26 Şubat 2015, Perşembe 08:10:18

DEVLET BAHÇELİ'DEN DÜŞEN UÇAKLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Devlet Bahçeli, 'Milliyetçi Hareket Partisi, uçak düşme vakasının iç yüzünün aydınlatılması maksadıyla lazım gelen idari ve adli tahkikatın eksiksiz icra edilmesini beklemektedir' dedi.
  • Kıymeti kendinden menkul lider adayı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Malatya’da 4 pilotun şehit olmasıylkikatın eksiksiz icra edilmesini beklemektedir” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli “Malatya’da Düşen İki Adet RF-4E Keşif Uçağı ve Şehitlerle” ilgili mesaj yayınladı. Bahçeli, “Malatya 7’inci Ana Jet Üssünden gece uçuş eğitimi için havalanan iki adet RF-4E Keşif Uçağıa ilgili yayınladığı mesajda, “Bizleri derinden üzen bu kazada hayatını kaybeden pilotlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailelerine, silah arkadaşlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Milliyetçi Hareket Partisi, uçak düşme vakasının iç yüzünün aydınlatılması maksadıyla lazım gelen idari ve adli tah akşam saatlerinde düşmüştür. Bilahare düşen uçakların enkazına ulaşılmış ve dört pilotumuzun şehit düştüğü anlaşılmıştır. Bizleri derinden üzen bu kazada hayatını kaybeden pilotlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailelerine, silah arkadaşlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Milliyetçi Hareket Partisi, uçak düşme vakasının iç yüzünün aydınlatılması maksadıyla lazım gelen idari ve adli tahkikatın eksiksiz icra edilmesini beklemektedir. Son yıllarda RF-4E tipi uçakların sık sık kaza geçirdikleri ve sonuç itibariyle şehit verdiğimiz bilinmektedir. Söz konusu uçaklarda gövde yorgunluğu olup olmadığı, periyodik bakımlarının yapılıp yapılmadığı, elektronik harp taktikleri yoluyla sabotajlara uğrayıp uğramadıkları ayrıntılarıyla değerlendirilmelidir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, mesajında şunları kaydetti:

“Aynı anda iki uçağın düşmüş olması yüzeysel açıklamalarla geçiştirilemeyecek kadar mühim bir hadisedir. Uçuş ömrü dolmuş, miadı geçmiş, teknolojik kabiliyeti eskimiş uçakların envanterde bulundurulması muhtemel risk ve tehlikeleri de artırmaktadır. Bu itibarla yurt savunmasında üstün emek ve hizmetleri bulunan pilotlarımızın can güvenliğini temin ve takviye etmek amacıyla Hükümet gerekli tedbirleri almalı, ihtiyaç duyulan desteği önşartsız vermelidir. Allah’tan görünür görünmez kaza ve belalardan milletimizi ve vatan sevdalılarını korumasını yürekten temenni ediyor, bir daha böyle üzücü olayların yaşanmamasını içtenlikle ümit ediyorum.”

DEVLET BAHÇELİ'DEN DÜŞEN UÇAKLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar

fh ~ 7 yıl önce
Kıymeti kendinden menkul lider adayı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000