14 Ocak 2015, Çarşamba 08:01:04

DAVUTOĞLU'NDAN YERLİ UÇAK AÇIKLAMASI

Başbakan Davutoğlu, "Milli savaş uçağı ile ilgili olarak, ön tasarım aşamasına yani kritik aşamaya geçilme kararı aldık" dedi.
  • Yüksek ahlak kavramı altimeter ile ölçülmüyor. Malesef şuan va olan durum tam aksine içleracısı. Tabiki tüm sektör böyledir demek çok yanlış. Ayrıca Türkiye'de uzay sanayi kavramı henüz yeni oluşmaya başladı. Böyle bir kültür henüz oluşmuş değil.
  • Bir cok devletler kendi ucalarini. Yapiyor. Biz niye yapmiyalim. Dunyada 500 tane universite Seciliyor. Bizim hic bir universite. Bu 500 icinde. Yer almiyor. Buna gore dusunun ucak yapip yapmiyacagimizi. Inanmiyorsaniz Ben boston kutuphanesini arastirdim 500. Universite. Icinde Cekoslovakya bulgaristan. Guney kore. Universiteleri var. benim Buyuk. Turkiye cumhuriyetinin. Hic bir universitesi yok Cok uzuldum. The best universite.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Hoca turns , smiles: "what if it happens" :))
  • Uzay ve Havacılık kendi tabirimle yüksek ahlak sektörleri. .iş ahlakı ve duyarlılığı çok yüksek nesiller yetistirerek yola çıkmalisin ki bunun yolu eğitim sistem reformu ndan geçer. Batı medeniyetinin ahlak ve dürüstlük seviyesine ulaşmadan bu sektörlerde başarıyı hayal görüyorum. .sosyal veya dini ahlak anlaşılır hemen ..o da yok ya...her neyse ..Bugün Eğitim ogretim reformunu başlatsan 25 yıl sonra Uçağı mızı uydumuzu nükleer denizaltı mızı hatta uçan dairemizi yapacak nesli ati çıkar. .dersane manyağı olmuş test matik mongollari zaten konu dışıdır. .
  • uçak yapınca ne olacak ki, siz elinizdeki milli sanayi kuruluşlarını satıp sonra uçak yaparak sanayileşme, kalkınma veya araba yaparak büyüme mi sağlayacaksınız; 1.2 trilyon dolar (otomotiv ağırlıklı, kimyasal madde ve tekstil) ihracat rakamları açıklanıyor, on yıllık, ya ithalat o yok, niye... 1.9 trilyon dolar ithalat yapmışsın yine aynı sürede. 700 milyar dolar açığın, Türkiye nin ekonomik büyüklüğü ile neredeyse aynı... biliyoruz ki bir yerden başlanması lazım ama bu tablo ile anlatılanlar sadece hikaye olur, yerseniz. bu ekonomik boyutu, dünya sisteminde bunun bir de siyasi uzantısı vardır ki, adamı bir kaşık suda boğarlar, anlayanlara bu da.
  • Yoranlar dienler ... Uretilmesin mi diyoruz ???? Uretilsin istioruz !!! ama hani nerde ??? 13 senedir her secin oncesi yerli ucak diye halki kandiriolar .... Bugun tanitilsa kulanima girmesi en az 5 sene surer ... Yani 2020 ye fln yetisir .... INSL olurda biz de o ucaklarla ucariz ama hani nerde ?
  • İğrençlik yine diz boyu. Türkiye nin bu tip projeleri herçekleştirmesi için önünde yalnızca zaman engeli var. Nedeni ise son 80 yıldır bu konuların üzerine düşülmemiş olması.
  • Motoru dışardan alınmadımı? Benmi yanlış biliyorum? Bundan hangi ülkeye ne kadar satacaksın?Aldığınız vergilerle daha mantıklı güzel fabrika kurulur satılablr vs...
  • Oda olacak. Yorum degil yoranlar.. Öyle dediğiniz gibi zart olmuyor. Savaş vecyolcu uçaklari imalatina çocuklariniz is başvurusuna gittiğinden yüzünüz kizarabilirmi acaba

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Milli savaş uçağı ile ilgili olarak, bir proje olarak daha önce alınan karar çerçevesinde ön tasarım aşamasına yani kritik aşamaya geçilme kararı aldık.

Yani şu andan itibaren Türk markalı savaş uçağı projemizin tasarım aşamasına geçilmiş bulunuyor. İnşallah 2023 yılında ilk prototip üretimini de gerçekleştirmeye kararlıyız" ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU'NDAN YERLİ UÇAK AÇIKLAMASI

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yüksek ahlak kavramı altimeter ile ölçülmüyor. Malesef şuan va olan durum tam aksine içleracısı. Tabiki tüm sektör böyledir demek çok yanlış. Ayrıca Türkiye'de uzay sanayi kavramı henüz yeni oluşmaya başladı. Böyle bir kültür henüz oluşmuş değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bir cok devletler kendi ucalarini. Yapiyor. Biz niye yapmiyalim. Dunyada 500 tane universite Seciliyor. Bizim hic bir universite. Bu 500 icinde. Yer almiyor. Buna gore dusunun ucak yapip yapmiyacagimizi. Inanmiyorsaniz Ben boston kutuphanesini arastirdim 500. Universite. Icinde Cekoslovakya bulgaristan. Guney kore. Universiteleri var. benim Buyuk. Turkiye cumhuriyetinin. Hic bir universitesi yok Cok uzuldum. The best universite.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Hoca turns , smiles: "what if it happens" :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mehmet ~ 9 yıl önce
Uzay ve Havacılık kendi tabirimle yüksek ahlak sektörleri. .iş ahlakı ve duyarlılığı çok yüksek nesiller yetistirerek yola çıkmalisin ki bunun yolu eğitim sistem reformu ndan geçer. Batı medeniyetinin ahlak ve dürüstlük seviyesine ulaşmadan bu sektörlerde başarıyı hayal görüyorum. .sosyal veya dini ahlak anlaşılır hemen ..o da yok ya...her neyse ..Bugün Eğitim ogretim reformunu başlatsan 25 yıl sonra Uçağı mızı uydumuzu nükleer denizaltı mızı hatta uçan dairemizi yapacak nesli ati çıkar. .dersane manyağı olmuş test matik mongollari zaten konu dışıdır. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uçak ~ 9 yıl önce
uçak yapınca ne olacak ki, siz elinizdeki milli sanayi kuruluşlarını satıp sonra uçak yaparak sanayileşme, kalkınma veya araba yaparak büyüme mi sağlayacaksınız; 1.2 trilyon dolar (otomotiv ağırlıklı, kimyasal madde ve tekstil) ihracat rakamları açıklanıyor, on yıllık, ya ithalat o yok, niye... 1.9 trilyon dolar ithalat yapmışsın yine aynı sürede. 700 milyar dolar açığın, Türkiye nin ekonomik büyüklüğü ile neredeyse aynı... biliyoruz ki bir yerden başlanması lazım ama bu tablo ile anlatılanlar sadece hikaye olur, yerseniz. bu ekonomik boyutu, dünya sisteminde bunun bir de siyasi uzantısı vardır ki, adamı bir kaşık suda boğarlar, anlayanlara bu da.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yoranlar dienler ... Uretilmesin mi diyoruz ???? Uretilsin istioruz !!! ama hani nerde ??? 13 senedir her secin oncesi yerli ucak diye halki kandiriolar .... Bugun tanitilsa kulanima girmesi en az 5 sene surer ... Yani 2020 ye fln yetisir .... INSL olurda biz de o ucaklarla ucariz ama hani nerde ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
İğrençlik yine diz boyu. Türkiye nin bu tip projeleri herçekleştirmesi için önünde yalnızca zaman engeli var. Nedeni ise son 80 yıldır bu konuların üzerine düşülmemiş olması.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Motoru dışardan alınmadımı? Benmi yanlış biliyorum? Bundan hangi ülkeye ne kadar satacaksın?Aldığınız vergilerle daha mantıklı güzel fabrika kurulur satılablr vs...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam uygulaması ~ 9 yıl önce
TEI diye bir uçak motoru fabrikası var Türkiye de biliyor musun?
TEI ~ 9 yıl önce
doğru bak o nu atlamışız, o yüzden tüm uçaklarımız TEI motoru ile uçuyorlar, haberimiz yokmuş... motor imal etmek ile motor bakım, onarım veya revizyonu arasındaki fark... farksızlık mantığı mıdır.
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Oda olacak. Yorum degil yoranlar.. Öyle dediğiniz gibi zart olmuyor. Savaş vecyolcu uçaklari imalatina çocuklariniz is başvurusuna gittiğinden yüzünüz kizarabilirmi acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000