11 Mart 2015, Çarşamba 15:24:55

DENİZLİ VALİSİNDEN BALON AÇIKLAMASI

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Pamukkale'de meydana gelen balon kazasında yaralanan 12 Güney Koreli turisti ziyaret etti. Öte yandan devrilen ve sürüklenen balonun işletme müdür yardımcısı Nevzat Köse, olayda herhangi bir ihmal söz konusu olmadığını söyledi.
  • "RÜZGAR ani Yön değiştirmiş"miş; Sn Valim sizi kandırıyorlar. Bu sezonda rüzgar hep Yön değiştirir.
  • En az dört kaza da buradan uyardım; son uyarımda eğer sezon uygulamasına Geçmez iseler görevliler Hakkında suç duyurusunda bulunacağım dedim, yeter artık, bu bölgenin enleminde hava şartları yılın belli sezonunda müsait değil, YAZIKLAR OLSUN, hala sesimiz duymayan SHGM VE DIĞER OTORİTLERE, insaf birileri para kazanacak diye hava durumunun riskli olduğu sezon da uçuşlara ara verin YETER YETER YETER.17 Aralık ta bir insan ÖLDÜ. Bu kadar da sermayeye teslim olmaz insan.
  • Nevzat kosenin oldugu yerde emniyet vardir..dikkatli ve titiz bir kisidir..keske herkes onun gibi calissa....
  • Bana göre bizim gelişmiş Ülkelere göre en büyük eksikliğimiz herşeyi biliyor olmamız ve Hatay'ı asla kabul etmeyişimizdir.
  • uçuş öncesi hazırlık nasıl yapılmış? meteorojik veriler?uçulan bölge dinamikleri?uçuş zamanı falan? tandem yamaççı TERS RÜZGAR der baloncu ANİ RÜZGAR der valimizde öyle derse demekki memleketimizde havacılık bilinmezlikler içinde tamamen (duygusal) yapılan bir iştir kazalarda zaten hep allahın hikmetidir yapcak birşey yok yani hepsine geçmiş olsun
  • Ülkemiz açısından kötü bir izlenim olmuş. Daha sorumlu davranılmalı. Güney Koreli turistlere geçmiş olsun.

Olay, dün Pamukkale ilçesinin Güzelpınar Mahallesi yakınlarında meydana gelmişti. İçinde 12 Güney Koreli kadın turistin bulunduğu balon, rüzgarın ani yön değiştirmesiyle birden savruldu. Savrulan balon Güzelpınar Mahallesi yakınlarındaki bir bölgeye devrilerek sürüklendi. Sürüklenen balonda bulunan 12 turist yaralı olarak Özel Sağlık Hastanesi’ne getirildi.

Maeng Gabsoon, Lee Jin Young, Park Eunyh, Choung Hoegyoung, Hong Myeongsun, Lee Mıkyung, Lee Youngmin, Jeon Oksu, Lee Kumja, Kim Heesun ve Choı Pil Soung isimli Güney Koreli turistin tedavilerin devam ederken sabah erken saatlerde Denizli Valisi Şükrü Kocatepe yaralıları ziyaret etti. Yaralıların son durumu hakkında bilgi alan Vali Kocatepe, Güney Koreli turistlere çiçek ve çeşitli hediyeler verdi.

KAZA ANİ HAVA DEĞİŞİMİNDEN DOLAYI MEYDANA GELDİ
Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Vali Şükrü Kocatepe, "Pamukkale yakınlarında uçuş yapan balona binen 12 Güney Koreli turist kadın hava değişikliğinin ani olması nedeniyle yere biraz sert indiler. Hafif yaralamalar oldu. 2'sinde de kırıklar var. Diğer turistlerde de hafif yaralanmalar var ancak hayati tehlike yok. Hastanede hepsiyle konuştuk. Sağlık durumları iyi. Ameliyat gerektiren hastalar kendi ülkelerinde tedavi olmak istediler. Bugün hepsi uçakla geri dönecek" dedi. Havacılıkta bazen bu tip kazaların olduğunu kaydeden Vali Kocatepe, "Balon uçuşları riskler göz önüne alınıyor. İnşallah bir daha olmaz. Her türlü önlem alınıyor ancak bazen rüzgar ve hava değişimleri bu tip kazaları meydana getiriyor" diye konuştu.

"HERHANGİ BİR İHMAL SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"
Pamukkale Balon İşletme Müdür Yardımcısı Nevzat Köse ise, "Olay dün öğleden sonraki uçuşta meydana geldi. Sert bir iniş söz konusu oldu. Pilotumuz her türlü önlemi alarak inişi gerçekleştirdi. Misafirimizde hayati bir tehlike yok. Hepsi taburcu olacak. Olayda ani hava değişikliğinden dolayı balon istenmeyen bir bölgeye gitti. Pilotumuz inilebilecek en güzel yere en rahat şekilde inişi yaptı. Ancak tabi sürüklenme oldu. Kesinlikle bir ihmal söz konusu değildir. Turistlere olay her dilde anlatıldı. İniş esnasında emniyet kemerleri bağlıydı. Turistlere iniş pozisyonu alındı. Bu şekilde iniş yapıldı" diye konuştu.

12 Güney Koreli turistin bugün Türkiye’den ayrılacakları ve Güney Kore’ye döneceği kaydedildi.

DENİZLİ VALİSİNDEN BALON AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
"RÜZGAR ani Yön değiştirmiş"miş; Sn Valim sizi kandırıyorlar. Bu sezonda rüzgar hep Yön değiştirir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
En az dört kaza da buradan uyardım; son uyarımda eğer sezon uygulamasına Geçmez iseler görevliler Hakkında suç duyurusunda bulunacağım dedim, yeter artık, bu bölgenin enleminde hava şartları yılın belli sezonunda müsait değil, YAZIKLAR OLSUN, hala sesimiz duymayan SHGM VE DIĞER OTORİTLERE, insaf birileri para kazanacak diye hava durumunun riskli olduğu sezon da uçuşlara ara verin YETER YETER YETER.17 Aralık ta bir insan ÖLDÜ. Bu kadar da sermayeye teslim olmaz insan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 7 yıl önce
Nevzat kosenin oldugu yerde emniyet vardir..dikkatli ve titiz bir kisidir..keske herkes onun gibi calissa....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
belli zaten ~ 7 yıl önce
Sanırım bundan sonra sayın vali bölgesindeki yüzlerce balonun uçuş faaliyetleri öncesi bir info merkezi harekete geçirip meteorolojik şartlar konusunda öngörüler ve emirler hazırlayıp sonra bu faaliyetlere izin verecektir,buda şu demek oluyor sayın vali önündeki bilgisayardan meteo web sitelerini eksik etmeyecektir :))
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Bana göre bizim gelişmiş Ülkelere göre en büyük eksikliğimiz herşeyi biliyor olmamız ve Hatay'ı asla kabul etmeyişimizdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadi yaa ~ 7 yıl önce
uçuş öncesi hazırlık nasıl yapılmış? meteorojik veriler?uçulan bölge dinamikleri?uçuş zamanı falan? tandem yamaççı TERS RÜZGAR der baloncu ANİ RÜZGAR der valimizde öyle derse demekki memleketimizde havacılık bilinmezlikler içinde tamamen (duygusal) yapılan bir iştir kazalarda zaten hep allahın hikmetidir yapcak birşey yok yani hepsine geçmiş olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Ülkemiz açısından kötü bir izlenim olmuş. Daha sorumlu davranılmalı. Güney Koreli turistlere geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000