05 Haziran 2011, Pazar 17:50:52

DEV GÖSTERİYİ 200 BİN KİŞİ İZLEDİ

Türk Hava Kuvvetleri'nin 100. kuruluş yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen Türkiye Hava Gösterisi-2011, ikinci gününde de büyük ilgi gördü...
  • Muhtesem bir gosteriydi, organizasyon ufak-tefek aksakliklar (hatira esya satis reyonlari daha iyi olabilirdi, yemek-icecek icin uzun siralarda beklemek gerekiyordu, vs.) disinda cok guzeldi. Her yil olamazsa da sik sik bu tip organizasyonlarin tekrarlanmasini dilerim. Tum emegi gecenlere tesekkurler.
  • Gösterilerin video ve fotoğraflarını bekliyorum sizden. Özellikle A400M hiç yok görüntülerde.
  • Keleş Binbaşının telsizde ki sözlerinden sonra çok duygulandım hüngür hüngür ağladım, helal olsun böyle vatan aşığı insanlara. Etrafıma gururla baktım herkesin ağladığını gördüm ve sevindim ağladığıma... Sizlerle gurur duyuyorum, sizler oldukça bu vatan ilelebet payidar kalacaktır...
  • Muhteşem bir organizasyondu. İki gün boyunca sabahtan akşama kadar sürekli orada kaldım. Güneş yanıklarından çektiğim acıları bile hisedemiyorum. Bir daha asla görme imkanına kavuşamayacağım uçaklara dokunmak, onların kokuusnu duymak... Anlatacak bir şey bulamıyorum.
  • Bugün eşimle beraber seyrettik.Solo gösteride F-16 Pilotu Binbaşının havada iken söylediği şu sözleri bizi çok duygulandırdı."Canımız bu halka feda olsun".Saygılar
  • Uçaklara ve diğer araçlara dokunabilmek mükemmel bir duyguydu, sarılım öptüm resmen. Devamını bekliyoruz.
  • Müstakbel Hv.K.K. içeride. Hava Harb Okulu komutanı içerde. Uçaklar dışarda. Gurur verici bir cumhuriyet tablosu.
İlk gününde havacılık medyasından sadece AirportHaber'in yerinde takip ettiği bu inanılmaz gösteri ikinci gününde de büyük ilgi gördü.

Türk Hava Kuvvetleri'nin 100. kuruluş yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen Türkiye Hava Gösterisi-2011, ikinci gününde de büyük ilgi gördü. İzmir Çiğli 2. Ana Jes Üs Komutanlığı'nda gerçekleştirilen gösterileri askeri alan sınırları içinde yaklaşık 125 bin kişi izledi. Ayrıca on binlerce kişi de araçlarını yol üzerine park ederek havacılık tarihinin en önemli gösterisini izleme fırsatı buldu. 
 
Gösterileri ilk günde olduğu gibi ikinci günde de halkın her kesimi rahat bir şekilde izledi. İzmirliler gösterilerin yanı sıra uçak ve helikopterlerin yanında bol bol hatıra fotoğrafı çektirme fırsatı buldu. Türkiye Hava Gösterisi 2011'in sabah gerçekleştirilen bölümünde ilk günde olduğu yine Sbs'ye girecek öğrenciler düşünüldü. Jetlerin gösterileri öğleden sonraya bırakıldı. Savaş uçaklarının nefesleri kesen gösterisi, tören alanını dolduran on binlerce kişi tarafından yakıcı güneşe rağmen keyifle izlendi. Gösteriyi izlemeye gelenler güneşten korunmak için şapka, şemsiye ve güneş kremi kullandı. 
 
Türkiye'nin yanı sıra ABD, Almanya, Avusturya, İngiltere, Fransa, Romanya, Polonya, Pakistan, Cezayir, Hırvatistan, Belçika, Ürdün, Slovakya ve Sırbistan'ın da aralarında bulunduğu 20 ülkeden 146 uçağın katılımıyla gerçekleştirilen gösteriler bugün sona erecek.
DEV GÖSTERİYİ 200 BİN KİŞİ İZLEDİ

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
Muhtesem bir gosteriydi, organizasyon ufak-tefek aksakliklar (hatira esya satis reyonlari daha iyi olabilirdi, yemek-icecek icin uzun siralarda beklemek gerekiyordu, vs.) disinda cok guzeldi. Her yil olamazsa da sik sik bu tip organizasyonlarin tekrarlanmasini dilerim. Tum emegi gecenlere tesekkurler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Gösterilerin video ve fotoğraflarını bekliyorum sizden. Özellikle A400M hiç yok görüntülerde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Keleş Binbaşının telsizde ki sözlerinden sonra çok duygulandım hüngür hüngür ağladım, helal olsun böyle vatan aşığı insanlara. Etrafıma gururla baktım herkesin ağladığını gördüm ve sevindim ağladığıma... Sizlerle gurur duyuyorum, sizler oldukça bu vatan ilelebet payidar kalacaktır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Muhteşem bir organizasyondu. İki gün boyunca sabahtan akşama kadar sürekli orada kaldım. Güneş yanıklarından çektiğim acıları bile hisedemiyorum. Bir daha asla görme imkanına kavuşamayacağım uçaklara dokunmak, onların kokuusnu duymak... Anlatacak bir şey bulamıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bugün eşimle beraber seyrettik.Solo gösteride F-16 Pilotu Binbaşının havada iken söylediği şu sözleri bizi çok duygulandırdı."Canımız bu halka feda olsun".Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Uçaklara ve diğer araçlara dokunabilmek mükemmel bir duyguydu, sarılım öptüm resmen. Devamını bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Müstakbel Hv.K.K. içeride. Hava Harb Okulu komutanı içerde. Uçaklar dışarda. Gurur verici bir cumhuriyet tablosu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000