18 Eylül 2020, Cuma 15:12:06

Denizli'deki uçak kazasının nihai raporu tamamlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Denizli'de hava aracıyla meydana gelen kazaya ilişkin raporu hazırladı.
  • 2019da 06/24 pist başı numaraları 05/23 olarak değişmiştir
  • Bu raporların makul bir süre geçtikten sonra herkese açılmasında yarar vardir..Her bir kazadan öğrenebilecek cok şey olabir...!!!
  • 05 pisti mi ? Çardak'ta ?
  • Overload kalkis olabilir
  • Bu nedenle konu ile ilgisini kanıtlayan şahıslar ve kurumlar söz konusu Nihai Raporu incelemek istedikleri takdirde Bakanlığımıza başvuruda bulunabilirler. Millet, bu tip raporları, kamuya açık, sayfa sayfa yayınlarken, neden sadece konuya ilgisini kanıtlayanlara. Kaybedilenin bu ülkenin parası olması, benim de vergisini veren biri olarak bu ülkenin vatandaşı olmam konu ile ilgimi kanıtlamaya yetmiyor mu ?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Denizli'de hava aracıyla meydana gelen kazaya ilişkin raporu hazırladı.

Bakanlığın Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezi Başkanlığınca hazırlanan rapora ilişkin duyuru, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, 17 Ekim 2019'da Denizli'de hava aracıyla yaşanan kazanın raporu tamamlandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

"17.10.2019 tarihinde, sahibi Gökçek Elektronik Otomotiv Havacılık İnşaat Turizm San. Tic. Ltd. Şti olan, TC-GEC tescil işaretli, SOCATA-TB 20 tipi, 1481 seri numaralı hava aracı, bir pilot (TR-A-02474) ve bir operatör pilot (TR-A-10043) kontrolünde Denizli Çardak Havalimanı 05 pistinden VFR havadan aşı görevi için kalkmak amacı ile koşturmaya başladığı sırada, pistin 1480’inci metresinde ön iniş takımının katlanması suretiyle hasarlı hava aracı ciddi olayı meydana gelmiştir.

Söz konusu hava aracı ciddi olayı ile ilgili olarak, “Hava Aracı Ciddi Olayı Araştırma ve İnceleme Raporu” ilgili kişi ve kuruluşların bilgisine sunulmak üzere tekemmül etmiştir.

Bu nedenle konu ile ilgisini kanıtlayan şahıslar ve kurumlar söz konusu Nihai Raporu incelemek istedikleri takdirde Bakanlığımıza başvuruda bulunabilirler. "

Denizli'deki uçak kazasının nihai raporu tamamlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

ATC ~ 1 ay önce
2019da 06/24 pist başı numaraları 05/23 olarak değişmiştir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt. ~ 1 ay önce
Bu raporların makul bir süre geçtikten sonra herkese açılmasında yarar vardir..Her bir kazadan öğrenebilecek cok şey olabir...!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RWY06 ~ 1 ay önce
05 pisti mi ? Çardak'ta ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ası atmak ~ 1 ay önce
Overload kalkis olabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başkası bilmesin ~ 1 ay önce
Bu nedenle konu ile ilgisini kanıtlayan şahıslar ve kurumlar söz konusu Nihai Raporu incelemek istedikleri takdirde Bakanlığımıza başvuruda bulunabilirler. Millet, bu tip raporları, kamuya açık, sayfa sayfa yayınlarken, neden sadece konuya ilgisini kanıtlayanlara. Kaybedilenin bu ülkenin parası olması, benim de vergisini veren biri olarak bu ülkenin vatandaşı olmam konu ile ilgimi kanıtlamaya yetmiyor mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000