın
  • Sınavlar ve yönetmelikler normal vatandaş için.. torpilli isen yalamayı seviyorsan 1 günde tayin yarım günde üst kadrolar..
  • Allah'ın huzuruna gelince nasıl açıklama yapılacak çok merak ediyorum, sadece burası değil herkes her şekilde bir torpille el altından hak etmediği bilmediği anlamadığı yerlere geliyorlar, o parayı kendi nasıl yiyor onu geçtim birde çocuklarına evine yedirenler var. Ne kadar hakkınizla kazanıp geldiniz ? Vicdanınız da size yenilmiş
  • biri cbşknlğ forsuyla insanlara şirin görünmek için limanları gezer, yapmacık fotoğraflarla instagram paylaşımı yapar; biri kendini hint kumaşı sanar; en başlarının sadece boğaziçi etiketi var maalesef, orayı da nasıl bitirmiş enteresan; ama en özeli başı örtülü, hak hukuk liyakat öncülüklü bacımız... birer birer görevden alınmanız temennilerimle...
  • 8 buçuk yıldır bu kurumda arff olarak çalışıyorum, sürekli aynı haberleri verip duruyorsunuz. 3 yıldır aynı yazılar bi şeyi değiştirmiş gibi yazıp duruyorsunuz. nası bi platform burası anlamadım.
  • Yazıların ne yazık ki sadece buzdağının görünen yüzü, örnekler ise neredeyse 300 de 1 falan çok yazık hakkıyla bir şeyler başarmaya çalışanlara, havacılığa bu ülkeye
  • Utanç verici
  • Sorsan alayı dini bütün,alınları secdeye değen,haramı,helali bilenlerdir,yersen tabii. İktidarın ve onlara oy ve destek verenlerin yatacak yerleri yok,ülkeyi göz göre göre ekonomik,sosyal, hukuki,ahlaki her yönden iyice kötüye götürüyorlar. Bunların bu ülkeye verdikleri maddi,manevi zararları cümle düşmanlar birleşse veremezdi hamdolsun !
  • Yargı bir atamayı haksızlık gerekçesi ile durduğunda o atamada imzası olan tüm bürokratlara ceza vermeli, yoksa bu işin çözümü yok. Türkiye deki kurumları tekrar ayağa kaldırmak liyakatı tesis etmek için aynı fetö ile mücadelede olduğu gibi sert önlemler alınmalı. Torpilli bir atamada ismi geçen sebep olan herkesin memuriyetine son verilmeli ki kimse bir daha bu işlere tenezzül etmesin.
  • Çok kötü

Daha önce "250 kadar torpilli yandaşı, “Görevde Yükselme Sınavı” ile gelinebilecek kadrolara hülle yoluyla atanıyor" diyerek Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde (DHMİ) torpilli atamaların yapıldığı iddialarını gündeme gazeteci İsmail Saymaz, bu kez de bir başka 'torpilli atama'yı köşesine taşıdı.

"Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Çiğdem Güvenç, ailesine pek düşkün bir idareci." diyen Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz'ın konuyla ilgili yazısı şu şekilde:

Devlet Torpil Meydanları İşletmesi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Çiğdem Güvenç, ailesine pek düşkün bir idareci.

Laborant kardeşi Mehmet Okan'ı hiçbir yeterliliği olmamasına rağmen memur sıfatıyla Şanlıurfa Havalimanı'na aldırdı.

Okan, kariyer basamaklarını sıçrayarak çıktı.

Önce Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Daire Başkanlığı'nda bilgisayar işletmeni…

2020'de sınava bile girmeden Tokat Havalimanı'nda müdür yardımcısı oldu.

Tokat'a hiç gitmedi.

Bir gün sonra eski görev yerine şef olarak atandı.

Sanmayın ki…

İstisnai bir örnek.

DHMİ'de üç yıldır yasaların çevresinden dolanılarak, kayırılan 250 yandaştan biri, Okan.

TORPİL ÇARKI

Torpil çarkı şöyle işliyor:

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, kadrolaşmak amacıyla Personel Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliği'ndeki boşluğu kullanıyor.

Yönetmeliğe göre havalimanı müdürü ve müdür yardımcılığı için görevde yükselme sınavı gerekmiyor.

Torpilli yandaşlar önce müdür yardımcısı yapılıyor. Ardından sanki alt makama getirilmişler gibi, sınav ve yeterlilikle gelinebilecek şef, baş mühendis, teknik şef ve şube müdürlüklerine atanıyorlar.

YARGIYI TAKAN YOK

Birleşik Taşımacılık Sendikası Havacılık Şubesi Hukuk Sekreteri Osman Karaman, bu çarka çomak soktu.

25 atamayı yargıda iptal ettirdi.

Onlardan biri de…

İnsan Kaynakları Dairesi uzmanı Nadir Arslan'ın daire başkanı yapılması kararıydı. Bu terfi Diyarbakır 1. İdare Mahkemesi'nde bozuldu.

Kararda, “Arslan'ın atanmasındaki sürecin liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde olduğundan bahsetmenin mümkün olmadığı ve açıkça adaletsizlik oluşturduğu” yazıldı.

Karaman'ın şikayeti üzerine Kamu Etik Kurulu, DHMİ Genel Müdürü Keskin'in kayırmacılığa yol açtığını saptadı.

Keskin, bu karar rağmen iki yıldır koltuğunda oturuyor.

Yargı kararlarını tanımıyor.

Hatta meydan okurcasına, terfileri iptal edilen torpilli yandaşlara müdür yardımcılıkları ve şeflik dağıtıyor.

DEPREM BAHANESİYLE SÜRGÜN

Torpilli yandaşlar değil kayırmacılığa karşı savaş açan BTS Hukuk Sekreteri Osman Karaman cezalandırılıyor.

Karaman, 2020'de Hakkari Havalimanı'na sürülmüştü.

Neyse ki geri çekildi.

Depremden sonra Adıyaman Havalimanı'na gönderildi. Enkaz altında iki ay çalıştı.

Döner dönmez…

18 Temmuz'da Hatay Havalimanı'nda geçici görevlendirildiğine ilişkin tebligatı eline ulaştı. Karaman'a göre deprem bahanesiyle sürülmek isteniyor.

RAPORLARI TANIMIYORLAR

Oysa biliyorlar.

Karaman, altı yıldır psikotik bozukluk tanısıyla takip ediliyor.

Yüzde 56 engelli raporu var.

Karaman, tebligatı alınca 20 Temmuz'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden durum bildirir raporu aldı.

Raporda, “Sosyal destek alabileceği, psikiyatrik tedavisinin uygulanabileceği bir merkeze yakın bölgede çalışması uygundur” yazıyor.

Ayrıca üç istirahat raporu temin etti.

DHMİ üçünü de reddetti.

“Çok ivedi işe başlaması” tebliğ edildi.

Aksi takdirde “görevlerini terk etmiş sayılarak” işten atılacaktı.

DHMİ, son iki raporu hakem niteliğindeki Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne tetkik için gönderdi. Raporda, “Fenne uygundur” diye görüş verildi.

Karaman, 8 Ağustos'ta ikinci durum bildirir rapor aldı. Bu raporda da Karaman'ın “Ailesinden sosyal destek alabileceği, psikiyatrik tedavisinin uygulanabileceği, merkeze yakın bölgede çalışması uygundur” deniyor.

DHMİ, rapora istinaden geçici görevlendirmeyi durdurmak zorunda kaldı.

Ancak Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'ne yazı yazarak, “Karaman'ın görevini yapıp yapamayacağının ve başka bir havalimanına görevlendirilip görevlendirilmeyeceğinin değerlendirilmesini” istedi.

Müdürlük Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni hakem tayin etti.

Karaman, bugün Gülhane'ye gidecek.

Çıkacak rapora göre ya ilden ile sürülecek.

Ya da malulen emekli edilecek.

İNTİKAM ALIYORLAR

DHMİ'nin Sağlık Müdürlüğüne gönderdiği yazıda İnsan Kaynakları Daire Başkanı Çiğdem Güvenç ile Başkan Yardımcısı Nadir Arslan'ın imzası var.

Güvenç'in ailesine düşkün olduğu anlatmıştım.

Hani şu…

Kardeşini şefliğe yükselten abla!

Karaman, bu torpilin iptali için de dava açtı.

Dava sürüyor.

Arslan'a gelince.

Hani şu…

Uzmanken şube müdürü yapılan, Karaman'ın açtığı davadan ötürü terfisi iptal edilen, yargı kararına rağmen başkan yardımcılığına getirilen yandaş.

Açıkça intikam alıyorlar.

BTS Başkanı Murat Oral, “Niyetleri ‘Osman işe gelmedi' edip atmak, korku salmak. Burada kin, nefret, mobbing” diyor.

İSMAİL SAYMAZ
SÖZCÜ

"Devlet Torpil Meydanları İşletmesi"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

yorumsuz ~ 1 ay önce
istedikleri şeyi yaparlar yorumla zaman harcamayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TRT ~ 1 ay önce
Havalimanları bizimdir bizim kalacak DHMİ bizimdir bizim kalacak Sloganı : 6 mayıs Diren gezi DHMİ de 7 yılı dolan hakiki ce sahte personelleri atın dedik Yani kuruma giremezler Maaşsız sigortasız çalışanlar var dhmi de onları da 7 yılı dolunca atın
TRT ~ 1 ay önce
DHMİ de görev süresi 7 yıldır değil mi? Havalimanları müdürlerinin müdür yardımcılarının da 7 yılı doldu atılmalarını istiyoruz atılmalarını Hiçbir şekilde giremezler 7 yılı dolan herhangi biri havalimanları teknik blok binalarına, müdüriyet binalarına, dhmi genel müdürlüğü binasına girerse hakkında yasal işlem başlatacağız. Tatca üyeliği de 7 yıldır atın Tatca 'dan. Pkk lı hepsi. Örgüte üye olmuşlar Sosyal medyadan kendisini bir şey olarak tanıtanlara DHMİ de 12500 kişi hakkında soruşturma başlatılmıştır. 2013 2014 2015 2016 girişliler hakkında. Ve 7 yılı dolan eski personeller hakkında. kurum kimliği olmayan giremez dedik. Araştırılmasını istiyoruz bunların kim olduğunu
Şikayetçi ~ 1 ay önce
DHMİ : 6 mayıs DHMİ : ruh sağlığı merkezi, tımarhane Sloganı : 12500 kişilik örgütüz. Her kazananı ihraç edeceğiz.
Trt ~ 1 ay önce
Devlet Hava Meydanları İşletmesinde 7 yılı dolanları ne yapıyorlar sence? İhraç yavrum
Show TV ~ 1 ay önce
Devlet Hava Meydanları İşletmesinde süre 7 yıldır. 7 yılı dolduğu halde o kurumda çalışanları kimler bekliyor görürsün 86 milyon ruh sağlığı hastaları olduklarını biliyor. Anladın mı atın dedik hepsini
Bunlar kim? ~ 1 ay önce
Devlet Hava Meydanları İşletmesine operasyon düzenliyor sessiz beyler
Adana kurttepe ~ 1 ay önce
Adana şakirpaşa havalimanında dhmi 7 yılı dolan var mı? İnternete tatca üyeleri yazınca çıkıyor değil mi sağlık bakanlığına yazı yazanlar sizi uyuşturucu maddeye alıştıranlar 2 yılda bir olur raporunda ruh sağlığı hastalığı ( psikiyatr) onay. Tabi siz zamanla psikiyatr a alıştınız. Alkol testi madde testi yapanlar da onlar 12500 kişilik örgüt, kurumu adana kurttepe ye çevirenler mobbing baskı şiddet. Soruşturma yiyorlar araştırıyoruz bu kişileri. 7 yılları doldu diyorsun
Hava Trafik Kontrolörlüğü ~ 1 ay önce
Benim anlamadığım hava trafik kontrolörü olur raporunda beden psikiyatr(ruh sağlığı hastalıkları) var. Öyle ise kurum ruh sağlığı hastanesidir, tımarhanedir. Onu diyoruz işte sahte bir kurum. Profesyonel bir kurumda sağlık raporunda psikiyatr ( ruh sağlığı hastalıkları) olmaz, 2 yılda bir alıyorlar. Benim anlamadığım bunların hepsinin sosyal medya hesapları var. Sosyal medya hesapları olanlar ders çalışamaz ki Nasıl kpss Yds den yüksek puanlar alarak yerleşecekler? Kesinlikle devlet hava meydanları işletmesini birileri ruh sağlığı merkezine çevirmiş. Bu da bir gerçek. 2015 yılında biz buna şahit olduk.
Adana kurttepe ~ 29 gün önce
Adamlar bu kurumun sahibiyiz diyor sahibi. Ana 7 yılları doldu. Örgüte ait telefon numaralarını silsinler giremezler artık bu kuruma
TIMARHANE ~ 29 gün önce
TIMARHANEymiş doğru çıktı
ATV ~ 25 gün önce
Bize kimse deli gömleği giydiremez diyorlar. Bu 12.500 kişi kim arkadaşlar? Havalimanlarına el koymuşlar her atananı ihraç ediyorlar
Google ~ 23 gün önce
Google a Üyelerimiz Tatca yazınca çıkıyor Tamamı pkk/kck 86 milyon biliyor bunların ruh sağlığı hastaları, tımarhanede yatan hastalar olduğunu Neden bunlarınki ömür boyudur Bu adamların ösym mezuniyet ve kpss Yds lerini merak ediyor 86 milyon vatandaş Bunların tamamı pkk/kck arkadaşlar Devletin resmi kurumunu tımarhaneye ruh sağlığı merkezine çevirmişler Böyle bir kurum olamaz Ösym ile atananlara 7 yıl, kendileri ömür boyu giriyor çıkıyor mobbing baskı... Bu adamlar kim arkadaşlar? Üyelerimiz Tatca 86 milyon biliyor Örgüt kurduklarını yepyeni memurları attıklarını kendilerini ömür boyu hava trafik kontrolörü olarak tanıttıklarını Hasta mı bunlar dhmi ye her havalimanına el koymuşlar...
Tımarhane ~ 3 gün önce
Beyler DHMİ tımarhaneymiş bilginiz olsun. Televizyon kanalları bile bu u konuşuyor. 12500 çar çakal bu hale getirdi. Hiçbiri 4 yıllık fakülte/yüksek okul mezunu değil Kpss ile yerleşmemiş. Peki bu 12500 kişi kim arkadaşlar? Çingene yapmaya çalıştılar bizi çalıştığımız sürede
~ 1 ay önce
Sınavlar ve yönetmelikler normal vatandaş için.. torpilli isen yalamayı seviyorsan 1 günde tayin yarım günde üst kadrolar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ankara Beştepe Cumhurbaşkanlığı ~ 1 ay önce
Kurum kimliği olmayan DHMİ genel müdürlüğüne herhangi bir havalimanının teknik blok binasına vıp müdüriyet binalarına havalimanlarında herhangi bir binaya giremezler. Yalnızca uçağa binen yolcular olabilirler. Dhmi de 7 yılı dolanları atın. Alkol testi yapan kişilerin de 7 yılı doldu.
Emniyet Genel Müdürlüğü ~ 1 ay önce
Devlet Hava Meydanları İşletmesinde görev süresi 7 yıldır. Her havalimanı hakkında soruşturma başlatılmıştır. Kurum kimliği olmayan giremez halen girebiliyorlarsa ihbar edeceğiz.
Maalesef ~ 1 ay önce
Dava sürüyor. Soruşturma başlatılmış DHMİ hakkında iş adamlarına rüşvet haraç şantaj. Hepsini bulun atın dedik. Yılların ruh sağlığı hastaları devlet olmuş türkiye de Bak küçücük çocukları atmışlar bak 657 lileri 4c neden çünkü kendileri pasif yani sosyal medyadan kendilerini öyle tanıtanlar hepsi kuruma el koymuşlar Kendilerini emeklilik yaşına kadar dhmi personeli olarak tanıtacaklar susun. Bütün Türkiye 12500 ruh sağlığı hastasını tanıyor Çünkü dhmi ruh sağlığı merkezidir Kazananlar hep aynı çar çakal takımı ile çalışıyor 7 yılı dolanlarla Sosyal medyadan kendilerini öylr tanıtanlarla Yönetime el koymuşlar yani kuruma DHMİ yi ruh sağlığı hastanesi yapmışlar bu 12500 kişi kim meral ediyoruz Her seferinde girip çıkıyorlar kuruma
ÖSYM ~ 1 ay önce
Devlet Hava Meydanları İşletmesinde 7 yılı dolanları ihraç ediniz. Kurumdan meslekten dernekten sendikadan atınız. 12.500 kişi soruşturma yiyor. Darbede personel idiler ce atılacaklar Dhmi yi ruh sağlığı merkezine çevirdikleri bizi kimse atamaz dedikleri söyleniyor. Yeni kazananlara işkence yaptıkları, mobbing baskı şiddet uyguladıkları tespit edilmiştir. Örneğin : şanlıurfa GAP havalimanında 2015 yılında kimler yönetime el koymuştu araştırılıyor
Hesap zamanı ~ 1 ay önce
Allah'ın huzuruna gelince nasıl açıklama yapılacak çok merak ediyorum, sadece burası değil herkes her şekilde bir torpille el altından hak etmediği bilmediği anlamadığı yerlere geliyorlar, o parayı kendi nasıl yiyor onu geçtim birde çocuklarına evine yedirenler var. Ne kadar hakkınizla kazanıp geldiniz ? Vicdanınız da size yenilmiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dhmi ~ 1 ay önce
biri cbşknlğ forsuyla insanlara şirin görünmek için limanları gezer, yapmacık fotoğraflarla instagram paylaşımı yapar; biri kendini hint kumaşı sanar; en başlarının sadece boğaziçi etiketi var maalesef, orayı da nasıl bitirmiş enteresan; ama en özeli başı örtülü, hak hukuk liyakat öncülüklü bacımız... birer birer görevden alınmanız temennilerimle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arff perf ~ 1 ay önce
8 buçuk yıldır bu kurumda arff olarak çalışıyorum, sürekli aynı haberleri verip duruyorsunuz. 3 yıldır aynı yazılar bi şeyi değiştirmiş gibi yazıp duruyorsunuz. nası bi platform burası anlamadım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff ~ 1 ay önce
Seni burada rahatsız eden nedir sayın meslektaşım ?
Byesss ~ 1 ay önce
Anlamadıysan güle güle
Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ~ 1 ay önce
DHMİ de görev süresi 7 yıldır. İhbar ediyoruz bilginiz olsun pkk/kck hepsi. Gencecik insanların hayatını kararttılar yorumunu yazanları arıyorlar 2015 Aralık ayında DHMİ ruh sağlığı hastanesidir. 4 yıllık hakiki üniversite mezunu değiller kpss Yds ile yerleşenleri atıyorlar.
Doğrucu Davut ~ 1 ay önce
Yazıların ne yazık ki sadece buzdağının görünen yüzü, örnekler ise neredeyse 300 de 1 falan çok yazık hakkıyla bir şeyler başarmaya çalışanlara, havacılığa bu ülkeye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maalesef ~ 1 ay önce
Utanç verici

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maalesef ~ 1 ay önce
Darbe gününde 12500 kişi çalışıyordu yeni kazananlar 27 yaşındaki 28 yaşındaki çocuklar anlatıyor mobbing baskı şiddet Atılmalarını bekliyoruz Bu adamlar kim?
torpil hak yemektir ~ 1 ay önce
Sorsan alayı dini bütün,alınları secdeye değen,haramı,helali bilenlerdir,yersen tabii. İktidarın ve onlara oy ve destek verenlerin yatacak yerleri yok,ülkeyi göz göre göre ekonomik,sosyal, hukuki,ahlaki her yönden iyice kötüye götürüyorlar. Bunların bu ülkeye verdikleri maddi,manevi zararları cümle düşmanlar birleşse veremezdi hamdolsun !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hehehe ~ 1 ay önce
Canlarına değsin hep sizin canlarınız sessizce hellatmeyecek ya onların da canları çekiyor sizin ki gibi ve yapıyor geçmişte sizin yaptığınız gibi!!! Kemal'e eremeyen bir başkan ile nire kadar daha onları suçlarsın sen. Kök nedene bak neden kazanamiyorsunuz ona bak...
Yargı ~ 1 ay önce
Yargı bir atamayı haksızlık gerekçesi ile durduğunda o atamada imzası olan tüm bürokratlara ceza vermeli, yoksa bu işin çözümü yok. Türkiye deki kurumları tekrar ayağa kaldırmak liyakatı tesis etmek için aynı fetö ile mücadelede olduğu gibi sert önlemler alınmalı. Torpilli bir atamada ismi geçen sebep olan herkesin memuriyetine son verilmeli ki kimse bir daha bu işlere tenezzül etmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yargı rumuzuna ~ 1 ay önce
Meli,malı diyorsun o dediklerini mevcut iktidar yapar mı sence? Liyakatle bunların işi olur mu? Yargı da bitmiş bunu bilmeyen mi var? Muhalefet partileri kaç kere siyasetteki ve kamudaki fetocular araştırılsın önergesi verdi iktidar ve yancısı sahte milliyetçiler red etti,fetonun bankasındaki yöneticiler devlet bankalarına yönetici yapıldı ama para yatıran gariban emekliyi tutukladılar,fetoyla mücadelede hangi sert önlemlerden bahsediyorsun sen? 20 yıldır ülkeyi çiftliğe çevirdiler,güç zehirlenmesi yaşıyorlar, yargıtayın onadığı mahkeme kararını uygulamama cüretini gösteriyorlar,feto hala her yerde,ekonomik,sosyal, ticari, ahlaki,hukuki her açıdan iyice dibe doğru gidiyoruz,Mayıs'da az da olsa bir şans vardı ama bu millet yine para ve çıkar için bunlara oy verdi o yüzden bize herşey müstahak.
Korkunç ~ 1 ay önce
Çok kötü

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000