16 Mayıs 2017, Salı 13:30:34

Delta bagaj teslimat teknolojisini yeniledi

Amerikan havayolu şirketi Delta, bavul bırakma işlemine teknolojiyle yep yeni bir boyut getiriyor. Artık Delta müşterileri, hava alanlarında bavullarını makinelere teslim edecek. Havayolu şirketi, bavulları sahipleriyle eşleştirmek için yüz tanıma teknolojisi kullanılacağını açıkladı.
  • Ben checkin memuru iken neler gördüm neler. hele iç hatlarda.. adam xraydan canlı horoz geçiyor bavulda daha nicesi

Self servis bagaj teknolojisi ilk olarak Amerika’da bulunan Minneapolis-St. Paul uluslararası havalimanlarında denenmeye başlayacak. Yolcular için zaman tasarrufu olarak açıklanan yeni teknoloji, saat başına 2 kat fazla bavul teslim alabiliyor.

Geçtiğimiz ay ilk kez yüz tanıma teknolojisiyle, uçağa biniş anındaki kontrol noktasını ortadan kaldıran British Airways, uygulamaya Heathrow Terminal 5'deki iç hat uçuşlarında başlamıştı. Yolcular uçağa binerken sadece bir kameraya bakıyor ve biletini okutuyor. Böylelikle uçak önlerinde oluşan yığınların önüne geçen İngiliz havayolu şirketinin, uygulamasını arttıracağı biliniyor.

Teknolojinin gelişimiyle ulaşımın her alanında gerçekleşen kolaylıklara bu iki şirketin çalışmalarını, Türk hava yolu şirketlerinin ne zaman uygulamaya başlayacağını merak konusu oldu.

Delta bagaj teslimat teknolojisini yeniledi

Facebook Yorum

Yorumlar

Km ~ 2 yıl önce
Ben checkin memuru iken neler gördüm neler. hele iç hatlarda.. adam xraydan canlı horoz geçiyor bavulda daha nicesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000