22 Ocak 2019, Salı 08:12:31

Darbeci pilotlara müebbet hapis yağdı!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada çok sayıda müebbet hapis cezası talebinde bulunuldu.
  • Muhsin Yazıcıoğlu nun hayatını kaybettiği kazaya dönün sadece. Sabotaj olduğu kesin. Suçu Fetoya yıktılar. Peki o zanan feto kimdi. Kim kimle yürüdü o yollarda. Yada Muhsin beyi kim neden öldürdü. Ülke son 15 yılda ana cizgilerinden başlayarak değiştiği şüpesiz gerçek. Gerek rantsal olaylarda gerek bakanlıklarda Finansta. A dan z ye. Bir çeşit bahanelerle andımız bile kaldırıldı ve daha güncel olan. Atatürk havalimanının kapatılıp. Yeni yapılana isminin verilmemesi. Yani hazırlıklı olun. Yakın zamanda büyük bir ekonomik kriz olucak. Şuan ki durum sadece uzaktan duyulan sesler. Ve işler çıkılmaz hal aldığında. Onların sülalelerini besleyecek parası olucak ama biz gene hayaller.
  • F16lari artik gokte bile goremezler
  • Bunlar tayibin oyunu. Fakat F16 ile insanlari oldurmek dogru bir olay degil .Hukumet politika si yuzunden ister FETO olsun ister PKK olsun insan oldurulmez git binin hesabini verin obur tarafda
  • Tgs dende arkadaşlarımız fetöden atıldı,fetöcü olup aklımızı kiraya vermedik diyenler hala yerinde,bizim arkadaşların akıl kira kontratını Tgs ik imzaladı sanırım Adaletsiz dünya
  • İyi de fetoyla yanyana resim çektirenler hala iktidar partisinde vekil,güya thy'de fetocular temizlendi ama hala cirit atıyorlar. Fetoyla mücadele konusunda gerekenler nedense yapılmıyor sadece yargı,polis,asker ve birkaç işadamına ceza veriliyor. Thy'den fetocuların mobbingleri ve thy yönetiminin bunlara göz yummaları yüzünden binlerce insan haksız yere işten atıldı bunları yapanlar hala serbestçe geziyorlar bu mu adalet?

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, TBMM, TÜRKSAT ve Polis Özel Harekat Dairesi Başkanlığını bombalayan eski pilot Hüseyin Türk hakkında 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, sanıklar ve avukatlarının taleplerinin alınmasının ardından mahkeme heyeti, Cumhuriyet Savcısı Gümüş'e söz verdi.

Esas hakkındaki görüşünü açıklayan Gümüş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi çevresinde 15 kişiyi şehit eden eski pilot üsteğmen Müslim Macit'in 16 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.

Savcı Gümüş, Hüseyin Türk'ün 79 kez, Türk ile aynı uçakla Polis Özel Harekat Dairesi Başkanlığını bombalayan eski pilot yüzbaşı Uğur Uzunoğlu'nun da 45 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması isteminde bulundu.

Savcı Gümüş, TBMM'yi bombalayan eski pilot Hasan Hüsnü Balıkçı ile Gölbaşı'ndaki Polis Havacılık Dairesi Başkanlığını vuran eski pilot yarbay Mustafa Azimetli için 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet istedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığında 7 polisi şehit eden eski pilotlar Mehmet Çetin Kaplan ve Ertan Koral için de 8'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğünü saat 00.56'da bombalayan eski pilotlar İlhami Aygül ve Mehmet Yurdakul ile saat 01.08'de emniyeti bombalayan sanık Mustafa Özkan'ın 3'er kez ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılması talep edildi.

Akın Öztürk'ün damadına 79 kez ağırlaştırılmış müebbet talebi

Gümüş, darbe girişimi sırasında hava trafiğini yöneten eski 141. Filo Komutanı Hakan Karakuş ile pilotlara bombalama talimatını veren eski yüzbaşılar Mustafa Mete Kaygusuz ile Ahmet Tosun için de 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet talebinde bulundu.

Darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'nden havalanan pilotların bombaladığı Gölbaşı'ndaki Polis Özel Harekat Başkanlığında 44, Havacılık Dairesi Başkanlığında 7, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi çevresinde 15 ve Ankara Emniyet Müdürlüğünde 2 kişi şehit olmuştu.

Ayrıca, darbecileri protesto için Akıncı nizamiyesinde toplanan vatandaşlardan 9'u darbecilerin açtığı ateş sonucu şehit olmuştu.

Darbeci pilotlara müebbet hapis yağdı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

—- ~ 4 yıl önce
Muhsin Yazıcıoğlu nun hayatını kaybettiği kazaya dönün sadece. Sabotaj olduğu kesin. Suçu Fetoya yıktılar. Peki o zanan feto kimdi. Kim kimle yürüdü o yollarda. Yada Muhsin beyi kim neden öldürdü. Ülke son 15 yılda ana cizgilerinden başlayarak değiştiği şüpesiz gerçek. Gerek rantsal olaylarda gerek bakanlıklarda Finansta. A dan z ye. Bir çeşit bahanelerle andımız bile kaldırıldı ve daha güncel olan. Atatürk havalimanının kapatılıp. Yeni yapılana isminin verilmemesi. Yani hazırlıklı olun. Yakın zamanda büyük bir ekonomik kriz olucak. Şuan ki durum sadece uzaktan duyulan sesler. Ve işler çıkılmaz hal aldığında. Onların sülalelerini besleyecek parası olucak ama biz gene hayaller.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupalı ~ 4 yıl önce
Sen cok boş konuşmuşsun burda hainlik konuşuluyor sen ise siyaset yapacaksan gavurun oyununa gel defol git ozaman Tukiyemizden sizin gibi hainlerin yüzünden geldi bu memlekette ne geldiyse
Iyi olmus ~ 4 yıl önce
F16lari artik gokte bile goremezler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tayibin oyunu ~ 4 yıl önce
Bunlar tayibin oyunu. Fakat F16 ile insanlari oldurmek dogru bir olay degil .Hukumet politika si yuzunden ister FETO olsun ister PKK olsun insan oldurulmez git binin hesabini verin obur tarafda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kira kontratı ~ 4 yıl önce
Tgs dende arkadaşlarımız fetöden atıldı,fetöcü olup aklımızı kiraya vermedik diyenler hala yerinde,bizim arkadaşların akıl kira kontratını Tgs ik imzaladı sanırım Adaletsiz dünya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yetmez ~ 4 yıl önce
İyi de fetoyla yanyana resim çektirenler hala iktidar partisinde vekil,güya thy'de fetocular temizlendi ama hala cirit atıyorlar. Fetoyla mücadele konusunda gerekenler nedense yapılmıyor sadece yargı,polis,asker ve birkaç işadamına ceza veriliyor. Thy'den fetocuların mobbingleri ve thy yönetiminin bunlara göz yummaları yüzünden binlerce insan haksız yere işten atıldı bunları yapanlar hala serbestçe geziyorlar bu mu adalet?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 4 yıl önce
Ona bakarsan en büyük fetöcülerden damat albayrakta yerinde,o kadar uzağa gitmeye gerek yok

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000